reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

4 tygodnie i nie śpię w dzień

Kisielek91

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Październik 2020
Postów
38
Cześć.
Mam maluszka, kończy w niedzielę 4 tygodnie. Problem mamy taki, że biedny nie śpi w dzień, a jest wyraźnie zmęczony. Pobudkę mamy o 5.30, rzadko udaje mi się go uśpić po jedzonku o tej porze. Swoją aktywność kończy o 20.00. W ciągu dnia przez dwie godziny jest spokojny, ale nie śpi. Później jest niespokojny, jęczy lub płacze, miota się jak pchła po pustym sklepie 😅
Od początku jest na mleku modyfikowanym, ze względu na leki które przyjmuje. Z początku był Bebilon 1, pediatra zasugerowała zmianę na Nutramigen, ale nie dałam szansy temu specyfikowi, bo mały miał zatwardzenia i ryczał w niebogłosy. Obecnie jesteśmy na Hipp Bio Combiotik- dopiero jeden dzień. Do tego na brzuszek mamy Delicol i Lefax- taki specyfik jak Sab Simplex, też sprowadzany.
Może drogie Mamy poradzicie coś- co zrobić, żeby chociaż raz pospał w dzień lub pocieszycie moje matczyne skołatane serce 😔
 
reklama
Rozwiązanie
Nie zmieniaj za często mlek, bo to rewolucja dla jelit dziecka. U nas pomimo HiPPa COMFORT po 5 tyg.kolki nasiliły się tak, że córka odmówiła jedzenia i pozostał nam szpital, gdzie po 4 dnisch badań i oserwacji wdrożono Nutra jako ostateczność, bo tylko to już nam zostało.
Nutra nie ma laktozy a białko jest pocięte do b.małych cząsteczek, tak samo ma Bebi.lon Pepti tylko ono już ma laktozę. HiPP COMFORT ma normalnie białko i nieco mniej laktozy, ale nadal oba występują. To zależy, co sugeruje pediatra. Jeśli nietolerancję laktozy, to bardzo łatwo sprawdzić podając enzymy laktazy - jeśli u Was to to, to COMFORT nie pomoże a np. Enfa.mil O lac bez laktozy, bo HiPP COMFORT nadal ją zawiera tylko w mniejszym stopniu niż Combiotic. Jeśli...
On nie powinien spac raz ,tylko kilka razy w dzoen , taki mLuszek potrzebuje duzo snu , najwidoczniej za długo jest przetrzymany , i przez to później nie może zasnąć, sprobuj go uspic po 1.5 h i zobacz czy zasnie
 
Moja malutka tez miala podobny problem. W nocy bylo i jest idealnie, nie miałam ani razu nieprzespanej nocy. Ale w dzień... zasypiała na 10 min, płakała, jadła, nie mogła zasnąć, potem znowu sen 10 min. I tak cały czas. Dopiero od tygodnia się to uspokoiło, a ma już 3,5 miesiąca. Teraz śpi w dzień 2 razy po 2-3h i jest zupełnie innym dzieckiem. Myśle, ze to kwestia niedojrzałego organizmu. U nas pomógł czas. Dodam jeszcze, ze od początku karmie piersią i mimo to wydaje mi się, ze to niespanie było w dużej mierze spowodowane problemami z brzuszkiem :/
 
Oj wiem co to znaczy... Moja Dama do tej pory ma ciężkie spanie w dzień a ma 9 m-cy... U nas był problem z Wit D... Przez 3 m-ce walczyliśmy wstawała o 10 ale zasypiała o 2 w nocy.. w dzień tylko na ręku,tylko na chwilkę... Może jednak coś jest nie tak że macie takie problemy.. u nas poprawiło się po odstawieniu Wit D a podawaniem Wit C.. trwało to trochę bo mój lekarz uważał że to normalne, ale zmiana lekarza( wizyta prywatną) i pomoglo
 
Jestem zdziwiona, ze taki maluszek w ogóle nie śpi. Przecież sen jest wazny i mało które dziecko w tym wieku jest w stanie działać przez cały dzień.
Jak wyglada jego otoczenie? Gdzie ma łóżeczko? Czy nie ma za dużo światła? Może za dużo rzeczy go rozprasza? Może mu być za gorąco. Za zimno. Może nie lubi być zawijany? Albo uwielbia być spowity. Może lubi żebyś przy nim była dopóki nie zaśnie?
Nie sadze żeby mleko miało tu znaczenie. Moja dwójka hodowana od początku na mm a ja na tym etapie nie miałam żadnych problemów z ich spaniem. Moje spały chetnie, regularnie i bez wiekszych problemów.
 
Jestem zdziwiona, ze taki maluszek w ogóle nie śpi. Przecież sen jest wazny i mało które dziecko w tym wieku jest w stanie działać przez cały dzień.
Jak wyglada jego otoczenie? Gdzie ma łóżeczko? Czy nie ma za dużo światła? Może za dużo rzeczy go rozprasza? Może mu być za gorąco. Za zimno. Może nie lubi być zawijany? Albo uwielbia być spowity. Może lubi żebyś przy nim była dopóki nie zaśnie?
Nie sadze żeby mleko miało tu znaczenie. Moja dwójka hodowana od początku na mm a ja na tym etapie nie miałam żadnych problemów z ich spaniem. Moje spały chetnie, regularnie i bez wiekszych problemów.
Wiem,wiem każdy w szoku jak się o tym mówi.. ja nawet na chwilkę nie mogłam jej zostawić.. nauczyliśmy ja ,,bujać,, żeby chociaż na chwilę zasnęła... No i do tej pory bujamy.. i nie mamy pojęcia jak ja oduczyc
 
Moja malutka tez miala podobny problem. W nocy bylo i jest idealnie, nie miałam ani razu nieprzespanej nocy. Ale w dzień... zasypiała na 10 min, płakała, jadła, nie mogła zasnąć, potem znowu sen 10 min. I tak cały czas. Dopiero od tygodnia się to uspokoiło, a ma już 3,5 miesiąca. Teraz śpi w dzień 2 razy po 2-3h i jest zupełnie innym dzieckiem. Myśle, ze to kwestia niedojrzałego organizmu. U nas pomógł czas. Dodam jeszcze, ze od początku karmie piersią i mimo to wydaje mi się, ze to niespanie było w dużej mierze spowodowane problemami z brzuszkiem :/
Odstawiliśmy witaminę D na jakiś czas, ale problem nie minął, niestety. Dzisiaj też, zasnął po 12 godzinach czuwania 😐
 
Jestem zdziwiona, ze taki maluszek w ogóle nie śpi. Przecież sen jest wazny i mało które dziecko w tym wieku jest w stanie działać przez cały dzień.
Jak wyglada jego otoczenie? Gdzie ma łóżeczko? Czy nie ma za dużo światła? Może za dużo rzeczy go rozprasza? Może mu być za gorąco. Za zimno. Może nie lubi być zawijany? Albo uwielbia być spowity. Może lubi żebyś przy nim była dopóki nie zaśnie?
Nie sadze żeby mleko miało tu znaczenie. Moja dwójka hodowana od początku na mm a ja na tym etapie nie miałam żadnych problemów z ich spaniem. Moje spały chetnie, regularnie i bez wiekszych problemów.
Warunki spania ma bardzo kameralne i ciche, zasłaniamy okna tak, że jest niemal ciemno i spowijanie nie działa, bardzo się wtedy drze. Uwierz, że warunki do snu zapewniłam mu ksiązkowe 😔
 
reklama
Cześć.
Mam maluszka, kończy w niedzielę 4 tygodnie. Problem mamy taki, że biedny nie śpi w dzień, a jest wyraźnie zmęczony. Pobudkę mamy o 5.30, rzadko udaje mi się go uśpić po jedzonku o tej porze. Swoją aktywność kończy o 20.00. W ciągu dnia przez dwie godziny jest spokojny, ale nie śpi. Później jest niespokojny, jęczy lub płacze, miota się jak pchła po pustym sklepie 😅
Od początku jest na mleku modyfikowanym, ze względu na leki które przyjmuje. Z początku był Bebilon 1, pediatra zasugerowała zmianę na Nutramigen, ale nie dałam szansy temu specyfikowi, bo mały miał zatwardzenia i ryczał w niebogłosy. Obecnie jesteśmy na Hipp Bio Combiotik- dopiero jeden dzień. Do tego na brzuszek mamy Delicol i Lefax- taki specyfik jak Sab Simplex, też sprowadzany.
Może drogie Mamy poradzicie coś- co zrobić, żeby chociaż raz pospał w dzień lub pocieszycie moje matczyne skołatane serce 😔
U nas zadziałał biały szum puszczany głośno z tel. Nie wierzyłam., zadziała młody ma 4mc i puszczamy do teraz
 
reklama
Do góry