reklama

5 latek, dalej mówi niewyraźnie

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez badylek, 13 Czerwiec 2014.

 1. badylek

  badylek Zaciekawiona BB

  Dziecko w wieku ponad 5 lat ma dalej problemy z wyraźnym mówienie, zwłaszcza jak mówi szybko. Jest pod opieką przedszkolowego logopedy, ale strasznie ciężko to idzie. Poradników jest od groma co do "treningu" malucha, może polecicie coś sprawdzonego ?
   
 2. Megami

  Megami Bóg jest szaleńcem ;)

  Może ćwiczyć jak najczęściej narządy mowy ("gimnastyka buzi i języka"), powtarzać ćwiczenia wykonywane z logopedą w przedszkolu także w domu. Namawiać by mówił wolniej, nie spieszył się. Ja z moją 4,5-latką tak robię. Czasem ciężko ją zrozumieć. Spektakularnych efektów nie ma, ale stopniowo na pewno będzie coraz lepiej.
   
 3. reklama
 4. badylek

  badylek Zaciekawiona BB

  Baliśmy się, że nasz zuch jest jakimś wyjątkiem, no nic pozostaje zaufać logopedzie i wykonywać ćwiczenia w domu. Tylko zmuś tu malucha do wolnego mówienia :p
   
 5. aniaslu

  aniaslu Administrator

  Przeczytaj koniecznie artykuł: Ćwiczenia buzi i języka tu jest sporo propozycji ćwiczeń. Pytanie, jaką diagnozę postawiła Pani logopeda? Czy w ogóle mówiła, co jest przyczyną?
   
 6. badylek

  badylek Zaciekawiona BB

  Cześć, fajne te ćwiczenia, nawet się podobają. Ogólnie dziecko mówi za szybko i do tego jest mocno podekscytowane. Generalnie jak się uspokoi i stonuje to rzeczywiście widać poprawę. Problem na początku się pogłębił w przedszkolu bo inne dzieciaki nie mogły się z nim dogadać i się dodatkowo stresował.

  Pozdrawiamy :tak:
   

Poleć forum