reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

4 miesieczne dziecko nie chce jesc

Julka96

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Wrzesień 2020
Postów
64
Hej, mam problem z Moja 4,5 miesieczna córka. Od urodzenia karmie ja mlekiem modyfikowanym Nam optipro plus 1. Do tej pory jadla chetnie, od urodzenia miala kolki i mleko zawsze ja uspokajalo, jednak od ponad miesiaca przy kazdej probie karmienia jest placz i krzyk. Gdy tylko poczuje smoczek i mleko w buzi zaczyna sie wiercik i odwracac glowe, pozniej zaczyna plakac. Wypije dopiero po ok. 20 minutach i to jest dziwne ze z paczatku nie chce a pozniej je. Jezdzilam z nia po lekarzach i mala jest zdrowa. Probowalam tez zmieniac smoczki i dawac mleko co 4h ale nic to nie dalo. Nawet po calej przespanej nocy( spi 10 godzin) nie chce wypic mleka. Prosze pomozcie, nie mam juz sil na te jej awantury przy jedzeniu;(
 
reklama
reklama
Moja ma 19tygodni i od jakichś 2 wydziwia strasznie. Jest głównie na piersi i 3 razy dziennie dostaje butelkę. Robię 90-120ml, wypiją średnio 50 [emoji52] Czasami trochę więcej. Piersi domaga się praktycznie co godzinę, tak w dzień jak w nocy. Jeśli wypije mm 70-80ml to wytrzymuje 2h,alw to rzadkość. I tak właśnie wpadłam na pomysł, że może to smoczek, bo nadal ma pierwszy. Jutro zmienię i zobaczymy.
Mam też nadzieję, że coś się zmieni jak zaczniemy rozszerzać dietę, bo te karmienia są mega wyczerpujące...
O tez mysle ze to kwestia smoczka będzie- albo za szybki albo za wolny, dodatkowo.. nie wiedziałam, ale moja dzidzia musi mieć dosc ciepłe mleko, letnie srednio pije. No i... musi być glodna zeby zjeść. Ja teraz mialam problem z 2-3tyg, mala nie miala apetytu według mnie, dodatkowo wypijała po 30-60ml potem ryk, prężenie się, robila sie cala czerwona. Od jakis paru dni karmie ja dopiero jak widzę że zaczyna plakac na jedzenie- czasami jest to 5h,czasami 2,5h. Dzieci chyba nje lubią jak im się wmusza 🤔 i nagle.. aż jestem w szoku, potrafi wypić 180ml- ma 16tyg!! Dziennie wypija w sumie kolo 600-700ml. Moze nawet i wypilaby wiecej ale wole nie przesadzać z ilością, robie butle 150ml i jak dodaje proszek to się robi kolo 170-180. I szczerze mówiąc mam wrazenie ze mleko z piersi na pewnym etapie (okolo 4mies )- bardziej dziecko syci niz butla - przynajmniej w nocy jak karmie piersia spi dluzej vs karmienie mm w nocy. Wiec moze Twoja przez to za szybko nie chce butelki. Druga sprawa to.. ze ja np musze moja odbić w trakcie. Np zaraz jak się już kreci i marudzi, to ja biorę odbijam i po 2min znowu daje butle i wypija resztę. Trzecie to odpowiednie miejsce do karmienia- moja lubi być karmiona w lozeczku- klade ja na poduszce typu klin, w tej pozycji wypija najwiecej, na rekach tez zje, ale jakoś się bardziej kreci itd. Podsumowując, mi pomoglo:
- odpowiednia temp mleka
- odpowiedni smoczek
- odpowiednia przerwa miedzy karmieniami- to najważniejsze
- odpowiednie miejsce i pozycja
Raczej chyba rzadko chodzi o mleko, ale może się mylę.
Pozdrawiam
 
reklama
Do góry