reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

4,5 miesieczny niejadek

aNusia90

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Maj 2017
Postów
266
Witam moj synek jak temacie malo je, jego rekord to 120, najczęściej zjada 60-90 juz nie wiem co z nim począć....je co 3-4 godz. Nie jest marudny smieje sie bawi rozwija sie prawidlowo uwielbia obracac sie na brzuch i tak lerzec. Wazy 6,5 kg powoli przybiera i malo ale caly czas w tym samym centylu
 
reklama
Witam moj synek jak temacie malo je, jego rekord to 120, najczęściej zjada 60-90 juz nie wiem co z nim począć....je co 3-4 godz. Nie jest marudny smieje sie bawi rozwija sie prawidlowo uwielbia obracac sie na brzuch i tak lerzec. Wazy 6,5 kg powoli przybiera i malo ale caly czas w tym samym centylu
a Wasz pediatra widzi problem?
jak jest na tym samym centylu to raczej ok. każde dziecko rośnie i przybiera w swoim tempie.
można zrobić kontrolnie morfologię i zobaczyć, czy nie ma anemii, bo wtedy jest słaby apetyt
 
To dziecko powinno kierować jedzeniem, a nie odwrotnie. Przywiązywanie się do ml i porcji często prowadzi do stresu, wywierania presji. To z kolei do buntu dziecka i w ten sposób mamy niejadka.
Jeżeli prawidłowo przybiera na wadze to nie ma się czym przejmować. Postaraj trochę wyluzować, bo całkiem oszalejesz przy rozszerzaniu diety, kiedy dzieci często nie chcą jeść.
Polecam książkę Gonzalesa "Moje dziecko nie chce jeść".

uVN6p1.png
 
Do góry