reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

40 tydzień, dziecko duże, a główka "za" wysoko

Kaśka21

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Sierpień 2019
Postów
38
Hej dziewczyny, dzisiaj (18.04.20) zaczęłam 40 tydzień, 2 dni temu byłam u lekarza i pani ginekolog stwierdziła że główka jest wysoko. Zdziwiła się i przez to mnie zmartwiła, więc oczywiście w domu poczytałam wujka Google i moja uwagę przykuło, że większość kobiet, które miały podobnie rodziły duże dzieci (4-5 kilo) i to bardzo często kończyło się cesarką. Mój mały ważył około 2900 g w połowie 35 tyg więc raczej należę do tej grupy z dużymi "maluszkami" i oczywiście siedzę i myślę... Staram się nie brać tego do siebie, bo oczywiście mój przypadek może być inny, ale z chęcią poczytam Wasze odpowiedzi na zabicie czasu 🙂
 
reklama
Moja mała Urodził a się z waga 3890 ,więc nie mała, tez główka była wysoko , założyli mi rano balonik ,o 18 wypadł , okolo 21 zaczęły się skurcze ,a o 23.10 ,córcia była na świecie, w sumie tych naprawdę biolacych i partych skurczy miałam przez 70 min ,więc express, licz sobie ruchy ,i warto jeździć na ktg co 2 dzień
 
Witaj .Mój smyk miał wysoko główkę w 40 tygodniu.Tydzien później zostałam skierowana do szpitala. celem obserwacji dobrostanu.Nastepnego dnia po przyjsciu zaczęło się wywoływanie porodu oksytocyna. Czekałam 10 godzin na akcje porodową.I nic. Okazalo się że główka jest wysoko a podanie oxy wywołuje spadek tętna u dziecka. Lekarz podjął decyzję o przeprowadzeniu CC.Niestety😧😧😧.Okazało się że synek okręcił się pępowiną i dlatego nie mógł wstawić się do kanału rodnego .Dodatkowo miał dużo miejsca w macicy bo jego waga urodzeniowa to 2970.Nie mieliśmy szans na SN. Na szczęście bobas urodził się cały i zdrowy😄😄😄 i jest obecnie kochanym 6 miesiecznym maluszkiem.
 
U mnie też lekarka szacowana duże dziecko, rozmawiała, że może skończyć się cesarska. A dziecko zgrabne i standardowe (3,5kg).
Ale główkę miał odpowiednio nisko już po 38 tygodniu.
Nie nastawiaj się negatywnie, trzeba myśleć pozytywnie, nawet jeśli duże dziecko- tylko cieszyć,że tak je odzywiłaś;)
 
Ostatnia edycja:
Moja miała wysoko główkę, urodzilam z wagą 3910 w kanał weszła podczas skurczy i rozwierania szyjki. Dokładnie to czułam. Urodzilam SN. Miałam wykonywany 2 razy masaż od 37 tc. Urodzilam w skończy bym 39. Akcja zaczęła się sama. Wody zielone, mała była owinięta pępowina ale nie spadło jej tętno l. Cały czas była pod ktg.
 
reklama
reklama
Do góry