reklama

5 latek, dalej mówi niewyraźnie

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez badylek, 13 Czerwiec 2014.

 1. badylek

  badylek Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziecko w wieku ponad 5 lat ma dalej problemy z wyraźnym mówienie, zwłaszcza jak mówi szybko. Jest pod opieką przedszkolowego logopedy, ale strasznie ciężko to idzie. Poradników jest od groma co do "treningu" malucha, może polecicie coś sprawdzonego ?
   
 2. Megami

  Megami Bóg jest szaleńcem ;)

  Najlepsze odpowiedzi:
  11
  Może ćwiczyć jak najczęściej narządy mowy ("gimnastyka buzi i języka"), powtarzać ćwiczenia wykonywane z logopedą w przedszkolu także w domu. Namawiać by mówił wolniej, nie spieszył się. Ja z moją 4,5-latką tak robię. Czasem ciężko ją zrozumieć. Spektakularnych efektów nie ma, ale stopniowo na pewno będzie coraz lepiej.
   
 3. reklama
 4. badylek

  badylek Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Baliśmy się, że nasz zuch jest jakimś wyjątkiem, no nic pozostaje zaufać logopedzie i wykonywać ćwiczenia w domu. Tylko zmuś tu malucha do wolnego mówienia :p
   
 5. aniaslu

  aniaslu Administrator Członek załogi

  Najlepsze odpowiedzi:
  61
  Przeczytaj koniecznie artykuł: Ćwiczenia buzi i języka tu jest sporo propozycji ćwiczeń. Pytanie, jaką diagnozę postawiła Pani logopeda? Czy w ogóle mówiła, co jest przyczyną?
   
 6. badylek

  badylek Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Cześć, fajne te ćwiczenia, nawet się podobają. Ogólnie dziecko mówi za szybko i do tego jest mocno podekscytowane. Generalnie jak się uspokoi i stonuje to rzeczywiście widać poprawę. Problem na początku się pogłębił w przedszkolu bo inne dzieciaki nie mogły się z nim dogadać i się dodatkowo stresował.

  Pozdrawiamy :tak:
   

Poleć forum