reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

4 cykl starań i nic

Rozwiązania
0
Hej, jestem podłamana, staramy się już 4 cykl i nic nie wychodzi :(, już nie wiem czy prawidłowo obliczam dni płodne bo mam @ nieregularne sierpień @ 1 dzień 8 sierpnia, kolejna @ 13 września, to ile trwa mój cykl?

reklama

IwonaPs.

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Proszę się nie martwić 4 cykle to nic ja w drugą ciążę zaszłam dopiero po 7 miesiącach starań a do roku podobno jest norma. Jeśli mam polecić to też zastanawiałam się kiedy mam owulację nawet korzystałam z kalkulatora w Internecie. I w końcu pomyślałam, że spróbuje testów owulacyjnych. Kupiłam takie zwykłe tanie na allegro 30 pasków i testowałam miesiąc i się okazało, że mam owulacje 3 dni później niż liczyłam i jakimś cudem udało się za pierwszym razem :D Jeśli nie wychodzi warto sprawdzić sobie poziom hormonów odpowiedzialnych za owulację. Powodzenia nie ma co się martwić na zapas i życzę owocnych starań;)

jasani

Fanka BB :)
Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Hej, jestem podłamana, staramy się już 4 cykl i nic nie wychodzi :(, już nie wiem czy prawidłowo obliczam dni płodne bo mam @ nieregularne sierpień @ 1 dzień 8 sierpnia, kolejna @ 13 września, to ile trwa mój cykl?
Ten cykl trwał 36 dni, ale skoro masz nieregularne to może być ciężko ustalić dni płodne. Kup sobie testy owulacyjne i sprawdzaj. 4 miesiące starań to jeszcze nie tak długo.

Ania0306

Rozwiązania
5
A ja polecam monitoring owulacji u lekarza. Dzięki temu zaszłam bardzo szybko w ciążę a miałam problemy ginekologiczne. Tym bardziej jak masz nieregularne cykle będziesz dokładnie wiedzieć kiedy jest owulacja :)

Kaamilaaa

Rozwiązania
1
Nie martw sie 4cykle to na prawde nie jest jeszcze tak dlugo
Ja polecam mierzenie temperatury i tworzenie wykresow (sama mierzylam dlugi czas i poznalam juz swoj organizm dosc dobrze ze wiedzialam kiedy była owulacja, tylko u mnie zaskoczylo dopiero po roku jak przestalam mierzyć i sprawdzac wszystko )
Zdrowa para ogólnie do roku czasu powinna zajść w ciążę ale jesli sie martwisz to zrob podstawowe badania z krwi, zbadaj tarczyce

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Miasto
grudziądz
Rozwiązania
4
w 1 ciaze zaszłam po 6 latach staran ,dodam ze oboje jesteśmy zdrowi . W 2 ciaze zaszłam po prawie 3 latach .
u mnie niestety psychika robi burdel , bo jak tylko odpuściłam to hop i jestem

Annie1981

Rozwiązania
1
Potwierdzam, że 4 cykle to nie jest dużo. W każdym cyklu zdrowa para ma tylko 20-30% szans na ciążę, dlatego może to trwać rok i będzie to jak najbardziej normalne.
Rozumiem jednak tą niecierpliwość, sama taka byłam. Udało mi się zajść w ciążę w 6 cyklu a teraz staram się o drugie dziecko. 7 cykl i na razie nic. Zrobiłam badania i okazało się, że męża parametry nie są najlepsze. Kupiliśmy witaminy na poprawę i mam nadzieję, że niedługo się uda.
Polecam prowadzić wykres i obserwować swój cykl. Robię też testy owulacyjne, te najtańsze z allegro. Dzięki temu umiem wyznaczyć dni płodne i owulację prawie co do dnia. Korzystam z wykresu na portalu OF, nie wiem czy można go tu reklamować ;)

bea25ta

Miasto
Rzeszów
Rozwiązania
1
Ja również polecam monitoring. Chodzisz do ginekologa na podgląd i on ci mówi kiedy bedzie owulacja. A jak się stresuje to może trzeba zrobić podstawowe badania tarczycy i prolaktyny

reklama

dżoasia

Rozwiązania
1
Jestem za tym zeby sie udac do lekarza. Nie tylko ty sama, ale z mezem. Tobie powinien zlecic podstawowe hormony, zrobic usg (wybralabym sie ok 14-16dc jesli masz dluzsze cykle), ocenic szanse na owuacje i przede wszystkim mezowi tez powinien zlecic badania nasienia. Nie ma co czekac na cud, byc.moze nie macie zadnych wiekszych problemow i za chwilke sie uda, ale jesli okaze sie, ze problemem jest slabe nasienie albo niedrozne jajowody to trzeba bedzie dzialac z pomoca medycyny - nie pisze to od razu o in vitro, ale suplementy, leki, moze jakis zabieg. Nie warto tracic czasu czekajac na cud, ja go zbyt duzo zmarnowalam.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Dzola83 II cykl starań Potrzebuję porady 14
Klamka82 Kolejny cykl starań. Potrzebuję porady 48
K Dziwny cykl Potrzebuję porady 7
B Rosnąca temperatura przed okresem, pozytywny test owulacyjny, a brak owulacji Staramy się 14
K Ankieta dotycząca wpływu zaburzeń snu na cykl miesiączkowy kobiet Potrzebuję porady 1
N Sztuczny cykl Staramy się 3
Kaamilaaa Bardzo krótki cykl Potrzebuję porady 4
M Czy to cykl bezowulacyjny? Staramy się 6
M Cykl z clo. a ciaza blizniacza... Potrzebuję porady 104
L Wątpliwości... Potrzebuję porady 6
D cykl Potrzebuję porady 4
I Cykl a ciąża Potrzebuję porady 15
N cykl,stosunek,szansa na ciaze Potrzebuję porady 1
Sesil Nagły krótki cykl.. boję się :( Staramy się 0
W Czy planując ciążę, powinnam mieć monitorowany każdy cykl? Staramy się 1
W Czy planując ciążę, powinnam mieć monitorowany każdy cykl? Potrzebuję porady 0
X Pierwszy cykl z testami owulacyjnymi .Pomocy Potrzebuję porady 1
Sesil Dziwny cykl po Luteinie.. Staramy się 5
I Dziwny cykl- pomozecie? :) Staramy się 14
nikusiaa85 Cykl a płci Ciąża, poród, połóg 9
L4dY-bIrd Wrocław Spotkanie z Doulą -15 sierpnia (cykl bezpłatnych spotkań dla mam) Ogłoszenia - Wrocław 1
L4dY-bIrd Spotkanie z Doulą - Wrocław 15 sierpnia (Cykl bezpłatnych spotkań dla przyszłych Mam) Ogłoszenia - Wrocław 0
V Łyżeczkowanie a cykl. Ciąża, poród, połóg 25
rapunzel dwukrotny cykl płukania - jak długo? Mamuśkowo 11
M Suplementy w trakcie starań Staramy się 13
Rumuneska Duphaston podczas starań Staramy się 23
Marihannaa 5 lat starań Staramy się 143
rossig przygotowania do starań - jak to wszystko poukładać ? Staramy się 11
Klamka82 Plamienie na początku ciąży. 3 lata starań. Potrzebuję porady 4
L Początek starań, ale kilka wątpliwości?? Staramy się 22
D Brak okresu podczas starań. Potrzebuję porady 2
Megi93 PRZYGOTOWANIA do STARAŃ Styczeń 2016 Staramy się 4
Oda1 Ciąża w drugim roku starań Staramy się 21
oluchapoducha Po jakim czasie starań wykonać badania hormonów Staramy się 3
wiol kettering Niedoczynnosc tarczycy niby nic.... Staramy się 14
Ola2019 Staramy się o dzieco a tu nic. Staramy się 16
Ania0306 Niemowlę nie chce nic jeść Potrzebuję porady 4
M Ile mówią wasze 2 latki? Moja dopiero co skończyła 2 lata i nie mówi prawie nic sensownego. Potrzebuję porady 6
K Starania od ponad roku i dalej nic. Staramy się 266
neonit Kolejna wysypka - pytanie Niemowlaki 2
M Nic Potrzebuję porady 14
I 10 dni po terminie miesiączki, na usg nic nie widać Potrzebuję porady 21
Y 39 dc i dalej nic-miała tak któraś z Was? Staramy się 7
K Wysoka beta a na usg nic nie widac Potrzebuję porady 5
S Niemowlę alergia potrzebuje porady Zdrowie 22
M Roczniak nic nie mówi, nie gaworzy Potrzebuję porady 151
Z No za nic nie slucha Roczniaki i dwulatki 6
pani.olga 2-latek nie chce się na nic zdecydować Potrzebuję porady 14
Y Staramy się i nic-Co ja mam zrobić? Staramy się 23
A 41 tydzień i nic Potrzebuję porady 12