reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

36 tc

10 ruchów tak ,ale 2 razy w ciągu dnia ,i zawsze o tej samej godzinie , wiadomo że nie będziesz czuć ruchów non stop 😊
 
reklama
Szczerze? Moja lekarka słabo mi to wyjaśniła, kazała obserwować ruchy, jak zapytałam co to znaczy to położna się wtracila i powiedziała,że sprawdzać np od 8 do 20 i musi być minimum 10 ruchów. I tyle wyjaśnień. U nas też zazwyczaj rano mała pobuszuje, w dzień jak się położę to też się zdarza, najwięcej szaleje koło 22. Jak chodzę to czasem poczuje uderzenie. Wiem,że już w tych końcowych tygodniach ruchy mają prawo byc mniej odczuwane i są takie bardziej jak przesuwanie, bo jest już mało miejsca, tak nam na szkole rodzenia tłumaczy co chwilę położna.
Mnie moja położna pyta rusza się ? Rusza.
To tyle w temacie. Dlatego stwierdziłam ze wole zapytać na grupie mam której maja już dzieci albo spodziewają się jak ja :D
 
Z tymi ruchami bywa różnie, ja dopiero pod koniec ciąży czuje je dużo mocniej i częściej, choć nie zawsze. W połowie ciąży to raczej lekkie kopniaczki były, a nie konkretne ruchy jak teraz, że cały brzuch chodzi 😅😅 ale u mnie to już 40 tydzień i 2 dzień, a w sobotę lekarz po USG stwierdził, że córcia waży 3700 gram
To powodzenia i szczęśliwego rozwiązania życzę . Moja tez jak i twoja cała ciąże raczej delikatnie dawała o sobie znać :)
 
Och też mam ten problem jestem w 23 tyg i prawie nie czuje ruchów wyłącznie wieczorem jak się wyciszę I leżę spokojnie to czuje takie delikatne dodam że mam łożysko na przedniej ścianie i nie wiem czy to ma wpływ czy mój maluszek ma taki temperament że jest spokojny
 
Och też mam ten problem jestem w 23 tyg i prawie nie czuje ruchów wyłącznie wieczorem jak się wyciszę I leżę spokojnie to czuje takie delikatne dodam że mam łożysko na przedniej ścianie i nie wiem czy to ma wpływ czy mój maluszek ma taki temperament że jest spokojny
W 23 tygodniu jeszcze nie liczy się ruchów. Ja (też z łożyskiem na przedniej ścianie) myślałam, że mam leniwe dziecko, ale jak urosło to okazało się nad wyraz ruchliwe. W 23 tc dziecko ma dużo miejsca i naturalne jest, że nie wszystko czujesz a lokalizacja łożyska to dodatkowa amortyzacja.
 
Do góry