reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

35 tc

Patrycja0x

Początkująca w BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2019
Postów
22
Witam, jestem tu nowa i potrzebuję rady.
Mam bóle w dole brzucha, jakby miesiączkowe od jakiegoś czasu. Ból nie jest silny, ale martwię się. Jestem w 35 tc, a w 33 tc obniżył mi się brzuch. Zauważyłam nieco zwiększoną ilość wydzieliny z pochwy i przy dłuższym staniu, siedzeniu czy chodzeniu często odczuwam ucisk na krocze, niekiedy kłócie. To moja pierwsza ciąża. Myślicie, że powinnam zgłosić się do szpitala?
A i jeszcze odnoszę wrażenie że mój brzuch na dole stał się miękki, twardy jest nad pępkiem (wczesniej był cały twardy)
 
reklama
Witam, jestem tu nowa i potrzebuję rady.
Mam bóle w dole brzucha, jakby miesiączkowe od jakiegoś czasu. Ból nie jest silny, ale martwię się. Jestem w 35 tc, a w 33 tc obniżył mi się brzuch. Zauważyłam nieco zwiększoną ilość wydzieliny z pochwy i przy dłuższym staniu, siedzeniu czy chodzeniu często odczuwam ucisk na krocze, niekiedy kłócie. To moja pierwsza ciąża. Myślicie, że powinnam zgłosić się do szpitala?
A i jeszcze odnoszę wrażenie że mój brzuch na dole stał się miękki, twardy jest nad pępkiem (wczesniej był cały twardy)
To mogą być skurcze przepowiadające. Dziecko zaczyna uciskać stąd bóle krocza, to normalne na końcówce ciąży. Zgłoś się do szpitala jeśli będziesz czuła słabiej ruchy, bądź ból się nasili. Na końcówce ciąży lepiej być czujnym [emoji846]
 
Twoje objawy jak dla mnie są normalne dla tego tygodnia ciąży. Rozciąganie macicy, maluszek może już być niżej i naciskać na krocze. Ze szpitalem bym się wstrzymała ale jeżeli Cię to niepokoi to umów się na wizytę do swojego ginekologa na wszelki wypadek żeby sprawdził długość szyjki. Kiedy miałaś ostatnią wizytę? Jak długą masz szyjkę?
 
Twoje objawy jak dla mnie są normalne dla tego tygodnia ciąży. Rozciąganie macicy, maluszek może już być niżej i naciskać na krocze. Ze szpitalem bym się wstrzymała ale jeżeli Cię to niepokoi to umów się na wizytę do swojego ginekologa na wszelki wypadek żeby sprawdził długość szyjki. Kiedy miałaś ostatnią wizytę? Jak długą masz szyjkę?
Wizytę miałam 2 tyg temu ale mój ginekolog nie badał mi szyjki ani razu :(
 
A może zgłoś się do ginekologa lub na IP - może KTG zrobią i się uspokoisz?

U mnie bóle skończyły się porodem 35t2d. Ale to były bóle nocne, że spać nie dałam rady. U Ciebie wygląda to na zwykłą kolej rzeczy - poród się zbliża i ciało się do niego przygotowuje. Ja jestem jednak przezorna i bym poszła sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.
 
reklama
reklama
A mieszkasz w Polsce?

GBS robi się do 37tc, więc być może lekarz jeszcze Ci je zleci. Krew+mocz powinno się robić raz na miesiąc - dzięki temu sprawdzasz czy nie masz jakiejś infekcji lub czy nie za mocno spada Ci hemoglobina (anemia).
 
Do góry