reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

4 miesięczne dziecko nie chce pić mleka

Dołączył(a)
7 Marzec 2017
Postów
1
Witam. Mam problem z moim 4mieisecznym synkiem. Od pół miesiąca nie chce pić samego mleka. Wypluwa. Mleka nie zmieniałem od urodzenia pije to samo. Do tamtej pory zajadal się . Rozszerzam mu dietę. Słoiczek lubi łyżeczka zjada. Mleko jak już to wypija ale tylko z kaszka jablkowa bądź bananaowa. Kupki robi normalnie. Miesiąc temu na szczepieniu ważył 6kg o 64cm długi teraz 6.800g i 67cm długi więc przytyl . Pod koniec marca ma kolejne szczepienie. Na chorego nie wygląda. Prosze o pomoc. Boję się że rozepcham mu brzuszek podając mu mleko z dodatkiem kaszki.
 
reklama
Rozwiązanie
Może rzeczywiście za szybko rozszerzyłaś dietę małemu? Lepiej stopniowo i troszkę poczekać Ewentualnie idź do lekarza, żeby upewnić się, że wszystko jest ok. Sprawdź sobie szpital Medicover- chodzę tam z synkiem do pediatry i polecam.
Mamy rok 2017 a nie 2015 :) kiedyś dawano kosci do lizania dzieciom, nie wprowadzano po malu glutenu, dawano glukoze do picia itp itd i od tamtej pory dzieci wciaz się rodza takie same co? A jednak cos nie "pyklo" i teraz takich praktyk sie nie stosuje.
Nie patrzmy na to co bylo tylko na to co jest. Po co tak bardzo spieszyc się z rozszerzaniem diety dziecka skoro moze to zniszczyc jego uklad pokarmowy?

Napisane na GT-I8260 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mamy rok 2017 a nie 2015 :) kiedyś dawano kosci do lizania dzieciom, nie wprowadzano po malu glutenu, dawano glukoze do picia itp itd i od tamtej pory dzieci wciaz się rodza takie same co? A jednak cos nie "pyklo" i teraz takich praktyk sie nie stosuje.
Nie patrzmy na to co bylo tylko na to co jest. Po co tak bardzo spieszyc się z rozszerzaniem diety dziecka skoro moze to zniszczyc jego uklad pokarmowy?

Napisane na GT-I8260 w aplikacji Forum BabyBoom

Zgadzam się. wytyczne się zmieniły bo stwierdzono., że mleko modyfikowane mimo iż nie jest tak dobre jak mleko matki to jest wystarczająco dobre by do 6 miesiąca zaspokoić potrzeby żywieniowe dziecka. A im później rozszerza się dietę tym więcej się daje czasu na osiągnięcie dojrzałości układu pokarmowego i tym mniej się ryzykuje, że właśnie dziecko np odrzuci mleko...

Ja też by, zrezygnowała z kaszek- w sumie to całkiem bym z nich zrezygnowała, a do przecierów warzywnych i owocowych wróciłabym za jakiś czas gdy dziecko "powróci" do jedzenia mleka. Bo skończy się tak, że aby dostarczaj nabiał to dziecko będzie 3 razy dziennie albo i więcej dostawać kaszką a to bardzo niezdrowe.
 
Mamy rok 2017 a nie 2015 :) kiedyś dawano kosci do lizania dzieciom, nie wprowadzano po malu glutenu, dawano glukoze do picia itp itd i od tamtej pory dzieci wciaz się rodza takie same co? A jednak cos nie "pyklo" i teraz takich praktyk sie nie stosuje.
Nie patrzmy na to co bylo tylko na to co jest. Po co tak bardzo spieszyc się z rozszerzaniem diety dziecka skoro moze to zniszczyc jego uklad pokarmowy?

Napisane na GT-I8260 w aplikacji Forum BabyBoom
Glutenu tak samo jak innych pokarmów nie wprowadza się teraz po mału ,wiec wiedzę masz niepełną. Jeśli zamierzasz kogoś pouczać polecam samemu się dokształcać. I to było 2 lata temu nie 20 ,więc bez przesady. Każdy niech się zajmie swoim dzieckiem, bo krytykować na forum każdy potrafi;)

Hubert 18.02.2015
Wiktoria termin 04.06.2017
 
Dorzucę do dyskusji, obecne (czyli również na rok 2017) wytyczne Who zalecają rozszerzanie diety od 6 miesiąca, niezależnie czy kp czy mm. Gluten powinno wprowadzać się stopniowo [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
JA MAM PRAWIE 5 MIESIECZNA CORKE I TEZ ROZSZERZAM JEJ PO WOLI DIETE I TO NIE ZNACZY ZE NISZCZE JEJ UKLAD POKARMOWY , SKORO TAK BY BYLO NP. W PRZYCHODNI NIE PYTALI BY CZY DZIECKO LADNIE JE INNE PRODUKTY A NIE TYLKO MLEKO
 
JA MAM PRAWIE 5 MIESIECZNA CORKE I TEZ ROZSZERZAM JEJ PO WOLI DIETE I TO NIE ZNACZY ZE NISZCZE JEJ UKLAD POKARMOWY , SKORO TAK BY BYLO NP. W PRZYCHODNI NIE PYTALI BY CZY DZIECKO LADNIE JE INNE PRODUKTY A NIE TYLKO MLEKO

Nie uwierzysz ilu lekarzy w przychodniach ma mała wiedzę o diecie niemowlaka czy to kp, mm czy rozszerzanie. Jeśli dziecko jest gotowe w 5 miesiącu to jest Ok, Ty z nią jesteś, Ty wiesz co jest dla niej najlepsze.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie ma co na siłę wprowadzać różnych 'trendów'. Ty jesteś z dzieckiem i widzisz kiedy jest gotowe, lekarze pierwszego kontaktu mają znikomą wiedzę jeśli chodzi o dietę niemowlaka, co da się zauważyć w wielu przychodniach w Krakowie niestety... Słuchaj i obserwuj dziecko i tak będzie najlepiej.
 
Ja zaczęłam rozszerzać dietę po 4 miesiącu. W sumie mała zaczęła jeść coś innego jak miała 4,5 miesiąca, ale to raczej jest smakowanie nie jedzenie. Rozkręcamy sie;) co do niejadka to moze faktycznie mu mleko nie smakuje i warto zmienić na inne?
Mojej mleko z kleikiem baaardzo smakuje. Ale wiadomo każde dziecko jest inne. Moja w druga stronę bo lubi wszystko i już ma 8 kg, a ma prawie 5 miesięcy.
 
reklama
Może rzeczywiście za szybko rozszerzyłaś dietę małemu? Lepiej stopniowo i troszkę poczekać Ewentualnie idź do lekarza, żeby upewnić się, że wszystko jest ok. Sprawdź sobie szpital Medicover- chodzę tam z synkiem do pediatry i polecam.
 
Rozwiązanie
Do góry