reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

5 latek płacze

Rozwiązania
0
Witam,
Mam prawie 5 letniego synka który wydaje się być nieśmiały. Nigdy nie rozmawia z nikim oprócz rodziny od razu. Potrzebuje wiele czasu zanim zacznie rozmawiać z kimś. Do przedszkola chodzi od ponad 2 lat (zawsze z ochotą). Ostatnio Pani powiedziała mi, że ma problem w komunikacji z nim. Że ilekroć cokolwiek do niego mówi, Mały odwraca głowę, a kiedy nalega mały ma łzy w oczach. Podobno w każdej niewygodnej dla niego sytuacji od razu płacze, nawet kiedy jakieś dziecko po prostu zabierze mu zabawkę. Podobno nie podejdzie do Pani (którą bardzo lubi - jak sam mówi) ale siedzi i płacze. Również w rozmowach z nami, rodzicami synek jest bardzo wrażliwy. Nie potrafi opowiedzieć co się działo danego dnia,np dzisiaj Pani rozmawiała z nim na temat samodzielnego załatwiania się ale kiedy zapytałam go o to po przedszkolu powiedział, że nie pamięta.
Poproszę o naprowadzenie, gdzie popełniamy błąd? Bardzo nas niepokoi ta wydawać by się mogło chorobliwa wręcz nieśmiałość... co może się pod tym kryć? Serdecznie dziękuję za poradę.

reklama

Asiula86

Fanka BB :)
Rozwiązania
5
Może za bardzo nie pomogę w rozwiązaniu problemu, ale chciałam tylko napisać, że nie ma w tym waszego błędu. Byłam taka sama, w zasadzie lubiłam przedszkole, ale nigdy z nikim nie bawiłam się "z własnej woli" i mówiłam bardzo mało. Wolałam być w swoim świecie, bawić się sama, chociaż szkoda mi było, że nie potrafię/boję się przyłączyć do zabawy z innymi. W domu byłam "normalna", z bliskimi nie miałam problemu się porozumieć. To kwestia charakteru, niestety zawsze było mi przez to trudniej funkcjonować w szkole czy ogólnie w życiu. Nikt z dorosłych jakoś nie próbował mi w tym pomóc, oprócz mówienia że "do odważnych świat należy"... w sensie że taka jaka jestem sobie w życiu nie poradzę... no tego absolutnie nie polecam. Poradziłam sobie jakoś swoimi sposobami. Na pewno trzeba zaakceptować to, że jest taki, a nie inny. Pozwolić być sobą. Wspierać w tym radzeniu sobie, może jakoś delikatnie podpowiadać rozwiązanie konkretnych problemów, na miarę jego możliwości. Np. tej sytuacji z odbieraniem zabawek, czy odwracania głowy, kiedy pani do niego mówi. Małymi kroczkami.
Ja mam największy żal o to, że wszyscy próbowali mnie zmienić, wmawiając, że powinnam być inna. Taka jak koleżanki... Że coś jest ze mną nie tak. A potrzebowałam tylko podpowiedzi jak funkcjonować, jak sobie radzić z takimi prostymi dla reszty ludzi sprawami:)

bea25ta

Fanka BB :)
Miasto
Rzeszów
Rozwiązania
1
Probowalas rozmowy z psychologiem? Jakbyście trafili na miłą ciepła osobę może jakoś dotarłaby do syna i pokazała jak otworzyć się na zabawę i życie. Współczuję wam stresów o malucha na pewno nie jest łatwo. Trzymam za Was kciuki

ula2105

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Probowalas przebadac synka w poradni logopedyczno-pedagogicznej

Rozwiązania
0
Teraz się okazało że nawet nam się boi powiedzieć co naprawdę czuje. No to ręcę mi opadły... Może faktycznie trzeba się gdzieś udać...

claire1983

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
3
Może jest po prostu introwertykiem. Podobnie jak moj syn. On też mial podobne problemy w przedszkolu. Dzieci bywała okrutne nawet w tak młodym wieku. Może ktoś zrobił mu przykrość? Jedne co możesz zrobić na pewno to budować w nim poczucie własnej wartości. Powtarzać nieustannie że kochasz i jesteś dumna. Musi siedzieć że zawsze może liczyć na rodzinę. Mój syn ma teraz 8 lat. Przyjaźnimy się. Nie odnajduje się w klasie ale ze mną zawsze może porozmawiać. I robi to codziennie. Mówię mu że jest wspaniały i pozna w końcu przyjaciela który go doceni.

Rozwiązania
0
dokładnie, zgadzam się w opinią wyżej. Może to być introwertyk. Może wizyta u psychologa rozwieje wątpliwości?

reklama
Rozwiązania
0
mysle ze to przychodzi z wiekiem. tez mam 4 latka bardzo niesmiałego jednak w przedszkolu bardzo sie uspołecznił. W dziecmi jest super jednak jakiekolwiek rozmowy z dorosłymi juz sa probleme. chowa sie za moimi nogami lub schyla głowe w dol i nie ma rozmowy.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
A 3 latek nie mówi i ma duże opóźnienia w innych sprawach :/ Trzylatki 19
Jaska.JDM 7 latek i zabawa "ptaszkiem" BB psycholog dziecięcy radzi mamom 3
M 2 latek zaczal uzywac brzydkich wyrazow BB psycholog dziecięcy radzi mamom 2
eMa87 3 latek nagle gorzej spi! Potrzebuję porady 1
HappyBabyMama 2,5 latek skacze na prostych nogach Roczniaki i dwulatki 1
J 2 latek nie mówi BB psycholog dziecięcy radzi mamom 4
M 2 latek sam się uderza BB psycholog dziecięcy radzi mamom 13
D 3 latek i pieluchy. Potrzebuję porady 32
xxpaulina87xx Niechęć do przedszkola Przedszkolaki 3
xxpaulina87xx Niechęć do przedszkola Przedszkolaki 3
dominik1 Mój 6-cio latek jest bardzo niesmialy Potrzebuję porady 4
pani.olga 2-latek nie chce się na nic zdecydować Potrzebuję porady 14
M 4 latek przyklejony do nogi. Pomocy ! Przedszkolaki 15
M wózek dla dwójki - 2 latek i noworodek Potrzebuję porady 27
Kateflower Problemy z robieniem siuisu. Trzylatki 5
Shadow* Moczenie 5-latka w nocy Przedszkolaki 9
J Problem ze sprzątaniem :( Potrzebuję porady 19
asiorreek 3 latek zaczal robic w majtki Potrzebuję porady 1
basia_paw rezolutny 6-latek Początek szkoły 0
asiorreek 2 i pol latek przestal spac w nocy Potrzebuję porady 4
H 7 latek boi się teściowej i panicznie unika kontaktu, błagam o pomoc!!!! Początek szkoły 8
B 5 latek, dalej mówi niewyraźnie Potrzebuję porady 4
A 3-latek a nauka sikania Trzylatki 7
A przewlekłe bezustanne bóle głowy/ 8 latek Zdrowe dziecko 13
Pysia29d 2 latek w zachowaniu jak roczne dziecko Dzieci kochane bardzo 34
G 3 latek rosnie, lecz nie przybiera na wadze... Zdrowie 17
Z 3 latek nie rozumie, nie rysuje, problem.. Trzylatki 20
Mirellka 5 latek zazdrosny o rodzeństwo odgrywa się na mamie-POMOCY!!! Rodzeństwo 12
J 3 latek a emocje! Porsze o rady!!! Trzylatki 2
M 4 latek nie bawi sie z dziecmi Przedszkolaki 3
*PaMinka sikający 4-latek Przedszkolaki 13
Myszka24bdg Okropny 3-latek ratunku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Trzylatki 38
Myszka24bdg Okropny 3-latek ratunku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bydgoszcz 3
gosiek-28 5-latek w zerówce Przedszkolaki 14
M 5- latek Przedszkolaki 4
K nieznośny 6 latek:( Przedszkolaki 12
I 2,5 latek nie chce jesc Żywienie dzieci - porady 1
S 9-latek a miłosć Początek szkoły 7
B 6 latek w szkole-NIE TAKI DIABEL STRASZNY... Szkoły 2
N Czy Twój 3-latek chodzi do przedszkola? Trzylatki 36