reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• UWAGA. 29.03 widzimy się o 11:00

Psychiatra odpowie na wasze pytania. Musieliśmy przełożyć z dzisiaj Dołącz .

UWAGA. Link do nagrań ze specjalistami!

Na razie z położną, pediatrą i ginekologiem położnikiem Zobacz .

Koronawirus. To musisz wiedzieć.

Wiadomości, rozmowy, wsparcie Dołącz.

reklama

30.03. spotkanie online z fizjoterapeutką dziecięcą Natalią Orzech

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
37
30.03.2020 - jeszcze nie znam godziny, ale uzupełnię, odbędzie się wirtualne spotkanie z fizjoterapeutką dziecięcą Natalią Orzech. Jeśli chcesz mieć pewność, że odpowie na Twoje pytanie - zamieść je w komentarzu do soboty, do godz. 16:00. Jeśli nie zdążysz możesz je zadać bezpośrednio na spotkaniu. Link do spotkania pojawi się na górze forum i w tym poście rano, w dniu spotkania.

reklama

Elencza

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Juhu! Znów będę pierwsza z pytaniem:)
Mój trochę ponad 8 miesięczny syn zaczął chodzić. Wiem,że nie jestem w stanie go powstrzymywać, bo wędrówki po mieszkaniu to jego hobby. W teorii, jeśli dziecko jest na coś gotowe i to i to samo z siebie, wszystko ok.
A jednak niepokoi mnie,że taki maluch drepta... czy powinnam zwrócić na coś 2szczególnie uwagę..? Czegoś nie pozwalać...?

I kiedy dziecko potrafi usiąść z leżenia na plecach..?:)

Destino

Fanka BB :)
Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Pytanie dotyczące raczkowania skrajnego wcześniaka. W jaki sposób mogę pomóc córce prawidłowo się ustawiać do raczkowania, bo szeroko rozkłada nogi? Jakie ćwiczenia z nią robić by powoli miała odwagę puścić się i zacząć chodzić? Jak wspomóc ćwiczenia równowagi?
Mój syn ma 2 latka i w zły sposób stoi na nóżkach. Układa stopy na podłodze wewnętrzna krawędzią wykręcając stawy. W domu porusza się na boso. Jak stymulować poprawne ułożenie stop. Jak wspierać jego nóżki?

cytrynk4

Miasto
k/Warszawy
Rozwiązania
0
Jakie są najważniejsze zasady wspierania rozwoju noworodka? Czego nie robić aby mu nie zaszkodzić?

Marynia88

Miasto
Piotrków Trybunalski
Rozwiązania
0
PYTANIE NIEAKTUALNE
Właśnie wyczytałam że powodem do wizyty u fizjoterapeuty jest to gdy 10cio miesięczne dziecko nie bawi się leżąc na boku. Mój synek zaraz będzie miał roczek i jedyne co robi na boku to czasem śpi. Czy jest to powód do niepokoju?
Informacje wyczytałam na malgorztakuzmicz.pl
PYTANIE NIEAKTUALNE

Ostatnia edycja:

Ewela821

Rozwiązania
0
Witam.
Mój syn od 6m-ca życia jest rehabilitowany z powodu kręczu szyjnego z prawej strony oraz asymetrii ułożeniowej. Obecnie ma 14 m-cy był rehabilitowany raz w miesiącu(teraz przez pandemię wcale) . Zauważyłam ,że głowa wraca do złej pozycji i nie wiem jak ćwiczyć z nim w domu ponieważ ten problem zanikł już jakiś czas temu i nie mam wskazówek od rehabilitanta. Może polecić Pani jakieś proste ćwiczenia? Może jest jakaś strona internetowa z bezpiecznymi ćwiczeniami,która Pani poleca ?
Dziękuję.

Drugie moje pytanie jest odnośnie asymetrii twarzy tego samego dziecka. Synek ma większy lewy policzek i oko .Mam pytanie czy w jakiś sposób się to rehabilituje? czy robić może jakieś masaże lub układać dziecko do snu na któreś ze stron? (jeśli tak to na której? większym czy mniejszym policzku?). Rehabilitant i neurolog kazali to obserwować ale co to znaczy? Czy jest szansa ,że to się samo wyrówna? czy jak będzie gorzej to coś się z tym robi? Może mogłabym sama coś z tym zrobić poprzez jakieś ćwiczenia lub masaże? Jeśli tak to jakie?
Dziękuję bardzo.

Rozwiązania
0
dzień dobry
nasze problemy pojawiały się w styczniu po szczepieniu - córcia ma stwierdzony NOP. Dostała drgawki i tików ciała. Trwało to dwa tygodnie, potem jeszcze się powtarzało, poczym przybrało inną formę. Oglądał ją neurolog, nie stwierdził nieprawidłowości w rozwoju. Fizycznie wszystko jest ok, odruchy w porządku. Poleciła zrobić ekg, ale w tej chwili jest to niemożliwe.
Co mnie niepokoi na tę chwilę w zachowaniu córci, to zaciskanie ciała w sobie, zaciska rączki z całej siły, podczas karmienia piersią próbowała złapać mojej ręki, zaciskała ją z całej siły! podczas zabawy na dywanie też widziałam że ten odruch. Podczas karmienia w krzesełku wygina twarz, jakby zjadła coś, co było bardzo kwaśne i niedobre. Nie robiła tak wcześniej. Jedyna konsultacja jaka była możliwa w dobie epidemii, to kontakt przez telefon z fizjoterapeutką. Poradziła masować ciałko podszczypujac je i ćwiczenia na piłce. Zasugerowała wzmożone napięcie mięśniowe. Wiem że nie oglądając dziecka trudno jest coś powiedzieć, ale czy to może oznaczać że po szczepieniu coś się stało z układem neurologicznym?
Staram się ją wyciszać, nie jest to łatwe bo w domu mam 2.5 latke, więc w domu jest po prostu głośno i wszystkiego dużo- w sensie zabawek. Muszę powiedzieć, że odkąd ją bujam na piłce jest lepiej. Nie zaciska się tak, jest swobodniejsza.
W tej chwili córcia ma 8 miesięcy, zaczyna raczkować, pięknie pełza i turla się na boki, podnosi się do góry poprzez podrzymanie mnie. Najpierw na kolanka się podciaga, potem staje na nóżki..Siada samodzielnie. Dodam, że poród przez cc. Miała kolki a ja miałam straszne trudności w karmieniu ja piersią bo płakała i wyginała się na wszytskie boki, miałam problem z zaśnięciem wieczorem. Lekarz nie widział nic niepokojącego. Dostała probiotyk i leki wspomagające trawienie. Wyrosła z tego na szczęście.
Ale zastanawiam się, czy już wtedy nie miała problemów z napięciem mięśniowym...A jeszcze jedno- preferuje prawą stronę. Chętniej pije z prawej piersi, w krzesełko przechyla główkę na prawą stronę. Podczas zabawy czy turlania się na boki tego nie obserwuje.
przepraszam za haos...Poza tym ma mnóstwo energii i jest bardzo ruchliwym i ciekawskim dzieckiem. Pięknie bawi się zabawkami. Wydaję mi się że z małą motoryką nie ma problemu.
Staram się napisać po prostu jak najwięcej informacji...

czy Pani też podejrzewalaby wzmożone napięcie mięśniowe? co mogę jeszcze sama robić w domu, zanim będziemy mogli wyjść do gabinetu fizjoterapeuty?

reklama

Gosik880

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
1
Witam.
Córka ma prawie 11 miesięcy. Urodziła się w zamartwicy (6 6 7 7 punktów w skali Apgar), wentylowana i wspomagana przez CPAP. Problemów neurologicznych nie stwierdzono poza wzmożonym napięciem i asymetrią ułożeniową. Od 3 miesiąca była rehabilitowana metodą Vojty, w tej chwili niestety nie ćwiczymy przez wirusa. Ada bardzo ładnie się rozwija ale zauważyłam, że często siada z nóżkami do tyłu. Za każdym razem jak widzę to przekładam jej nogi do przodu. Nie wiem jak ją tego oduczyć. Czytałam, że taki siad jest niezdrowy i powoduje wykrzywienie nóżek. Co mogłabym zrobić, żeby temu zapobiec?
Córka ma też problem z hiperruchomymi stawami skokowymi, potrafi wyginać stopę we wszystkich kierunkach ale gdy stoi stopy są ustawione prawidłowo. Fizjoterapeuta zalecał bandażowanie, tylko że córka nienawidzi mieć czegokolwiek stopach i zaraz je dosłownie rozszarpuje. Możliwe, że samo się to unormuje i nie będzie to miało żadnych konsekwencji?

Balbinka30

Rozwiązania
0
Mój 10 tygodniowy syn preferuje prawą stronę i do spania układa głównie w tę stronę główkę. Jak się to odpowiednio zachęci to nie ma problemu żeby ułożyć główkę w stronę lewą. Do buźki wkłada obie rączki z delikatną przewagą prawej. Martwi mnie niewielkie spłaszczenie prawej strony główki. Czy jest szansa że to się wyrówna? Jak mogę ćwiczyć z moim synkiem?

reklama
Do góry