reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

4 miesieczne dziecko za duzo je i problem z roszerzeniem diety

Dołączył(a)
8 Sierpień 2012
Postów
1
Witam,
Mam problem z moja córką. Moja mala ma 4 m-ce i 1 tydzień. Wazy 7150g i 67cm długości ( przy urodzeniu miała 3640g i 53cm). Moja mala je 6 razy dziennie po 180ml - nie zawsze tyle zje czasem zostawia 10,20,30ml. Przesypia zazwyczaj od 20:30 do 4:30(6:00). Od 2 tygodni próbuje wprowadzić malej obiadki. Zje około pół słoika(65g),obiadek zawsze daje 30min-45min wcześniej niż jest przewidziane karmienie aby mała nie była bardzo głodna) po czym zaczyna się płacz i nie chce więcej obiadku i dostaje mleko i wypija od 40ml do 90ml.Najdłuższa przerwa po obiedzie trwała 1,5h. Pediatra twierdzi ze mała je za dużo, ale jak dostaje mniej mleka albo próbujemy wydłużyć czas pomiędzy karmieniami do 4h to płacze. Odstępy pomiędzy karmieniami są od 2,5h do 3 czasem 3,5h. Nie przekraczamy 6 karmień ale jeśli doliczymy obiad to tak jakby miała 7. Już nie wiem co robić. Pije herbatki/wody ok 120ml na dzień najwięcej przy obiedzie jak daje jej do popicia pomiędzy łyżeczkami. Moje pytanie co zrobić żeby zejść do 5 karmień. Więcej ją przepajać?Jedna pediatra zaleciła dodawanie kaszki do mleka aby wydłużyć odstęp pomiędzy karmieniami, ale moja mała i tak jest duża i nie chciałabym jej "utuczyć". Dlatego za radą innego lekarza zwiększyłam porcję mleka z 150ml na 180ml ale odstępy są takie same jak poprzednio.Dziecko jest karmione bebilonem pepti ze względu na kolkę. Proszę o radę.Dziękuję.
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej. moja córka też piła bebilon pepti choć urodziła się w 36 tc to i tak lekarka zawsze mi mówiła że waży ciut więcej czyli za dużo je. Teraz ma 16 m-cy i zgubiła dużo ponieważ jest bardzo żywym dzieckiem. Z resztą ja też w jej wieku miałam solidne nogi i pyzatą buźkę. Wszystko zgubiłam i byłam szczupłą nastolatką. (teraz też jestem szczupła ale już nie nastolatka :)) Powiem Tobie że ja bym się tak nie martwiła tym co mówią lekarze. Co masz zrobić skoro dziecko się domaga? mojej małej nie dało się oszukać herbatą czy wodą. Jak zaczęłam dawać jej mniej mleka w dzień to nadrabiała to w nocy. Więc nie widziałam w tym sensu. Dziecko to nie maszyna- nie da się ustawić programu na 5 karmień. Takie jest moje zdanie. Kochana..twoja córka widocznie tyle potrzebuje.
 
newanna z tego co ja zrozumialam to mala nie dokonca chce jesc obiadki i domaga sie mleczka tak? ja mysle,ze ma jeszcze czas,skoro nie chce to jej nie zmuszaj do obiadkow tzn probuj,ale jak chce mleko to niech pije,widocznie tego potrzebuje.Moja Nadia zaczela jesc zupki od 5 miesiaca wczesniej tez nie bardzo chciala,a teraz wsuwa wszystko az jej sie uszy trzesa.
 
Moja mala je aptamil pepti, jak skonczyla 4 miesiace sprobowalismy jej wprowadzic a to marchewke , jablko itak dalej. Ciagle tez jadla duzo, bo mleko nawet 7 razy i to sporo bo po 120 ml, wszyscy mi mowili ze ona je za duzo, w 9 dobie okazalo sie ze ona ma refluks, takze w ciagu dnia potrafila ulac caly jeden melczny posilek, dlatego stwierdzilismy ze jej ograniczac nie bedziemy. Jest drobna przez to. Teraz ma 9 miesiecy je mleko 4-5 razy na dzien po 200 ml plus obiadek sloiczek 125g czasem wiecej czasem mniej, owoce, biszkopt, pije sporo czasem potrafi 2 butelki po 175 ml wypic w ciagu dnia a czasem ledwo 50 ml. Musze powiedziec ze za kaszkami nie przepada, staram sie jej dawac od czasu do czasu, to wtedy zje, na szczescie smakuje jej wszystko i nie ma odruchu wymiotnego przy kawalkach. Okazalo sie ze jest uczulona na Jablko, dlatego starannie wybieram jej posilki, a czasem sama gotuje, przewaznie w weekendy bo pracuje. Trzeba powiedziec ze dzidzie masz spora, moja wazy cos ponad 8 kg teraz nosi ciuchy na 68 i 74.
 
Ostatnia edycja:
Dziecku karmionemu mlekiem modyfikowanym można zacząć rozszerzać dietę w 5 miesiącu, należy rozpocząć od przecieru marchwiowego (nie wiem co Pani ma na myśli pisząc obiadek?) Ilości jakie dziecko zjada są początkowo nieduże kilka łyżeczkę, jeśli dziecko dobrze toleruje marchewkę kolejno wprowadza się inne przeciery warzywne, najpierw jednoskładnikowe potem dwuskładnikowe. W sumie dziecko powinno zjeść 5 posiłków, jeśli zjada słoiczek zupy-przecieru to jest 1 posiłek do tego może zjeść 4 porcje mleka oraz wypić sok jabłkowy lub zjeść skrobane jabłuszko 50-100g.
Z opisu wynika że córka faktycznie jada za dużo, co ma swoje odbicie w nadmiernym przyroście masy ciała dziecka.
 
Do góry