reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

5 latek chce ności pieluszki

Dołączył(a)
17 Sierpień 2009
Postów
3
mam sykana 5 letniego który oznajmił mi że chce nosić pieluszki jak jego młodszy braciszek nie wiem co mam robić
 
reklama
Wytłumaczyć.
Pięciolatek to już mądry mały facet i na pewno da mu się przetłumaczyć, że pieluszki noszą tylko małe dzidziusie, które nie umieją mówić i sygnalizować swoich potrzeb.
 
tłumaczyłem ale on nadal chce nosić

zastanawiałem się czy na jakiś czas mu nie zakładać np. do końca wakacji ?
 
mam sykana 5 letniego który oznajmił mi że chce nosić pieluszki jak jego młodszy braciszek nie wiem co mam robić

To,że synek chce jak młodszy brat nosić pieluszki,świadczy być może o tym,że czuje sie zazdrosny.Wiadomo młodsze rodzeństwo potrafi byc bardziej absorbujące i wymagające wielu opiekuńczych działań(typu karmienie z butelki,czy tez właśnie zmiana pieluchy).Być może trzeba sie przyjrzeć,czy spędzacie wystarczająco dużo czasu ze starszym synkiem,czy poświęcacie mu wystarczająco dużo uwagi.Może byc to wołanie o zainteresowanie,"halo ja tez tu jestem".Jak najbardziej trzeba tłumaczyć,że pieluszki są dla maluszków,ale tez pokazywć korzyści "bycia dużym".Może jakichś wypad,wycieczka tylko dla starszego,lody,jakieś nowe hobby...
Jeżeli dziecko poczuje sie ważne,szybko zapomni o pomysle z pieluchami.
Zazdrość o młodsze rodzeństwo - Rodzeństwo - arykuł
Zazdrość o młodsze rodzeństwo - Kobieta - WP.PL
 
Mysle ze za nic w swiecie niepowinnas nakladac mu pieluch. To tylo pogorszy sprawe. Tak jak kolezanki uwarzam ze dziecku trzeba tlumaczyc a do tego tagze uwarzam ze powodem moze byc zazdrosc. Zajecia tylko dla starszego syna bylyby super. Np.jesli idziecie na lody to powiedz ze idziecie tylko we dwoch bo mlodszy brat jest jeszcze za maly by je jesc a on jest duzy i moze. Wymyslaj takie rzeczy na kazdym kroku! Tylko starsi moga robic rozne rzeczy a mali nie.Jesli masz wystarczajaco odwagi i wiary w starszego synka popros go by na chwile upilnowal maluszka bo ty musisz cos zrobic bo przeciesz juz jest duzym chlopkiem to z pewnoscia se poradzi! To podwyszszy jego samopczucie i napewno juz niedlugo bedzie dumny ze jest starszym bratem.
 
I ja się wtrącę:-p
Oczywiście poświęcić więcej uwagi i tłumaczyć jak najbardziej:tak:
Ale założyć pieluszkę.Niech to nie będzie zakazany owoc,wiadomo,że kusi.Pozwolić.Gwarantuję,że albo wystarczy samo "ok,chodź Ci założę",albo jeśli jednak się zdecyduje (wątpię) to wytrzyma kilka minut góra.Sprawdzi i tyle.Koniec tematu.Nie ma co robić afery.
Mój starszak bardzo chciał poleżeć na przewijaku.I poleżał 15 sekund,stwierdził,że to nic ciekawego jednak.
Trochę luzu i wyrozumiałości.;-)
Pozdrawiam.Podwójna mama:rofl2:
 
tez mysle ze powinnas troszke bardziej poswiecic czas starszemu synowi moze poprostu czuje sie troszke odepchniety bo mama caly czas siedzi karmi przewija malego a mi mniej czasu poswieca wiec poswiec troszkeczasu straszemu dziecku npidz na lody lub do kina albo wez go do osobnego pokoju i zrobcie po prostu cos razem moze malowanie farbkami po prostu zrobcie cos tylko we dwoje
a co do pieluch to ja tez bym nie zalozyla probowalabym tluymaczyc
 
Opowiem jak zrobiła moja siostra :-)
Gdy urodziła jej się córeczka mój siostrzeniec 6 letni też bardzo chciał zwrócić na siebie uwagę i nalegał, wiadomo krzykiem i płaczem, na to by mu założyć pieluchy bo on chce tak jak siostrzyczka :-D Nie dał sobie przemówić do rozsądku (a wspólne zabawy też ponoć nie dawały rezultatu) więc siostra postanowiła, że dostanie co chce:-D Założyła i pozwoliła Antosiowi chodzić :tak: Po pierwszym spacerze wszystko wróciło do normy :tak:
 
To i ja dorzucę swoje 3 grosze.. :-)
Tak jak większość moich poprzedniczek, uważam, że nie powinnaś zakładać Małemu pieluszki, ale to Ty znasz swoje dziecko.. I tylko Ty wiesz, która metoda jest najlepsza i de facto, która zadziała.. :-)
Powodzenia!!:-)
 
reklama
A ja uważam że raczej warto by było porozmawiać z pięciolatkiem dlaczego maluch nosi pieluszkę a on już nie musi, że jest starszy i nauczył się już załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne i ze Ty bardzo się cieszysz ze jemu już nie musisz zmieniać pampersa:) A może lepiej by było pozwolić mu nauczyć się jak zmieniać pampersa maluchowi- oczywiście z Twoja pomocą- może poczuł by się bardziej ważny i potrzebny:)
Pozdrawiam
 
Do góry