reklama

4 letnia różnica wieku, czy to nie za dużo

Temat na forum 'Rodzeństwo' rozpoczęty przez andziak1, 1 Czerwiec 2013.

1. andziak1

andziak1 Fanka BB :)

Ku swojemu zdziwieniu (jeszcze bardziej zdziwiony jest mąż :)) od pewnego czasu myślę o drugim dziecku.
    Nurtuje mnie jednak, jak w temacie, różnica wieku. Z Waszych opinii wynika, że w pierwszym etapie jest ok, ale jak to jest w późniejszym wieku. Czy w wieku szkolnym dzieci nie będzie więcej dzieliło niż łączyło? Jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii?

2. ulala

ulala Fanka BB :)

Kochana co to jest 4 lata to chyba najlepsza róznica wieku:) ja mam 12,5 roku i nie narzekam :)

3. reklama
  4. jaimis

jaimis Fanka BB :)

andziak1 mój brat jest 4 lata starszy i ma dzieci też z różnicą 4 lat, są momenty że dzieci są na tak różnych etapach że praktycznie ze sobą nie kontaktują, ale są momenty że razem się bawią, a najważniejsze że jak coś się dzieje najczęściej rodzeństwo może na sobie polegać ja uważam że to dobry pomysł. A czasami rodzeństwo bliźniacze za sobą nie przepada tak że wiek to nie wszystko ;-)

5. justi82

justi82 Kubusiowa mama

Mój syn ma ponad 3 latka a my na razie rodzeństwa mu nie szykujemy. Dla mnie i 6 lat różnicy jest dobry.

6. kamii150

kamii150 Gość

ja myślę ,ze to idealna różnica wieku ..Ja ma niecałe dwa lata i jest ciężko ,bo i jedno i drugie potrzebuje duzo uwagi i jedno i drugie może sobie coś zrobić coś połknąć coś wsadzić w nos ...Jedno spi , drugie sie budzi ... To jest jedno wielkie wariactwo ..więc myślę ze 4 lata to wcale nie jest ani za dużo ani za mało .

7. happybeti

happybeti show must go on...

Mam brata młodszego o 7 lat i uwierz, mamy super kontakt ;-):tak:.
    Wiadomo, że w dzieciństwie różnie z tym bywa, bo dwoje dzieci domaga się uwagi i oboje chcą być najważniejszymi ;).
    Ale z czasem to się wyrównuje, różnice się zacierają i rodzeństwo, niezależnie od wieku, może być najlepszymi przyjaciółmi. :tak:

8. mama mika i olinka

mama mika i olinka Zaangażowana w BB

Między moimi synami jest różnica 4lata i 3mc. Uważam że to idealna różnica. Jak się mały urodził starszy poszedł do przedszkola więc miałam luzik:) Teraz są najlepszymi kumplami bawią się tymi samymi zabawkami, nie nudzą się razem. Oczywiście jak w rodzeństwie nie obędzie się bez konfliktów:) ale to już bez względu na wiek.

9. kakakarolina

kakakarolina Moderator

Nad czym się tu zastanawiać. Jak chcecie kolejne dziecko to będzieci musieli sobie proadzić z taką sytuacją bo pierwszy synek już młodszy nie będzie :-p

10. reklama
  11. mama 80

mama 80 Fanka BB :)

Witajcie dziewczyny. Ja mam dzieci z 4 letnią różnicą. Sama też mam 4 lata starszego brata. i jest ok.

12. happymama82

happymama82 szczęśliwa mama czwórki !

hej!

między moim najmłodszym a najstarszym dzieckiem jest 4,5 roku różnicy i oni się świetnie rozumieją i bardzo dużo się razem ze sobą bawią.

Poleć forum