reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

37 tc i 2300 wagi, już nie wiem co mam robić!;(

kinderniespodzianka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Sierpień 2010
Postów
21
Miasto
Warszawa
Mam 19 lat i to moje pierwsze dziecko, strasznie się boję, nie wiem co mam robić i co mam myśleć, nie wiedziałam gdzie umieścić mój temat więc piszę tutaj, może któraś z dziewczyn będzie coś wiedzieć na ten temat. Moja mała w 28 tygodniu ważyła sporo poniżej normy, troszkę powyżej kilograma, martwiłam się ale lekarz mówił że pewnie nadrobi. Teraz jestem na początku 38 tygodnia a ona waży 2300, martwię się strasznie bo nie mam pojęcia czym jest to spowodowane. Lekarz mówi że ja jestem drobna i ona też może być ale boję się że może to być związane z jakąś wadą rozwojową. Może któraś z was miala podobny problem. Piszcze proszę
 
reklama
Ale czym się martwić? Przede wszystkim waga dziecka z USG to taka piąte przez dziesiąte. Przyrost wagi dziecka zależy też od diety matki. To że jesteś drobna nie znaczy, że dziecko urodzi się z niską wagą :no: Mój mąż jest chudy i drobny, ja przed ciążą też byłam szczuplutka i synek mi się urodził 3750 g! Nie rób sobie niepotrzebnych problemów :no: Lekarz miał rację ;-) A jak się martwisz tak bardzo o wady rozwojowe, to zapytaj o nie lekarza na kolejnym USG, ale chyba by Ci powiedział ostatnio jakby było coś nie tak prawda? Albo zalecił dodatkowe badania.
Jesteś młoda - rozumię - ja też jestem.
 
Jeśli lekarz nie widzi nic złego to myślę,że jest ok...może idź do innego lekarza na jakieś dobre USG i zapytaj co myśli na ten temat...Na pocieszenie powiem,że mam koleżankę, która w 40tygodniu urodziła córeczkę 2700...była całkowicie zdrowa...po prostu tak jak Twój lekarz mówił...rodzice byli bardzo drobni:) Powodzenia
 
Ja urodziłam sie warzac 2300 i jestem normalna (50 kg i 168 cm):) moja siostra tez miała podobna wagę..Nasza mama jest drobna )
Jesli jestes drobna to moze dzidzia tez taka bedzie..Nie martw sie na zapas wazne zeby zdrowe było.
 
Mój synek urodził się z wagą 2680 i długością 53 cm w 39 tygodniu ciąży i wszystko z nim ok. W szpitalu powiedzieli mi że drobniutki ale ja jestem drobna więc co się dziwić. I że lepiej taki drobny niż klocek 5 kilogramowy. Teraz ładnie przybiera na wadze i już prawie 5 kg waży.
Nie martw się. Łatwiej ci będzie urodzić. Głowa do góry, z dzieckiem na pewno wszystko jest ok. Pozdrawiam.
 
nie ma sie co martwic:-) moj syn mial miec max 2,5 kg a urodzil sie o wadze 3640:-) takze ug nie jest takie dokladne :-)
 
Moja córka tez miał mieć max 2600g a urodzila się z wagą 3350. waga z usg jest orientacyjan i oblicza się ja na podstawie obwodu główki i brzuszka-wystarczy, że głwoka jest drobna albo dziecko dlugie i szczupłe i juz waga wychodzi mniejsza.
 
Nie masz się co martwić na zaś..będzie dobrze zobaczysz!!!!!a jeśli by była jednak taka waga to co,maluszek może być drobny ale najważniejsze że będzie zdrowy...waga to nie wszystko...będzie dobrze,trzymam kciuki!!!!
 
reklama
NIC A NIC SIĘ NIE MARTW. ja tez napiszę u nas w 37 tygodniu była waga 1900 w 39 2300. lekarze mówili, że pewnie młodsza o troszkę ciąża. A ja urodziłam w terminie synka 2740 więc bez dramatu. Do teraz jest strasznie chudziutki waży 9kg. Taka natura są dzieci mniejsze i wieksze.
Spokoju życzę na resztę ciąży. ( Za to łatwiej się rodzi takie małe dziecko:))
 
Do góry