reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

4 miesięczne dziecko ma zaparcia.

Dołączył(a)
1 Maj 2017
Postów
2
Witam jestem nowa tutaj i chce dodac ze nie jestem w Polsce w tej chwili tylko w Irlandii więc moze byc ciezko z rozpoznawaniem mm ale sprobuje bo potszebuje pilnej pomocy. Od urodzenia coreczka jest na mm bo ja musialam pszeisc kuracje antybiotykow i slad po mleku zaginal. Coreczka byla na mleku Aptamil,zaczęło sie mocne ulewanie wiec lekarka kazala pszeisc na mleko AR. Zrobilismy tak i wszystko bylo ok,ale po pare tygodniach mała zaczela miec śluz w kupkach. Odczekalam ale nie minęło w dodatku zawsze byla nie spokojna kiedy jadla. Wiec lekarka pszepisala mleko hydrolizowane Nutramigen,tylko problem byl w tym ze mala wogole w zaden sposob nie piła go :( byl weekend więc w niedziele tydzien temu poszlam i kupilam Mleko modyfikowane kozie Nanny care,mała pila go ze smakiem i do dzis z reszta jej smakuje ale odkad zaczęła go pic robi bardzo twarde kupki. Przez pierwszych pare dni mne to nie martwilo bardzo myszlamam ze to przez zmianę,i mala nie stekala z bolu przy robieniu kupki,ale dzis jest gorzej,od rana prezyla sie myszlalam ze bedzie duza kupka a okazalo sie ze ma malutkiego bobka,a za drugim razem jak probowala robic kupke to oprocz malenkiego kawałku sluzu wiecej nic nie wyszlo :( prosze pomoc czy mam zmienic mleko czy poczekac,dodam ze lekarze tu sa okropne :(
 
reklama
Sasha daj dziecku wode czysta przegotowana moze pomoc na zaparcia i problem z rwardym brzuszkiem. Moze to mleko ma za tluste kurde tu noe pomoge na mlekach sie nie znam ale jak moje dziecko mialo problem z kupka lub bolal go brzuch bajlepsza byla czysta woda.
 
Nie wiem jak tam w Irlandii z ziołami, ale rumianek jest dobry na zaparcia i można podawać już od 1 miesiąca życia. Na opakowaniu herbapolu nawet jest rozpisane dawkowanie, a co do mleka to sama nie wiem ;/
 
Jak dziecko skończyło juz 4 miesiące to śmiało możesz podawać sok albo mus ze suszonych śliwek! Działa świetnie na zaparcia.
 
Jak dla mnie to jest problem z mlekiem....
Przechodziliśmy przez różne...ar też...Może bebilon pepti?u nas też na receptę...może smaczniejszy niż nutramigen...i może tak zmiana wystarczy?
Odnośnie niespokojnego jedzenia...ulewa też maleństwo?Bo może też musi mieć odpowiednią butelkę gdzie wolniej będzie lecieć i mniej powietrza przy tym łykać...
A wracając do mleka....może ten nutramigen jednak próbować...na początku jak zmienialiśmy mleko,zmienialiśmy proporcje....?pół na pół z tym które pije...aż stopniowo zmiana na całe nowe.
Na zaparcia też koper włoski,herbatka,najlepiej nie ten słodzony granulat tylko normalna ziołowa herbatka.
Na zaparcia też u nas w tym okresie wygrzewanie brzuszka w kąpieli pomagało...przeważnie po była "sprawa"...
No ale główna pomoc,u nas-zmiana mleka.
 
Dziekuje wszystkim. Dodam ze wode pije moja mała od dawna bardzo ja lubi. Dzis zaczelam podawac herbatke koperkowa,kupe zrobila pod wieczor nadal byla zwarta ale jusz troszenke bardziej miękka niż od rana i przed tym. Z opowiesci i recenzij ktore czytalam to mleko kozy jest bardziej latwo strawne niz krowie. Wiec ja mam nadzieje ze to tylko przez zmiane. A co do roznych produktow polskich wyboru tutaj za duzo niema,czy sliwkowy mus chodzi o takij w sloiczkah??
 
Jak pisze dziewczyna wyżej, zmnienilabym na Pepti. On ma oligosacharydy ktore właśnie wpływają na konsystencje stolca ,że jest bardziej miękki. I zmieniając mleko co karmienie wsypuj mniej koziego a więcej pepti ,aż przejdziesz całkiem na pepti.
Tylko nie polecam tego mleko jeśli jest nietolerancja laktozy, bo ono ma 3 ileś gr laktozy.
 
Żeby nie było nie domówień - suszone śliwki można podawać po ukończoniu 4 miesiąca życia, czyli wtedy kiedy powoli można rozszerzać diete. W sklepach są dostępne musy i kompoty z odpowiednimi oznaczeniami wiekowymi.
Śliwki i słód jęczmienny były tym co nam lekarka polecała na zaparcia.
 
reklama
Do góry