reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

35 tc rozwarcie skrócona szyjka

rybka1989

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Marzec 2021
Postów
48
Hej,
Jestem w 35 i 5 tc. Byłam dzisiaj na wizycie i lekarz powiedział, że szyjka się skróciła (nie dopytałam ile cm ma) i czuje rozwarcie na pół palca. Dodał, że na tym etapie już się tego nie hamuje i że mogę w takim stanie chodzić i kilka tygodni. Nie zalecił oszczędzania się ani leżenia. Dziecko z usg wychodzi na ok 2500 g.
Mimo wszystko trochę się martwię i sama nie wiem, czy powinnam leżeć. Z drugiej strony faktycznie dużo jest historii o ciążach rozwiązanych w terminie albo wręcz przenoszonych, gdzie wcześniej było rozwarcie szyjki.
Termin porodu to 27.11.
 
reklama
Ja obecnie na liczniku 37 +5 i mam taki sam stan jak u Ciebie od 34 +0 i nic się nie zmienia. Z tego co piszemy z dziewczynami na listopadowkach już duża grupa z nas na tym etapie co u Ciebie ma lub miała krótsze miękkie szyjki.
 
W 32 tc trafiłam do szpitala z 4 cm rozwarcia. Wyszło to na kontroli u ginekologa. Po tygodniu było już pełne i tak wyleżałam do 36tc. Musiałam leżeć plackiem, zero chodzenia nawet do wc. Dziecko zdrowe i poród ekspresowy.
 
Ja obecnie na liczniku 37 +5 i mam taki sam stan jak u Ciebie od 34 +0 i nic się nie zmienia. Z tego co piszemy z dziewczynami na listopadowkach już duża grupa z nas na tym etapie co u Ciebie ma lub miała krótsze miękkie szyjki.
dziękuję za odpowiedź, uspokoiłam się:) czyli nie miałaś zaleceń leżenia w takim stanie rozwarcia albo jakiegoś szczególnego oszczędzania się?
 
Dzięki, lekarz wczoraj powiedział coś w stylu, że na tym etapie ciazy to już się nie przeciwdziała temu rozwarciu i krótszej szyjce.
 
ja od 29 tc rozwarcie na 3 cm, zatrzymywany poród, poszłam do ginekologa 4 dni przed terminem, rozwarcie 5 cm, masaż szyjki mi zrobił i urodziłam dopiero dwa dni później. Na tym etapie, w którym jesteś szyjka skraca się fizjologicznie.
 
reklama
Ja w 34+4 pojechałam na pogotowie bo mialam wrażenie że mam skurcze z wielką łaska zrobili mi ktg wyszlo ze piszą się skurcze oraz ze mam miękką szyjke stwierdzili ze trzeba to wyhamowac dostałam zastrzyk luteinę nospe magnez i zalecenie lezenia oszczędzania się aktualnie 37+2 i szyjka długa zamknięta :)
 
reklama
Do góry