reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3-tygodniowy maluszek i problemy z wypróżnieniem

Dzień dobry, przychodzę z pytaniem czy ktoś miał taki sam problem jak my i go rozwiązał.
Córeczka 3-tygodniowa. Od przejścia na mam tj. w 3 dobie problemy z wypróżnianiem.
Bebilon advance podawane już było w szpitalu na dokarmianie jak i po wyjściu ze szpitala, cały czas ma problem z puszczeniem sobie bączka lub zrobieniem kupki. Potem przeszliśmy na Bebilon pepti syneo i jakby lepiej, nie było już aż tak częstego płaczu dodatkowo zaleconą nam biogaie. Płacz praktycznie zawsze występował o 2-3 w nocy, teraz jest to o różnych porze dnia i nocy. Lekarz stwierdził że jeżeli jest już lepiej na Bebilonie pepti to czas przejść na HiPP Comfort i sytuacja zatacza błędne koło. Znowu problemy wróciły nie może zrobić kupki ani zrobić bączka. Nie wiemy jak jej pomóc. Masujemy brzuszek, dajemy ciepły termofor, zaczęliśmy dawać przegotowaną wodę i nic nie pomaga.
Pierwsza sprawa według mnie za dużo zmian tego mleka. A druga to do 3 miesiąca dziecko właśnie tak ma stęka, robi się czerwone gdy robi kupkę. My przechodzimy przez to samo. Dajemy mleko Bebilon Comfort, kazali nam dawać kropelki żeby łatwiej synek się wyróżniał niestety jak dostawal kropelki było na odwrót kilka dni stękania i płaczu bo nie może zrobić kupki. Odstawiliśmy te kropelki. Teraz daje mu tylko mleko, dodatkowo przepijam woda. Możesz też robić ćwiczenia na brzuszek: podciagasz nóżki do brzuszka i czekasz aż gazy pójdą. U nas to się bardzo sprawdziło. Dodatkowo masaże brzuszka i dużo leżenia na brzuszku.
 
reklama
Pierwsza sprawa według mnie za dużo zmian tego mleka. A druga to do 3 miesiąca dziecko właśnie tak ma stęka, robi się czerwone gdy robi kupkę. My przechodzimy przez to samo. Dajemy mleko Bebilon Comfort, kazali nam dawać kropelki żeby łatwiej synek się wyróżniał niestety jak dostawal kropelki było na odwrót kilka dni stękania i płaczu bo nie może zrobić kupki. Odstawiliśmy te kropelki. Teraz daje mu tylko mleko, dodatkowo przepijam woda. Możesz też robić ćwiczenia na brzuszek: podciagasz nóżki do brzuszka i czekasz aż gazy pójdą. U nas to się bardzo sprawdziło. Dodatkowo masaże brzuszka i dużo leżenia na brzuszku.
A ze tak sie glupio spytam kiedy sie przepaja woda i w jakich ilosciach? Przed mlekiem, po mleku? Moja mala juz 4 dzien bez kupy i zaczynam sie troche martwic
 
A ze tak sie glupio spytam kiedy sie przepaja woda i w jakich ilosciach? Przed mlekiem, po mleku? Moja mala juz 4 dzien bez kupy i zaczynam sie troche martwic
Zależy ile dziecko wypija mleka. Mój wypija na raz 150 ml więc nawet 100 by mógł wypić ale ja mu daje tak 50. Ja daję najpierw wodę potem idę robić mleko. Bo inaczej mi jej nie wypije jak będzie najedzony. Może troszkę więcej ulewac na początku ale z czasem to przyjedzie. Ogólnie czytałam że wody możesz dziennie dać tyle ile wypija na raz mleka. Ale ja wolę dawać mniej żeby nie przesadzić.
 
A ze tak sie glupio spytam kiedy sie przepaja woda i w jakich ilosciach? Przed mlekiem, po mleku? Moja mala juz 4 dzien bez kupy i zaczynam sie troche martwic
Aaaa i zapomniałam jeszcze o jednym. Dajesz wodę z kranu przegotowaną ? Słyszałam że po niej malutkie dzieci czasem też mogą mieć problem z brzuszkiem. My teraz podajemy przegotowaną polaris ale ta z różową etykietą i też jest lepiej po tym.

Wszędzie głośno mówią o tym że w naszej miejscowości woda z kranu jest dobra zdatna do picia itp ale widać że raczej nie.
 
Wracam po dłuższej przerwie i tych 2tygodniach przestawiania się na mleko. Jesteśmy na Bebilon pepti syneo, córka w 90% przypadków nadal nie może się sama wypróżnić już nie wiemy co robić. Ma strasznie hmm. Można to nazwać bolącymi bąkami. Tak to złote dziecko ale gdy przychodzi czas na zrobienie kupki lub puszczenie bączka to zaczyna się płacz zanoszenie machanie wszystkimi kończynami.
 
Do góry