reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

4 miesięczne dziecko nie chce pić mleka

Dołączył(a)
7 Marzec 2017
Postów
1
Witam. Mam problem z moim 4mieisecznym synkiem. Od pół miesiąca nie chce pić samego mleka. Wypluwa. Mleka nie zmieniałem od urodzenia pije to samo. Do tamtej pory zajadal się . Rozszerzam mu dietę. Słoiczek lubi łyżeczka zjada. Mleko jak już to wypija ale tylko z kaszka jablkowa bądź bananaowa. Kupki robi normalnie. Miesiąc temu na szczepieniu ważył 6kg o 64cm długi teraz 6.800g i 67cm długi więc przytyl . Pod koniec marca ma kolejne szczepienie. Na chorego nie wygląda. Prosze o pomoc. Boję się że rozepcham mu brzuszek podając mu mleko z dodatkiem kaszki.
 
reklama
Rozwiązanie
Może rzeczywiście za szybko rozszerzyłaś dietę małemu? Lepiej stopniowo i troszkę poczekać Ewentualnie idź do lekarza, żeby upewnić się, że wszystko jest ok. Sprawdź sobie szpital Medicover- chodzę tam z synkiem do pediatry i polecam.
A czemu już zaczelas rozszerzać dietę? Dziecko się nie najadalo? Było zainteresowane jedzeniem? Czy może tak zalecił lekarz? Bo z tego co wiem to w tym wieku owszem można rozszerzać dietę ale na zasadzie próbowano nowych smaków ale nie powinno się jeszcze zastępować posiłków mlecznych. Spróbuj zmieni mleko.
 
Przecież wg schematu żywienia dzieciom karmionym mm rozszerza się dietę po 4msc a na piersi po 6msc. Bo rozumiem że synek ma ponad 4?

Hubert 18.02.2015
Wiktoria termin 04.06.2017
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Mam nadzieję, że nie dajesz słodkich kaszek - bo to by wyjaśniało przyczynę, dlaczego nie chce jeść. Cukier uzależnia, więc potem nie chce pić mleka, które nie jest słodkie. Zalecałabym natychmiastowe odstawienie kaszek, bo potem będzie zdecydowanie trudniej.
 
Mam nadzieję, że nie dajesz słodkich kaszek - bo to by wyjaśniało przyczynę, dlaczego nie chce jeść. Cukier uzależnia, więc potem nie chce pić mleka, które nie jest słodkie. Zalecałabym natychmiastowe odstawienie kaszek, bo potem będzie zdecydowanie trudniej.
Mleko nie jest słodkie? No chyba nie próbowałaś :-D

A może on nie chce poprostu smoczka od butelki? Karmisz mm czy piersią? Może spróbuj podawać mleko łyżeczka ewentualnie tylko lekko zagęszczone kleik iem żeby łatwiej było podawac. Ja jak zaczęłam karmić łyżeczka tak córcia odrzuciła butelkę i albo pierś albo łyżeczka:-)
 
reklama
Przecież wg schematu żywienia dzieciom karmionym mm rozszerza się dietę po 4msc a na piersi po 6msc. Bo rozumiem że synek ma ponad 4?

Hubert 18.02.2015
Wiktoria termin 04.06.2017
Masz przestarzale informacje. Wedlug schematu żywienia czy dzieci karmione piersia czy mm dietę rozszerzamy po 6miesiacu zycia.



Napisane na GT-I8260 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Masz przestarzale informacje. Wedlug schematu żywienia czy dzieci karmione piersia czy mm dietę rozszerzamy po 6miesiacu zycia.



Napisane na GT-I8260 w aplikacji Forum BabyBoom
Takie były wytyczne w 2015 roku. I chyba od tamtej pory dzieci rodzą się takie same. Wszystko zależy od gotowości dziecka i jego układu pokarmowego

mhsvqps6r9qodhvl.png
3jgxgov3tcunbw2h.png
 
Do góry