reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

41 tydzień i nic

aga1919

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Czerwiec 2016
Postów
50
zaczęłam 41 tydzień, czop śluzowy odpadł jakieś 2 tyg temu, poza tym nic się nie dzieje...
Czy powinnam się martwić?
 
reklama
zasuwaj po schodach co 2 stopnie ;) dłuuuugie soacery... potancz troche, pod prysznicem brzuszek pomasuj... u mnie zadziałało jak juz mi ciezko było:) po takim dniu na drugi dzien rano sie zaczelo:) porod pendolino jak to dziewczyny okreslily :D
powodzenia :)
 
Długi odstęp między wizytami jak na 41tc, ale widocznie lekarz wie, co robi :)
Pamiętaj, że jakby Cię coś niepokoiło, to zawsze możesz iść do szpitala i zrobią Ci KTG.
A poród można przyspieszyć, ja wypróbowałam wszystkie możliwe opcje, w pierwszej ciąży pomógł olejek rycynowy i tej samej nocy urodziłam, w drugiej ciąży próbowałam i oleju z wiesiołka, i mycia podłóg, i wieszania firanek, i chodzenia po schodach, i olejku rycynowego, a ostatecznie pomógł seks i przysiady :)
 
Dziękuję za rady dziewczyny, na pewno wszystkie sposoby wypróbuję, ostatnio próbowałam masować brodawki... :)
 
Miałam podobnie urodzilam 11 dni po terminie juz traciła nadzieje ze wogole urodze :D nie martw się tak to już czasem bywa że maluchom się nie spieszy :D rozkoszy się cisza i spokojem a Dzidziuś wie najlepiej kiedy ma wyjść. :)
 
Oczywiście, wszystkie macie rację. Ale nie zapominajcie, że łożysko cały czas się starzeje, a to już jest bardzo niekorzystne dla dziecka. U nas należy zgłosić się do szpitala 5 dni po przewidywanym terminie porodu.
 
reklama
Oczywiście ale równie dobrze dziewczyna może mieć młodsza ciążę niż to wynika z OM i dopiero zbliża się czas na poród :) ja np owu miałam 28 dc wiec termin z OM wogole nie był brany pod uwagę... syna urodziłam tydzień przed tp wg owu a jakbym na om patrzyła to wyszło by ze przenosiłam prawie 2 tyg :)


 
Do góry