reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

4 miesięczne niemowle odmawia picia z butelki

karolyn1987

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Sierpień 2016
Postów
1 431
Miasto
Kraków
Mój synek za tydzień skończy 4 miesiące. Obecnie karmie go piersią. Ewentualnie na jakieś moje wyjścia mały miał być karmiony mlekiem modyfikowanym gdyż z moich piersi moge ściągnąć max 20 ml (mam jeden z najlepszych laktatorów - takie piersi). Jakis czas temu nie było problemu (mały dostawał bebilon 1 ten niebieski). Ostatnio jakby zapomnial, że wcześniej pił mm. Wczoraj moja mama próbowała mu dać mm bo musieliśmy z meżem wyjsć w pilnej sprawie i mały kategorycznie odmawiał mleka. Musiała mama dzwonić do mnie żebym szybko wracała bo mały dostał histerii. Czy macie jakieś sposoby jak przekonać małego do mm? próbowałam dwóch butelek - mimijumi (przy starszym sie sprawdziła) i mam baby z której wcześniej pił bez problemu (zarówno smoczek 0+ jak i 2+) ale obecnie żadnej nie chce. Już nie wiem czy on nie chce bebilonu, czy nie chce tej konkretnej butelki czy w ogóle nie chce mm. Poradźcie coś.
 
reklama
Miałam ten sam problem ze swoim synem. Jeśli nie był karmiony butelką przez 3 dni to zapominał jak to się robi. Musiałam od nowa przyzwyczajać. Na początku podawałam mu butelkę zaraz po przebudzeniu z drzemki, jak był jeszcze zaspany i nie kumał o co chodzi. Zasysał z rozpędu, bo myślał że to smoczek i potem szło już gładko :)
Co do ściągania - też ten sam problem. Po jakimś czasie, regularnego ściągania tego mleka miałam więcej, ale max 100ml po ominięciu kilku karmień daną piersią.
 
Możesz próbować z innymi smoczkami albo innym mlekiem. Mój synek też tak miał, z żadnej butelki nie chciał pić, nawet łyżeczką próbowaliśmy żeby się dało czasem wyjść. Ale nic z tego nie wyszło, dopiero jak miał gdzieś 8-9 miesięcy zaczął pić z kubka i się problem rozwiązał.
 
Wydaje mi sie ze tu nie chodzi o kubeczek a musi byc pierś mamy.
Moj synek tez butelki nie ruszy do dzis a ma 14 miesiecy nie wiem nawet czy umie z niej pic.
Jak mleko to musiala byc mama i koniec.
Na początku tylko sie napil kilka razy .
Nie boisz sie ze jak zalapie odrzuci piers?
Ja jakos wszedzie synka zabieralam ze soba tak mi bylo wygodniej, zostawic tez moglam jak byl mniejszy z tata bo nie wisial tak, kilka razy bylo tak ze musialam wracac ale tak to spoko
A teraz juz duzy to wiadomo je w duzych odstepach z tata tez zasnie to juz całkiem fajnie.
Wiec synek bedzie większy to tez bedzie inaczej ..a to juz niedlugo:-)
Wiesz kochana wiem z sa rozne syt wiadomo kazda kropla mleka mamy sie liczy ale to mieszanie dziecku w zoladku strasznie..
Dzieci kp i mm maja inna flore .
Jedna butla zaburza ja na bardzo długo.
Ale to tylko takie info :*
 
Wiem kochana że ty jesteś pro pierś i ja też chcę karmić ale czasem po prostu nie można zabrać dziecka że sobą. Jak nie będzie chciał pić to odstawienie będzie później bardziej dramatyczne a tego też chciałam uniknąć

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wiem kochana że ty jesteś pro pierś i ja też chcę karmić ale czasem po prostu nie można zabrać dziecka że sobą. Jak nie będzie chciał pić to odstawienie będzie później bardziej dramatyczne a tego też chciałam uniknąć

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
Czy ja wiem :-)
Moj nie chce butli a z czasem ma coraz dluzsze odstepy:-) :*
 
reklama
Wiem kochana że ty jesteś pro pierś i ja też chcę karmić ale czasem po prostu nie można zabrać dziecka że sobą. Jak nie będzie chciał pić to odstawienie będzie później bardziej dramatyczne a tego też chciałam uniknąć

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
Za dwa miesiące zaczniesz wprowadzać kaszki i obiadki to już będzie można dać mu coś innego jak Ciebie nie będzie.
A co do późniejszego odstawienia- u nas odbyło się bez żadnego problemu jak miał 1,5 roku. Wtedy już tyko wieczorem dostawał pierś i w nocy. Mleko pił z kubka, smoczek też sam odstawił jak miał 7 miesięcy więc potem już nie mieliśmy problemu pt. odstawienie od smoczka i butelki. Także są i pozytywy, ale najpierw trzeba się trochę namęczyć.
 
Do góry