reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

38 tydz. - przy wejsciu do szyjki z 2 stron guzki???

Dołączył(a)
17 Listopad 2020
Postów
9
Cześć dziewczyny,
Pisalsm juz o skracajacej się szyjce, rozwarcie- aktualnie 38 tydz. Co jakiś czas pojawiają się skurcze przepowiadające ale krótkie lezenie pomaga. Od wczoraj czuje nacisk na stolec, jednak nic z tego nie wynika. Dzisiaj podczas siedzenia na toalecie poczułam znowu ze cos jest nie tak z szyjka ( juz tak mialam w 24 tyg. podczas zatwardzenia coś wyszlo z szyjki, ale leżałam w szpitalu i wszystko było ok). Spróbowałam "wsunąć" palca jednak zaraz na wejaciu po obu stronach czuje takie jakby guzki ? Które blokują dalsze wejscie. Jak wprowadzałam luteine dopochwowo to nieraz czułam coś takiego ale znacznie wyżej, nigdy tak nisko ... Czy któraś z was miala podobnie ? Dodam ze aktualnie żadnych skurczy nie czuje tylko nacisk na stolec i jak wstaje to duzy nacisk na krocze, ruchy delikatniejsze ale odczuwam ale u mnie i tak najbardziej daje popalić wieczorem i w nocy. Termin na 17.09 planowany porod naturalny .
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć dziewczyny,
Pisalsm juz o skracajacej się szyjce, rozwarcie- aktualnie 38 tydz. Co jakiś czas pojawiają się skurcze przepowiadające ale krótkie lezenie pomaga. Od wczoraj czuje nacisk na stolec, jednak nic z tego nie wynika. Dzisiaj podczas siedzenia na toalecie poczułam znowu ze cos jest nie tak z szyjka ( juz tak mialam w 24 tyg. podczas zatwardzenia coś wyszlo z szyjki, ale leżałam w szpitalu i wszystko było ok). Spróbowałam "wsunąć" palca jednak zaraz na wejaciu po obu stronach czuje takie jakby guzki ? Które blokują dalsze wejscie. Jak wprowadzałam luteine dopochwowo to nieraz czułam coś takiego ale znacznie wyżej, nigdy tak nisko ... Czy któraś z was miala podobnie ? Dodam ze aktualnie żadnych skurczy nie czuje tylko nacisk na stolec i jak wstaje to duzy nacisk na krocze, ruchy delikatniejsze ale odczuwam ale u mnie i tak najbardziej daje popalić wieczorem i w nocy. Termin na 17.09 planowany porod naturalny .
Jak dla mnie w czasie zblizajacego sie porodu może sie wszystko Zmieniać.
W 38tyg wciąż bierzesz luteine? Ogółem przez Hormony wiele sie Zmienia. Jest inaczej w srodku.

Ja napisze ze mi na skurcze przepowiadajace pomagala praca bo Leżąc w domu miałam ich znacznie więcej 🤣 smieje sie z tego ale tak jakoś było 😆
Nacisk na krocze ja odczuwałam w 3 ciazy od 25tyg. Plus. Ciążenie brzucha. Drama.
Takze najlepiej skonsultuj sie ze swoim lekarzem.
 
Jak dla mnie w czasie zblizajacego sie porodu może sie wszystko Zmieniać.
W 38tyg wciąż bierzesz luteine? Ogółem przez Hormony wiele sie Zmienia. Jest inaczej w srodku.

Ja napisze ze mi na skurcze przepowiadajace pomagala praca bo Leżąc w domu miałam ich znacznie więcej 🤣 smieje sie z tego ale tak jakoś było 😆
Nacisk na krocze ja odczuwałam w 3 ciazy od 25tyg. Plus. Ciążenie brzucha. Drama.
Takze najlepiej skonsultuj sie ze swoim lekarzem.
Nie, luteine moj ginekolog kazal odstawić od 36 tyg. Także juz 2 tyg Nie biorę. Taki normalny nacisk na krocze to też odczuwałam ju dużo wcześniej bo dziecko ułożone od początku glowa do dolu. Ale to takie dużo dziwniejsze uczucie, dużo dużo ciężej mi się chodzi i jakby tam na dole się zaraz na wejściu zamknęło tak ze " nic się nie wsadzi". Powiem szczerze ze nawet jakbyśmy z mężem chcieli uprawiać sex to nie dałoby rady tam nic wsadzić bo od progu zamknięte 🤣 Pytałam bo może któraś z dxiewczyn miala coś podobnego to moja pierwsza ciąża stąd duzo wątpliwości, lekarz dopiero w czwartek.
 
Kiedy dziecko schodzi do kanalu rodnego moze byc takie uczucie wypelniania w srodku, jestes juz na koncowce wiec porod moze rozpoczac sie w kazdej chwili. Najlepiej oceni to lekarz, sprawdzi czy pojawilo sie rozwarcie, czy maluszek faktycznie juz jest na wylocie itp. Zawsze mozesz wczesniej sie gdzies wcisnac na "przeglad" jesli sie niepokoisz.
 
Do góry