)
reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

4 cykl starań i nic

Rozwiązania
0
Hej, jestem podłamana, staramy się już 4 cykl i nic nie wychodzi :(, już nie wiem czy prawidłowo obliczam dni płodne bo mam @ nieregularne sierpień @ 1 dzień 8 sierpnia, kolejna @ 13 września, to ile trwa mój cykl?

reklama

IwonaPs.

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Proszę się nie martwić 4 cykle to nic ja w drugą ciążę zaszłam dopiero po 7 miesiącach starań a do roku podobno jest norma. Jeśli mam polecić to też zastanawiałam się kiedy mam owulację nawet korzystałam z kalkulatora w Internecie. I w końcu pomyślałam, że spróbuje testów owulacyjnych. Kupiłam takie zwykłe tanie na allegro 30 pasków i testowałam miesiąc i się okazało, że mam owulacje 3 dni później niż liczyłam i jakimś cudem udało się za pierwszym razem :D Jeśli nie wychodzi warto sprawdzić sobie poziom hormonów odpowiedzialnych za owulację. Powodzenia nie ma co się martwić na zapas i życzę owocnych starań;)

jasani

Fanka BB :)
Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Hej, jestem podłamana, staramy się już 4 cykl i nic nie wychodzi :(, już nie wiem czy prawidłowo obliczam dni płodne bo mam @ nieregularne sierpień @ 1 dzień 8 sierpnia, kolejna @ 13 września, to ile trwa mój cykl?
Ten cykl trwał 36 dni, ale skoro masz nieregularne to może być ciężko ustalić dni płodne. Kup sobie testy owulacyjne i sprawdzaj. 4 miesiące starań to jeszcze nie tak długo.

Ania0306

Rozwiązania
5
A ja polecam monitoring owulacji u lekarza. Dzięki temu zaszłam bardzo szybko w ciążę a miałam problemy ginekologiczne. Tym bardziej jak masz nieregularne cykle będziesz dokładnie wiedzieć kiedy jest owulacja :)

Kaamilaaa

Rozwiązania
1
Nie martw sie 4cykle to na prawde nie jest jeszcze tak dlugo
Ja polecam mierzenie temperatury i tworzenie wykresow (sama mierzylam dlugi czas i poznalam juz swoj organizm dosc dobrze ze wiedzialam kiedy była owulacja, tylko u mnie zaskoczylo dopiero po roku jak przestalam mierzyć i sprawdzac wszystko )
Zdrowa para ogólnie do roku czasu powinna zajść w ciążę ale jesli sie martwisz to zrob podstawowe badania z krwi, zbadaj tarczyce

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Miasto
grudziądz
Rozwiązania
4
w 1 ciaze zaszłam po 6 latach staran ,dodam ze oboje jesteśmy zdrowi . W 2 ciaze zaszłam po prawie 3 latach .
u mnie niestety psychika robi burdel , bo jak tylko odpuściłam to hop i jestem

Annie1981

Rozwiązania
1
Potwierdzam, że 4 cykle to nie jest dużo. W każdym cyklu zdrowa para ma tylko 20-30% szans na ciążę, dlatego może to trwać rok i będzie to jak najbardziej normalne.
Rozumiem jednak tą niecierpliwość, sama taka byłam. Udało mi się zajść w ciążę w 6 cyklu a teraz staram się o drugie dziecko. 7 cykl i na razie nic. Zrobiłam badania i okazało się, że męża parametry nie są najlepsze. Kupiliśmy witaminy na poprawę i mam nadzieję, że niedługo się uda.
Polecam prowadzić wykres i obserwować swój cykl. Robię też testy owulacyjne, te najtańsze z allegro. Dzięki temu umiem wyznaczyć dni płodne i owulację prawie co do dnia. Korzystam z wykresu na portalu OF, nie wiem czy można go tu reklamować ;)

bea25ta

Miasto
Rzeszów
Rozwiązania
1
Ja również polecam monitoring. Chodzisz do ginekologa na podgląd i on ci mówi kiedy bedzie owulacja. A jak się stresuje to może trzeba zrobić podstawowe badania tarczycy i prolaktyny

reklama

dżoasia

Rozwiązania
1
Jestem za tym zeby sie udac do lekarza. Nie tylko ty sama, ale z mezem. Tobie powinien zlecic podstawowe hormony, zrobic usg (wybralabym sie ok 14-16dc jesli masz dluzsze cykle), ocenic szanse na owuacje i przede wszystkim mezowi tez powinien zlecic badania nasienia. Nie ma co czekac na cud, byc.moze nie macie zadnych wiekszych problemow i za chwilke sie uda, ale jesli okaze sie, ze problemem jest slabe nasienie albo niedrozne jajowody to trzeba bedzie dzialac z pomoca medycyny - nie pisze to od razu o in vitro, ale suplementy, leki, moze jakis zabieg. Nie warto tracic czasu czekajac na cud, ja go zbyt duzo zmarnowalam.

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

"Ono jest całym moim światem" - konkurs z Cebuszką

Zgłoszenia przyjmujemy do 14/08/2019

Konkurs

Konkurs! Złóż życzenia Befado i wygraj świetne nagrody!

Zgłoszenia przyjmujemy do 01/09/2019

Konkurs

Back to school – konkurs z 5.10.15.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/08/2019

Nowe pytania

Do góry