reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

4 miesieczne dziecko nie chce jesc

Julka96

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Wrzesień 2020
Postów
64
Hej, mam problem z Moja 4,5 miesieczna córka. Od urodzenia karmie ja mlekiem modyfikowanym Nam optipro plus 1. Do tej pory jadla chetnie, od urodzenia miala kolki i mleko zawsze ja uspokajalo, jednak od ponad miesiaca przy kazdej probie karmienia jest placz i krzyk. Gdy tylko poczuje smoczek i mleko w buzi zaczyna sie wiercik i odwracac glowe, pozniej zaczyna plakac. Wypije dopiero po ok. 20 minutach i to jest dziwne ze z paczatku nie chce a pozniej je. Jezdzilam z nia po lekarzach i mala jest zdrowa. Probowalam tez zmieniac smoczki i dawac mleko co 4h ale nic to nie dalo. Nawet po calej przespanej nocy( spi 10 godzin) nie chce wypic mleka. Prosze pomozcie, nie mam juz sil na te jej awantury przy jedzeniu;(
 
reklama
Zrób badania krwi. Crp i resztę. Mocz też .chociaż z tego co piszesz dziecko dobrze przybiera. Nie jest płaczliwe, prócz jedzenia. Ale badanie nie zaszkodzi. Zobacz też czy nie ma pleśniawek w buzi

Za ucho też dzieci się szarpią przy ząbkowaniu. Sprawdź czy dziąsła nie są spuchnięte. Jeśli chodzi o ślinienie w tym wieku to normalne, bo wtedy zaczęły pracować ślinianki.
Plesniawek nie ma. Moim zdaniem dziaselka nie sa spuchniete ani zaczerwienione ale znajoma mowila ze jej corka tez nie miala spuchnietych a zabek szedl
 
reklama
A jak sprawa na dzień dzisiejszy ? Pytam bo sama zaczelam miec problem 😓😓😓 a powiedz mi, ile jej zawsze dajesz ml i czy wypija całość? Co ile h dajesz pokarm ?
Sorki ze tak pozno odpisuje, jakos nie mialam czasu. Przez tydzien dawalam mleko co 4h 180ml i jadla wszystko bez problemu ale wieczorami ok 18 byla juz bardzo marudna i spiaca wiec znowu zaczelam dawac jej co 3h 150ml i je ladnie ale i tak jest marudna.. zaczelam dawac jej tez obiadki, zupke jarzynowa uwielbia.Chyba niedlugo wyjdzie pierwszy zabek.
 
Sorki ze tak pozno odpisuje, jakos nie mialam czasu. Przez tydzien dawalam mleko co 4h 180ml i jadla wszystko bez problemu ale wieczorami ok 18 byla juz bardzo marudna i spiaca wiec znowu zaczelam dawac jej co 3h 150ml i je ladnie ale i tak jest marudna.. zaczelam dawac jej tez obiadki, zupke jarzynowa uwielbia.Chyba niedlugo wyjdzie pierwszy zabek.
Zjada spore ilosci. Więc już się nie martw :)
 
reklama
Juz sie nie martwie tylko juz sama nie wiem czy lepiej co 3h 150ml czy co 4 180ml😉 Teraz powinna jesc ponad pol godziny temu a ona spi😁
Wszystko zależy jak widzisz kiedy dziecko lepiej reaguje i jak Ci wychodzi z godzinami na spanie. Nie ma nic co do minuty. Możesz raz co 3 później 4.. ale tak jak Ci mówiłam. Właśnie jak to wprowadziłam moje dziecko zaczęło ładnie jeść i spać o 20. O 23 na spaniu karmiłam i miała 5miesięcy jak spala już do 7 bez jedzenia.
 
Do góry