reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

4 miesiące i nie bawi się rączkami

paula777

Początkująca w BB
Dołączył(a)
15 Luty 2023
Postów
28
Cześć!

Mój maluszek za tydzień skończy 4 miesiące i wciąż nie bawi się swoimi rączkami. Ba, wciąż niechętnie je w ogóle łączy. Łączy rączki jedynie żeby włożyć obydwie do buzi. Tak samo z siebie niestety tego nie robi. Oprócz tego nie potrafi wyciągnąć obydwu rączek na raz do góry żeby choćby uderzyć w pokazywaną zabawkę. Byliśmy z tym u fizjoterapeuty i powiedziała nam, że dziecko ma lekką asymetrię i że możemy pójść skonsultować sprawę również neurologicznie. Co Wam będę mówić, problem neurologiczny ogromnie mnie zestresował. Oczywiście już się umówiliśmy do neurologa, ale chciałam zapytać czy może któraś z Was miała podobny problem z maluszkiem? Przeszukałam już chyba wszystkie fora i do tej pory nie znalazłam nigdzie żadnej wypowiedzi o tym, że blisko 4 miesięczne dziecko wciąż nie odkryło swoich rączek i się nimi nie bawi.
Może ktoś tu coś doradzi i powie jak u Was sprawa wyglądała?
 
reklama
Sugestia wizyty u neurologa nie oznacza, że jest jakis problem.
Zwyczajnìe neurolog sorawdzi odruchy.
Fajnie, że szukacie i sprawdzacie. Pamiętaj, że dziecko rozwija się skokowo i to, czego dzisiaj nie robi, moze nagle zacząc robić jutro.
 
Hej, dobrze, że byliście u fizjo i idziecie do neurologa. Czy fizjoterapeuta zalecił jakieś ćwiczenia w związku z asymetria? Z tego co wiem, tego nie można zostawić bez terapii. A co do wyciągania rączek i bawienia się nimi to ćwiczysz z dzieckiem np kosi kosi? Pokazujesz mu zabawki na wysokości pepka? Może chętniej będzie wyciągał ręce do twojej twarzy? No najlepiej byłoby dostać jakiś zestaw ćwiczeń od fizjo. Ja chodzę z córką do fizjo średnio co 2 miesiące bo są to tylko konsultacje. Dostajemy zestawy ćwiczeń i zabaw, żeby wspierać rozwój, bo córka jest niskonapieciowcem. Naprawdę dobrze dobrane ćwiczenia potrafią zdziałać cuda, np córka miała problem z wysokim podporem i po 2 tygodniach codziennych ćwiczeń była znaczna poprawa
 
Do góry