reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

35 tc

Patrycja0x

Początkująca w BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2019
Postów
22
Witam, jestem tu nowa i potrzebuję rady.
Mam bóle w dole brzucha, jakby miesiączkowe od jakiegoś czasu. Ból nie jest silny, ale martwię się. Jestem w 35 tc, a w 33 tc obniżył mi się brzuch. Zauważyłam nieco zwiększoną ilość wydzieliny z pochwy i przy dłuższym staniu, siedzeniu czy chodzeniu często odczuwam ucisk na krocze, niekiedy kłócie. To moja pierwsza ciąża. Myślicie, że powinnam zgłosić się do szpitala?
A i jeszcze odnoszę wrażenie że mój brzuch na dole stał się miękki, twardy jest nad pępkiem (wczesniej był cały twardy)
 
reklama
Tylko raz miałam krew, mocz, na początku ciąży, wyniki były dobre. Gbs..nawet nie wiem co to, mam dopiero 20 lat i jestem zielona w tych sprawach. :(
O rany ,troszkę lajtowo Twój gin podchodzi do ciąży ,ale jesteś młoda więc ,pewnie stwierdził ,że jest i będzie ok :) teraz już badań nie nadrobisz ,więc trudno nic nie poradzisz , gbs to badanie pod kątem paciorkowca ,ale na to lekarz ma jeszcze czas jak dziewczyny piszą w 37 tc się je robi ,ale na wizycie mu o tym powiedz , nam do porodu kazali powtórzyć hiv i wątrobę zapomniałam jak się to nazywa ;)
 
reklama
A mieszkasz w Polsce?

GBS robi się do 37tc, więc być może lekarz jeszcze Ci je zleci. Krew+mocz powinno się robić raz na miesiąc - dzięki temu sprawdzasz czy nie masz jakiejś infekcji lub czy nie za mocno spada Ci hemoglobina (anemia).
Niedawno wróciłam zza granicy,ale ciążę prowadzę w Polsce. Badania na krew i mocz robiłam 2 miesiące temu,ale na własny koszt, bo ginekolog nic mi nie zlecił i zastanawiam się dlaczego, on robię tylko usg, i nie odp na żadne moje pytania, a na pytanie dotyczące czy dziecko jest owinięte pepowina, usłyszałam że i tak już nic nie zmienię. Chyba zmienię typa.
 
O rany ,troszkę lajtowo Twój gin podchodzi do ciąży ,ale jesteś młoda więc ,pewnie stwierdził ,że jest i będzie ok :) teraz już badań nie nadrobisz ,więc trudno nic nie poradzisz , gbs to badanie pod kątem paciorkowca ,ale na to lekarz ma jeszcze czas jak dziewczyny piszą w 37 tc się je robi ,ale na wizycie mu o tym powiedz , nam do porodu kazali powtórzyć hiv i wątrobę zapomniałam jak się to nazywa ;)
Moja karta ciazy jest wgl ubogo wypelniona, mam nadzieję że gdy zacznę rodzić to w szpitalu nie będą się czepiać, w końcu to wina ginekologa ja wszystkie badania co mi zlecił, zrobiłam.
 
Na tym etapie ,zmiana już nic nie da ,bo to bliżej niż dalej ha ha ;) chodzisz na nfz czy prywatnie ? miałaś może prenatalne ? jeśli się niepokoisz to może idź do innego prywatnie ,czy choćby na izbe powiedz ,że coś Cię boli albo ruchów nie czujesz i zrobią badanie
 
Na tym etapie ,zmiana już nic nie da ,bo to bliżej niż dalej ha ha ;) chodzisz na nfz czy prywatnie ? miałaś może prenatalne ? jeśli się niepokoisz to może idź do innego prywatnie ,czy choćby na izbe powiedz ,że coś Cię boli albo ruchów nie czujesz i zrobią badanie
Chodzę na nfz, ale byłam 2 razy prywatnie, bo nie wierzę temu na nfz (choć opinie na necie to ma świetne) pójdę prywatnie za 3 tyg, bo teraz nie ma mnie w Trójmieście i ciężko by było. :( A ze szpitalem..boję się wyjść na panikare. Ruchy czuję, żadnych plamien, bol nie jest silny, ani regularny.. odesla mnie z kwitkiem.
 
A niech odeślą , ważne że sprawdzą i może odpowiedzą na pytania , na które gin nie odpowiedział ;) nie no pewnie że nie ma co panikować , na tym etapie macica zaczyna ćwiczyć przed porodem , więc to raczej normalne
 
Tylko raz miałam krew, mocz, na początku ciąży, wyniki były dobre. Gbs..nawet nie wiem co to, mam dopiero 20 lat i jestem zielona w tych sprawach. :(
Czy mieszkasz w Polsce czy za granicą? Bo to ma znaczenie w standardach. Jeżeli w Polsce to powinnaś mieć dużo więcej badań krwi niż jedno, to samo z moczem. Gbs czyli bakteria w pochwie.
 
reklama
Do góry