reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

4 tygodnie i nie śpię w dzień

Kisielek91

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Październik 2020
Postów
38
Cześć.
Mam maluszka, kończy w niedzielę 4 tygodnie. Problem mamy taki, że biedny nie śpi w dzień, a jest wyraźnie zmęczony. Pobudkę mamy o 5.30, rzadko udaje mi się go uśpić po jedzonku o tej porze. Swoją aktywność kończy o 20.00. W ciągu dnia przez dwie godziny jest spokojny, ale nie śpi. Później jest niespokojny, jęczy lub płacze, miota się jak pchła po pustym sklepie 😅
Od początku jest na mleku modyfikowanym, ze względu na leki które przyjmuje. Z początku był Bebilon 1, pediatra zasugerowała zmianę na Nutramigen, ale nie dałam szansy temu specyfikowi, bo mały miał zatwardzenia i ryczał w niebogłosy. Obecnie jesteśmy na Hipp Bio Combiotik- dopiero jeden dzień. Do tego na brzuszek mamy Delicol i Lefax- taki specyfik jak Sab Simplex, też sprowadzany.
Może drogie Mamy poradzicie coś- co zrobić, żeby chociaż raz pospał w dzień lub pocieszycie moje matczyne skołatane serce 😔
 
reklama
Rozwiązanie
Nie zmieniaj za często mlek, bo to rewolucja dla jelit dziecka. U nas pomimo HiPPa COMFORT po 5 tyg.kolki nasiliły się tak, że córka odmówiła jedzenia i pozostał nam szpital, gdzie po 4 dnisch badań i oserwacji wdrożono Nutra jako ostateczność, bo tylko to już nam zostało.
Nutra nie ma laktozy a białko jest pocięte do b.małych cząsteczek, tak samo ma Bebi.lon Pepti tylko ono już ma laktozę. HiPP COMFORT ma normalnie białko i nieco mniej laktozy, ale nadal oba występują. To zależy, co sugeruje pediatra. Jeśli nietolerancję laktozy, to bardzo łatwo sprawdzić podając enzymy laktazy - jeśli u Was to to, to COMFORT nie pomoże a np. Enfa.mil O lac bez laktozy, bo HiPP COMFORT nadal ją zawiera tylko w mniejszym stopniu niż Combiotic. Jeśli...
Przez pierwsze tygodnie kazde moje dziecko spało w większości na mnie. Guzik mnie interesują opinie innych, mnie się to podobało tak samo jak im. Spalam tak z nimi w nocy i podczas większości dziennych drzemek.
Wynikalo to z tego, ze jakos nie chciałam ich w ogóle odkładać... 🥰
Myślałam że tylko ja tak miałam 😂 ile się nasłuchałam żeby małej tak nie uczyć a mi nawet w nocy było lepiej jak spala na mnie , kiedy czułam ją 😍
 
reklama
Hej,Twoje problemy są mi bliskie. Tez miałam takie. Powiem tak: moim zdaniem problemem są .. kupki, a przez nie dużo gazow- moja mała nie mogła przez to spać spokojnie. Co chwile podkurczala nóżki- Twoje jest jeszcze trochę małe i moze jeszcze nie umieć tak podkurczać nóżek przez co gazy wychodzą gorzej.. czekałam z tym wszystkim do magicznych 3 mies.. A tutaj nic.. cały czas to samo. Nie pomagały żadne espimisany. Rzuciłam wszystko i zaczęłam regularnie dawać najwyzsza dawkę na ml delicolu - po 24h pomogło- odstawiłam po jakimś czasie delicol i wszystko wróciło. Wkoncu zadzwoniłam w 4mies do pediatry co tu zrobić (kupki zielone i jak plastelina, mala bardzo się prezyla i prawie płakała przy wypróżnianiu). Stwierdziła że to ze pomaga delicol nie oznacza ze ma nietolerancję laktozy- bo jakby to o to chodziło to albo by miała strzelające i rzadkie kupy albo tez jakieś wysypki. Zapisala debridat - po 4 dniach zrobiła meeeega wielka kupke i od tego czasu mamy wzgledny spokoj. My karmimy się bebilon advance - obecnie kupki są papkowate, dosyć spore - robi raz na 2/3dni. U mnie teraz prościej o tyle, że jak nie robi juz ten 3dzien to daje suszona śliwkę z słoiczka parę łyżeczek i kupa w ciągu 1-2h przychodzi dosyć spora. Co ci radzę? Delicol jeśli dajesz mleko z laktozą- ale nie dawaj wtedy kropli na wzdęcia bo one mogą nawet czasami wzmagac gazy - efekt działania delivolu powinnac widzieć po około... 2kupach :) polecam tez probiotyk biogaia - powinna być różnica po około 2tyg regularnego stosowania - dodam, że jako jedyny ma potwierdzone działanie na kolki !! Dicoflor vivomix i inne nie ! Warto dodać, że jak karmimy mm to wypadałoby dawać trochę wody miedzy posiłkami. Mimo tych problemów moja mała spala za dnia.. wiec tutaj tez rada. Musisz nauczyć się ja usypiać 'na kazde dziecko jest sposob- niestety ale rzadko które dziecko zaśnie samo z siebie jak je poprpstu trzymasz na rękach. U nas usypiania ewulowalo w czasie- polecam rozek w którym będą schowane raczki aby wyeliminować odruch moro, smoczek, szumis, i chodzenie wraz z bujaniem - u mnie po jakimś czasie mała.zasypiala tak ... w 5mjn. Można przyspieszyć zasypianie nakrywajac oczka pielucha- wtedy nie ma jak się rozglądać (chociaż czasami przy bujaniu tez to pomagało- musisz wyczuc ) .. tak byla odkładana to łóżeczka, pamiętam tez ze do rozka wtedy przyczepialam łańcuszek do smoczka w takim miejscu , by nie mogła.wyjac raczek :) (odradzam ciasne spowijanie otulaczami dziwnymi). Obecnie do usypiania sluzy mi.. poduszka do karmienia. Siedzę sobie, poduszkę kładę na kolanach, mala wzdłuż ud, jej glowka sama i trochę plecki na podusi i bujam nóżkami + smoczek. Sama wtedy oglądam tv albo coś. Tez tak fajnie zasypia- jak byla mniejsza to kładłam ja tak w rozku na tej poduszce.
Powodzenia
No cóż, od założenia posta trochę się pozmieniało. Mój chłopiec ma się trochę lepiej, po zmianie mleka na Hipp doczekaliśmy się po początkowym zatwardzeniu normalnych kupek, w ilości 2-3 na dobę. Zostały bolące bączki, ale niunio jest trochę spokojniejszy. Jeden dzień jest dobry- śpi do 8 rano i po turbo drzemkach zasypia koło 16, drugi trochę gorszy. Skłaniam się ku powszechnym kolkom i niedojrzałemu układowi pokarmowemu. Płacze momentami tak, że nie da się go uspokoić, ale w końcu daje się spacyfikować. Ogólnie w ciągu dnia jest kwękający, ale po prostu potrzebuje mamy, bo jak go wezmę na ręce to uspokaja się.
Pediatra po raz kolejny kazała zmienić mleko na bez laktozy, a później po mojej sugestii na mleko typu comfort. Ale nie posłuchałam. Wg mnie to trochę lekkomyślne (mimo, że wcześniej zmieniłam na Nutramigen, a później na Hipp) więc pozostałam przy Hippie i cierpliwie czekam na efekty. Stosujemy cały czas Vivomixx i Lefax natomiast po Delicolu nie było efektów.

Trzymamy się dzielnie i cierpliwie. Mam nadzieję, że miną problemy jak skończą się te magiczne 3 miesiące.
 
Nie zmieniaj za często mlek, bo to rewolucja dla jelit dziecka. U nas pomimo HiPPa COMFORT po 5 tyg.kolki nasiliły się tak, że córka odmówiła jedzenia i pozostał nam szpital, gdzie po 4 dnisch badań i oserwacji wdrożono Nutra jako ostateczność, bo tylko to już nam zostało.
Nutra nie ma laktozy a białko jest pocięte do b.małych cząsteczek, tak samo ma Bebi.lon Pepti tylko ono już ma laktozę. HiPP COMFORT ma normalnie białko i nieco mniej laktozy, ale nadal oba występują. To zależy, co sugeruje pediatra. Jeśli nietolerancję laktozy, to bardzo łatwo sprawdzić podając enzymy laktazy - jeśli u Was to to, to COMFORT nie pomoże a np. Enfa.mil O lac bez laktozy, bo HiPP COMFORT nadal ją zawiera tylko w mniejszym stopniu niż Combiotic. Jeśli jednak pediatra sugeruje alergię na białko to COMFORT tym bardziej nie pomoże powinnaś wtedy wybrać mleko, które ma pocięte białka - od tych HA przez Pepti a ostatecznie Nutra, Neocate. Są też: mleko kozie i sojowe ale przy alergii na bmk się je odradza, bo mogą również uczulać.
Ważne jest też jaką butelką karmisz - może maluch łyka za dużo powietrza i warto zainwestować w dobrą, antykolkową? U nas działa tylko Dr Brown.s
Możesz poprosić pediatrę o Debridat tylko jest to lek. Pomoże przy problemach trawiennych poza alergicznymi, przy regularnym stosowaniu pomaga po ok tygodniu. Co do leków na gazy trzeba znaleźć swój, bo u jednych działa Espumisan u innych Sab Sim.plex, albo inne. Probiotyki - przy HiPP jest już ich dużo, trzeba się upewnić z pediatrą, czy nie będzie za dużo.
A jaką witaminę D podajesz? Są takie, na które maluchy źle reagują.
Warto przy objawach, które zamiast łagodnieć się nasilają morfologię, crp, badanie moczu i kału (ogólne + posiew).
 
Nie zmieniaj za często mlek, bo to rewolucja dla jelit dziecka. U nas pomimo HiPPa COMFORT po 5 tyg.kolki nasiliły się tak, że córka odmówiła jedzenia i pozostał nam szpital, gdzie po 4 dnisch badań i oserwacji wdrożono Nutra jako ostateczność, bo tylko to już nam zostało.
Nutra nie ma laktozy a białko jest pocięte do b.małych cząsteczek, tak samo ma Bebi.lon Pepti tylko ono już ma laktozę. HiPP COMFORT ma normalnie białko i nieco mniej laktozy, ale nadal oba występują. To zależy, co sugeruje pediatra. Jeśli nietolerancję laktozy, to bardzo łatwo sprawdzić podając enzymy laktazy - jeśli u Was to to, to COMFORT nie pomoże a np. Enfa.mil O lac bez laktozy, bo HiPP COMFORT nadal ją zawiera tylko w mniejszym stopniu niż Combiotic. Jeśli jednak pediatra sugeruje alergię na białko to COMFORT tym bardziej nie pomoże powinnaś wtedy wybrać mleko, które ma pocięte białka - od tych HA przez Pepti a ostatecznie Nutra, Neocate. Są też: mleko kozie i sojowe ale przy alergii na bmk się je odradza, bo mogą również uczulać.
Ważne jest też jaką butelką karmisz - może maluch łyka za dużo powietrza i warto zainwestować w dobrą, antykolkową? U nas działa tylko Dr Brown.s
Możesz poprosić pediatrę o Debridat tylko jest to lek. Pomoże przy problemach trawiennych poza alergicznymi, przy regularnym stosowaniu pomaga po ok tygodniu. Co do leków na gazy trzeba znaleźć swój, bo u jednych działa Espumisan u innych Sab Sim.plex, albo inne. Probiotyki - przy HiPP jest już ich dużo, trzeba się upewnić z pediatrą, czy nie będzie za dużo.
A jaką witaminę D podajesz? Są takie, na które maluchy źle reagują.
Warto przy objawach, które zamiast łagodnieć się nasilają morfologię, crp, badanie moczu i kału (ogólne + posiew).
Wiesz...tak szczerze to moim matczynym okiem to w ogóle nie wygląda na nietolerancje laktozy, bo: na wadze przybiera b.dobrze, ma apetyt, kupki już normalne, nie ulewa się często (raz na tydzień), brak śluzu lub krwi w kale- kolor też ładny, kupka nie strzela. Musiałam porządnie przemeblować głowę, żeby dojść do tego, że nie ma co na siłę kombinować z mlekami, lekami i innymi. Czas pokaże czy młodemu się polepszy.
 
reklama
Nie zmieniaj za często mlek, bo to rewolucja dla jelit dziecka. U nas pomimo HiPPa COMFORT po 5 tyg.kolki nasiliły się tak, że córka odmówiła jedzenia i pozostał nam szpital, gdzie po 4 dnisch badań i oserwacji wdrożono Nutra jako ostateczność, bo tylko to już nam zostało.
Nutra nie ma laktozy a białko jest pocięte do b.małych cząsteczek, tak samo ma Bebi.lon Pepti tylko ono już ma laktozę. HiPP COMFORT ma normalnie białko i nieco mniej laktozy, ale nadal oba występują. To zależy, co sugeruje pediatra. Jeśli nietolerancję laktozy, to bardzo łatwo sprawdzić podając enzymy laktazy - jeśli u Was to to, to COMFORT nie pomoże a np. Enfa.mil O lac bez laktozy, bo HiPP COMFORT nadal ją zawiera tylko w mniejszym stopniu niż Combiotic. Jeśli jednak pediatra sugeruje alergię na białko to COMFORT tym bardziej nie pomoże powinnaś wtedy wybrać mleko, które ma pocięte białka - od tych HA przez Pepti a ostatecznie Nutra, Neocate. Są też: mleko kozie i sojowe ale przy alergii na bmk się je odradza, bo mogą również uczulać.
Ważne jest też jaką butelką karmisz - może maluch łyka za dużo powietrza i warto zainwestować w dobrą, antykolkową? U nas działa tylko Dr Brown.s
Możesz poprosić pediatrę o Debridat tylko jest to lek. Pomoże przy problemach trawiennych poza alergicznymi, przy regularnym stosowaniu pomaga po ok tygodniu. Co do leków na gazy trzeba znaleźć swój, bo u jednych działa Espumisan u innych Sab Sim.plex, albo inne. Probiotyki - przy HiPP jest już ich dużo, trzeba się upewnić z pediatrą, czy nie będzie za dużo.
A jaką witaminę D podajesz? Są takie, na które maluchy źle reagują.
Warto przy objawach, które zamiast łagodnieć się nasilają morfologię, crp, badanie moczu i kału (ogólne + posiew).
Tak, u nas na wzdęcia pomogł debridat, chociaż wzbraniałam.sie i czekałam z lekarzem do 4mies. Miałam nadzieję że samo przejdzie bez leków. Obecnie moja mała juz w tydz na debridacie i delicolu, delicol właśnie powoli będziemy odstawiać. Mam też trochę wrażenie że mojej małej pomaga tez rozszerzanie diety. Sliwka na kupke, kleik kukurydziany raz dziennie na ulewanie No i.. U nas wpłynął pozytywnie na konsystencje kupki ☺
Autorko,czytałam właśnie ze ten hipp dość dobry. Gdybym nie dawała bebilon adv to bym właśnie jego sprobowala tym bardziej że wydaje mi się ze po nim cały czas tak ulewa.. no ale mam jeszcze 2 kartony i dopóki ich nie zje to nie zmieniam.
 
Rozwiązanie
Do góry