reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

5 latek zazdrosny o rodzeństwo odgrywa się na mamie-POMOCY!!!

no właśnie tylko co on chce osiągnąć? Pozbyć się mamy? Nie będzie płakał to zacznie bić. Myślę że cię obwinia o małą siostrę. Powinnaś poświęcać mu jak najwięcej uwagi i pokazywać jak opiekujesz się małą. Myślę, że nadal chce być częścią twojego życia ale teraz jest sfrustrowany i zły.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Myślę, że trzeba z nim spędzać jak najwięcej czasu i przede wszystkim wytłumaczyć na spokojnie, że siostrzyczka nie jest wcale bardziej kochana od niego. Wiem, że jak pojawia się noworodek to kręci się tylko wokół niego, bo ciągle płacze, ale Twój synek tego nie rozumie. Jak będzie duży to skuma, ale na razie trzeba z nim delikatnie :). Ja mam podobną sytuację, z tym że druga dzidzia jeszcze nie nadeszła, a pierwsza już chodzi naburmuszona :/
 
staram się spędać z nim jak najwięcej czasu ale przy 1,5 miesięcznej córci wiadomo ile tego czasu jest. mieszkamy sami z mężem więc nie ma kto mnie wyręczyć jeśli chodzi o opiekę nad córcią. rozmaiwałam z synem wielokrotnie i odpowiada mi że kocha mnie ale tęskni za babcią tatą itd...czy ten koszmar kiedyś się skończy?czy kiedyś wróci wszystko do normalności?
A może jeden dzień w tygodniu tylko dla waszej dwójki? Kino. Lody. Rower. Tylko on i ty?
 
Do góry