reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

4 poronienie w 5-6 tygodniu. Gdzie i jakie badania zrobić? Co może być nie tak?

Marcik1987

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Sierpień 2020
Postów
58
Cześć dziewczyny, niestety poroniłam po raz kolejny... Zachodzę w głowę, co jest nie tak! Mam 33 lata, prowadzę zdrowy tryb życia, co prawda mam cukrzyce - ale jest świetnie prowadzona! Tsh również w normie biorę obecnie Letrox 75 ... Gdzie pojechać się leczyć? Sprawdzić co może być nie tak? Może jakieś badania zrobić z krwi? Geny? Matko proszę o pomoc! Z góry dziękuje! Marta
 
reklama
Rozwiązanie
Niedobor może prowadzić do poronienia ?
Tak
Screenshot_2020-08-21-19-13-29-874_com.facebook.katana.jpg
Cześć dziewczyny, niestety poroniłam po raz kolejny... Zachodzę w głowę, co jest nie tak! Mam 33 lata, prowadzę zdrowy tryb życia, co prawda mam cukrzyce - ale jest świetnie prowadzona! Tsh również w normie biorę obecnie Letrox 75 ... Gdzie pojechać się leczyć? Sprawdzić co może być nie tak? Może jakieś badania zrobić z krwi? Geny? Matko proszę o pomoc! Z góry dziękuje! Marta
Wejdź na wątek poronienia nawykowe leczenie immunologiczne, tam dziewczyny pomogą. Zajrzyj też tu
i zobacz jakie badania, leki, lekarze, może coś dla siebie wyciągniesz. Przykro mi, że znów straciłaś dziecko
 
Jak napisała Destino, polecam ten wątek. Oczywiście kariotypy trzeba zrobić, ale szybsze, ze. Oś wyjdzie są nikłe. Bezwzględnie trzeba zrobić wszystkie badania na zespół antyfosfolipidowy i trombofilie i dodatkowo zapisać się do właściwego immunologa i specjalisty od poronień nawykowy. W takiej sytuacji w większości przypadków to problem immunologiczny.
 
Cześć dziewczyny, niestety poroniłam po raz kolejny... Zachodzę w głowę, co jest nie tak! Mam 33 lata, prowadzę zdrowy tryb życia, co prawda mam cukrzyce - ale jest świetnie prowadzona! Tsh również w normie biorę obecnie Letrox 75 ... Gdzie pojechać się leczyć? Sprawdzić co może być nie tak? Może jakieś badania zrobić z krwi? Geny? Matko proszę o pomoc! Z góry dziękuje! Marta
Ja polecam badanie na trombofilie, moim zdaniem każda kobieta starając się powinna wykonać to badanie. Ja co prawda raz poroniłam (w 8tyg) , ale od razu postanowiłam że nie bd siedzieć z założonymi rękami i czekać aż kolejny raz stanie się to samo, zrobiłam komplet badań, ceny za badania dla mnie nie grały roli, wolałam zapłacić niż kolejny raz przechodzić przez ten sam koszmar. Wyszła u mnie trombofilia i gdyby nie to że sama dużo czytałam, jakie badania zrobić itp pewnie bym tego badania nie zrobiła i kto wie co by mnie czekało. Obecnie jestem w 16 tyg ciąży, z powodu trombofilii muszę przejmować Acard oraz zastrzyki - heparynę w brzuch, ale wierzę że dzięki nim będzie dobrze :) czego oczywiście i tobie życzę, powodzenia :)
 
Witajcie. Dziewczyny, obecnie jestem w trakcie kolejnej straty (5 raz), za każdym razem po stracie robiłam zalecone badania. Najwiecej po 4 stracie bo mutacje, trombofile, przeciwciała, tarczyce, prolatyne bylo ich naprawde dużo. Nawet genetyczne miałam zrobione wczesniej. Ciąża zawsze obumiera w6/7 tc.
W nadchodzacy poniedziałek mam zrobic bete żeby zobaczyć czy spada czy potrzeba będzie doczyszczać. Przy okazji kłucia mogę zrobic dodatkowe badania.W zwiazku z tym mam pytanie: jakie jeszcze badanie zrobic biorac pod uwagę że jakies resztki hormonów czy czegos tam mam jeszcze w organiźmie i badanie może wykazać.
Gdzies kiedys czytałam że przyczynę poronienia można wynaleźć w czasie poronienia a nie potem, gdy organizm dojdzie do siebie.
Tymbardziej że sklaniam sie ku myśli że mój organizm odrzuca ciąże samoistnie i dlatego dzieje się jak się dzieje. :(
 
reklama
reklama
Do góry