reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

36 tc skurcze

Dołączył(a)
13 Czerwiec 2014
Postów
5
Witam, mieszkam w Norwegii i tutaj chce rodzic, jestem w 36 tc wg miesiaczki, ale lekarze twierdza, ze oblicza sie wzgledem dziecka wiec po usg dla nich jestem w 32 tc. Pierwsza ciaze mialam zagrozona, bylam na podtrzymaniu i urodzilam w 38+2 d po przebiciu pecherza. Badanie ginekologiczne mialam raz ( tutaj to normalne - natura ) Od tygodnia mam nieregularne skurcze bolesne jak na miesiaczke, czesto oddaje mocz, mam luzne stolce, bol w pachwinach i w dole plecow. Prosze o pomoc, bo juz odchodze od zmysłow czy juz cos sie dzieje i dzidzia chce na swiat czy to normalne.
 
reklama
Koniecznie pojedź do szpitala, bo być może następuje skracanie szyjki macicy, z drugiej strony dziecko mogło przemieścić się w dół i w związku z tym częściej oddajesz mocz. Najważniejsze żeby ktoś cie obejrzał, przede wszystkim przez wzgląd na Twoje dobre samopoczucie psychiczne, jak również historię poprzedniej ciąży. Tu możesz obejrzeć film, gdzie lekarz opisuje objawy zbliżającego się porodu może też się przyda.
 
Ciezko bedzie, z tym zeby ktos mnie obejrzal, bo dla nich wszystkie objawy to normalne 1 usg i 1 badanie ginekologiczne przez cala ciaze, pewnie dlatego tez sie tak bardzo denerwuje i jednoczesnie boje. Dziekuje bardzo za filmik :) mam obawy rowniez o obliczanie tygodnia ciazy przez mojego lekarza, to sa 4 tygodnie roznic i wydaje mi sie, ze to bardzo duzo.Juz sama nie wiem ... za duzo mysli i pytan mam w glowie :(
 
Wydaje mi się, że żaden lekarz nie chce zrobić krzywdy pacjentowi. Ja jestem na podobnym etapie ciąży i mam już skurcze, w nocy spać nie mogę boli mnie miednica, pachwiny kręgosłup. Doszły do tego jeszcze drętwienia palców ręki. Okazuje się, że to ciąża, lekarz stwierdził że na tym etapie byłoby źle gdyby nic nie bolało i nie doskwierało. :confused2: Myślę, że tylko facet może tak powiedzieć...No ale co zrobisz, przecież go nie uduszę.
Mam nadzieję, że wszystko co opisujesz faktycznie okaże się wyłącznie objawami typowymi dla ciąży.
A nie masz możliwości zrobienia badań prywatnie? Albo podjechać do szpitala na IP?
Kobieca intuicja to wielka rzecz, jeżeli uważasz że objawy które masz mogą być zasadne to domagaj się takiej opieki. :tak:
 
Podobno w Norwegii możesz poprosić lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie na dodatkowe badanie usg, może to jest pomysł? Jak sądzisz?
 
dziekuje bardzo za porady :tak:
Lekarze pierwszego kontaktu niechetnie kieruja na USG choc jest ono odplatne, ja juz dostalam jedno i teraz ciezko mi namowic lekarza na nastepne.
 
Mam jeszcze jedno pytanie : czy cztery tygodnie roznicy w tygodniach ciazy to duzo?
Tutaj mi licza wg wielkosci dziecka,a wydaje mi sie, ze wedlug miesiaczki jest to termin bardziej prawdopodobny, dzieci sie rodza rozne.
Boje sie, ze jak wg miesiaczki bede juz miala przenoszona ciaze to oni nic ztym nie zrobia, bo dla nich bedzie jeszcze czas... a jezeli urodze wczesniej to dla nich bedzie za wczesnie i juz nie wiem co lepsze... ciezko sie chodzi w ciazy jak jest tyle pytan na ktore nie ma odpowiedzi, strachu i nerwow.
 
4 tygodnie to dużo, ale czy masz badania usg? Możesz mi wysłać skan na adres redakcja[@]babyboom.pl i zapytam naszego ulubionego pana doktora - może coś podpowie:)
 
reklama
mój lekarz np bierze pod uwagę wiek ciąży z pierwszego usg, tego do 13tc, ponieważ wtedy wszystkie dzieci rosną tak samo, a od 14tc każde już w swoim tempie. kiedy miałaś usg? miałaś regularne okresy?
 
reklama
Do góry