reklama

4 letnia różnica wieku, czy to nie za dużo

andziak1

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Ku swojemu zdziwieniu (jeszcze bardziej zdziwiony jest mąż :)) od pewnego czasu myślę o drugim dziecku.
Nurtuje mnie jednak, jak w temacie, różnica wieku. Z Waszych opinii wynika, że w pierwszym etapie jest ok, ale jak to jest w późniejszym wieku. Czy w wieku szkolnym dzieci nie będzie więcej dzieliło niż łączyło? Jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii?

reklama

ulala

Rozwiązania
0
Kochana co to jest 4 lata to chyba najlepsza róznica wieku:) ja mam 12,5 roku i nie narzekam :)

jaimis

Miasto
Włocławek
Rozwiązania
0
andziak1 mój brat jest 4 lata starszy i ma dzieci też z różnicą 4 lat, są momenty że dzieci są na tak różnych etapach że praktycznie ze sobą nie kontaktują, ale są momenty że razem się bawią, a najważniejsze że jak coś się dzieje najczęściej rodzeństwo może na sobie polegać ja uważam że to dobry pomysł. A czasami rodzeństwo bliźniacze za sobą nie przepada tak że wiek to nie wszystko ;-)

justi82

Kubusiowa mama
Rozwiązania
0
Mój syn ma ponad 3 latka a my na razie rodzeństwa mu nie szykujemy. Dla mnie i 6 lat różnicy jest dobry.

K

kamii150

Gość
ja myślę ,ze to idealna różnica wieku ..Ja ma niecałe dwa lata i jest ciężko ,bo i jedno i drugie potrzebuje duzo uwagi i jedno i drugie może sobie coś zrobić coś połknąć coś wsadzić w nos ...Jedno spi , drugie sie budzi ... To jest jedno wielkie wariactwo ..więc myślę ze 4 lata to wcale nie jest ani za dużo ani za mało .

happybeti

show must go on...
Miasto
Søllinge
Rozwiązania
16
Mam brata młodszego o 7 lat i uwierz, mamy super kontakt ;-):tak:.
Wiadomo, że w dzieciństwie różnie z tym bywa, bo dwoje dzieci domaga się uwagi i oboje chcą być najważniejszymi ;).
Ale z czasem to się wyrównuje, różnice się zacierają i rodzeństwo, niezależnie od wieku, może być najlepszymi przyjaciółmi. :tak:

mama mika i olinka

Aktywna w BB
Miasto
Lublin
Rozwiązania
0
Między moimi synami jest różnica 4lata i 3mc. Uważam że to idealna różnica. Jak się mały urodził starszy poszedł do przedszkola więc miałam luzik:) Teraz są najlepszymi kumplami bawią się tymi samymi zabawkami, nie nudzą się razem. Oczywiście jak w rodzeństwie nie obędzie się bez konfliktów:) ale to już bez względu na wiek.

kakakarolina

Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
Nad czym się tu zastanawiać. Jak chcecie kolejne dziecko to będzieci musieli sobie proadzić z taką sytuacją bo pierwszy synek już młodszy nie będzie :-p

mama 80

Miasto
lubelskie
Rozwiązania
0
Witajcie dziewczyny. Ja mam dzieci z 4 letnią różnicą. Sama też mam 4 lata starszego brata. i jest ok.

reklama

happymama82

szczęśliwa mama czwórki !
Miasto
DE
Rozwiązania
0
hej!

między moim najmłodszym a najstarszym dzieckiem jest 4,5 roku różnicy i oni się świetnie rozumieją i bardzo dużo się razem ze sobą bawią.

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Odważnie, lecz bezpiecznie – instakonkurs z Bella Baby Happy

Zgłoszenia przyjmujemy do 04/07/2019

Test

Przetestuj Mleczko ochronne SPF 50 o zapachu wanilii Lirene KIDS

Zgłoszenia przyjmujemy do 12/06/2019

Nowe pytania

Do góry