reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 tygodniowe dziecko nie robi kupki

Mythopoeia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Kwiecień 2019
Postów
666
Dziewczyny, jak to jest z tymi kupkami? Mój od początku robił kupkę co dwa dni (czasem dwie pieluchy tego samego dnia, czasem jedna) ale teraz juz cały trzeci dzień bez .. Dużo puszcza gazów i czasem jak zmieniam pieluchę, to widzę takie malutkie kupy ale nie zaliczyłabym tego jako wypróżnienie. Karmiony jest cyckiem. W internecie piszą różne rzeczy i nie wiem czemu wierzyć, a wizytę u lekarza mamy dopiero w środę. Czy to normalne? Czy coś powinnam zrobić? On nie płacze i nie wygląda jakby mu to przeszkadzało.
 
reklama
Dzieci karmione piersią potrafią robić kupkę nawet co 2 tygodnie i jeśli nie boli brzuszek, to jest to ok. Koleżanki córka akurat tak robi. Moja młodsza córka będąc na piersi robiła kupkę co 4 dni i miała dobry humor przy tym. Potem nagle któregoś dnia zrobiła 3 kupki jednego dnia i tak jej zostało. Tęskniłam za kupką co 4 dni [emoji6]
 
Dziecko na piersi moze robic zarowno kilka kupek dziennie jak i jedna kupke co kilka dni. I jedno i drugie jest normalne. Moje dzieci na poczatku robily mase kupek w ciagu dnia, a potem wlasnie jedna kupke na 5-6-7 dni. Bylo widac ze nie boli ich brzuszek, nie sa placzliwe, nie maja problemow z puszczaniem baczkow, wiec ja sie tym nie przejmowalam. Niestety nie pamietam w ktorym momencie nastapila ta zmiana z kilku kupek dziennie na jedna, ale na pewno w ciagu pierwszych 2-3 miesiecy.
 
Jeżeli dziecko jest karmione mlekiem modyfikowanym powinno robić kupki częściej i wtedy robienie co parę dni byłoby niepożądane. Przy karmieniu piersią może robić co 2 tygodnie, może robić 8 razy dziennie. I dopóki dziecko jest spokojne, przybiera na wadze i siusia odpowiednio dużo, to wszytko jest w porządku.
 
Do 6 tygodnia (minimum do 4) dziecko powinno robić kupkę co najmniej raz dziennie (a może i kilkanaście). Jeśli nie ma kupek to skonsultuj się z cdl. Być może coś z ssaniem jest nie tak. A ile pieluszek dobowo moczy?

Poczytaj o wskaźnikach skutecznego karmienia piersią, by wiedzieć co może niepokoić: Link do: Wskaźniki skutecznego karmienia
 
Hej. Moja robiła kupę co 2 tyg chodziłam z tym do lekarza. Żadne metody nie pomagały, nie przyspieszały wypróżniania. Doktorka mówiła że dziecko tak przyswaja pokarm że nie ma z czego kupy zrobić.Mojej też brzuch nie bolał.
 
Do 6 tygodnia (minimum do 4) dziecko powinno robić kupkę co najmniej raz dziennie (a może i kilkanaście). Jeśli nie ma kupek to skonsultuj się z cdl. Być może coś z ssaniem jest nie tak. A ile pieluszek dobowo moczy?

Poczytaj o wskaźnikach skutecznego karmienia piersią, by wiedzieć co może niepokoić: Link do: Wskaźniki skutecznego karmienia
Sika z kolei dużo (chyba? w sumie nie wiem ile powinien) bo co 2-3 h pielucha ma caly pasek mokrości już na niebiesko.
 
reklama
reklama
Dziewczyny, jak to jest z tymi kupkami? Mój od początku robił kupkę co dwa dni (czasem dwie pieluchy tego samego dnia, czasem jedna) ale teraz juz cały trzeci dzień bez .. Dużo puszcza gazów i czasem jak zmieniam pieluchę, to widzę takie malutkie kupy ale nie zaliczyłabym tego jako wypróżnienie. Karmiony jest cyckiem. W internecie piszą różne rzeczy i nie wiem czemu wierzyć, a wizytę u lekarza mamy dopiero w środę. Czy to normalne? Czy coś powinnam zrobić? On nie płacze i nie wygląda jakby mu to przeszkadzało.
Może tak być. Moja robiła kupili kilka razy dziennie , potem raz dziennie, a po jakiś trzech tygodniach już co drugi, a nawet czwarty dzień. Też kp, za to kupy są ogromne , że na plecach zostają ;) jeśli nie płacze, gazy odchodzą to wszystko jest w normie.
 
Do góry