reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

5 miesięc, boi się wszystkiego i nie chce leżeć na brzuchu

Dołączył(a)
12 Maj 2016
Postów
4
Witajcie!
Mam problem z moim skarbem, zaraz skończy 5 miesięcy a nie potrafi nawet położyć się na bok, nie wspominając o przekręceniu się z brzuszka na plecki i na odwrót.
Jest bardzo strachliwa, jak ktoś kichnie to małą trzepnie jakby ją prąd poraził ;) W sumie już jest coraz lepiej, bo pomimo, że wzdryga to już nie płacze. Z początku nie mogłam z nią wychodzić na dwór bo bała się wiatru. Tutaj już jej przeszło.
Do sedna: nie chce leżeć na brzuszku, mam wrażenie, że też się tego boi. Jedyna pozycja na brzuchu jaka jej odpowiada to jak kładę ją na mnie ale wtedy opiera swój ciężar na brzuchu a nie na rękach.
Próbuję ją zachęcać do leżenia podtrzymując ręką pod klatką piersiową, ręce ustawiam, ładnie opiera się na otwartych dłoniach ale jak obniżam swoją rękę to mała wytrzymuje chwilkę i zaraz opada z sił.
Macie może jakieś pomysły jak inaczej można ćwiczyć mięśnie rączek i karku?
 
reklama
Mój synek ma tak samo. Tez mu się nie chce na brzuszku leżeć niedawno skończył 4 mies ale myślę że jemu to się nie chce z lenistwa a nie żeby się bal. Jak go kładę na brzuch to Max 3 min leży i zaraz marudzi trzeba go szybko przytulić. Za to lubi leżeć na moim brzuchu opiera się wtedy rączkami i wyciąga głowę lubi dłużej poleżeć a jak się znudzi zsuwam go na mój bok i dalej jest na brzuszku tylko że opiera się o mój bok. Wychodzi na to że jak na brzuszku to tylko blisko mnie chce być :-)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No i moja kluska skończyła 5 miesięcy tydzień temu i dalej nie chce na brzuszku leżeć :( Zaraz się złości, zapcha rączki do buzi i tyle z podpierania... Za to nauczyła się obracać na bok, chociaż tyle. Codziennie po kilka razy z nią ćwiczę, turlam, podaję zabawki tak by musiała się przekręcać i drugą ręką sięgać.
 
Byliśmy ostatnio na fajnych zajęciach dla maluchów i nauczyliśmy się kilku zabaw podłogowych takich alternatyw dla leżenia na brzuchu i mój maluszek bardzo je polubił :-) jakbym tylko mogła jakoś pokazać może postaram się opisać
Trzeba brzdąca polożyc sobie na biodrze tak żeby całym brzuszkiem się przykleil i położyć mu zabawkę na macie żeby ja widział i starał się złapać będąc opartym na biodrze. Można też użyć jakiegos walca żeby się na nim turlal po ta zabawkę maluch się bawi i jednocześnie ćwiczy mięśnie pleców ja używam zamkniętej maty do ćwiczeń jako walka z przodu kładę mu jakaś zabawkę i on toczy się na tym walku łapać zabawkę

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Można też położyć go na brzuchu na swoich obu biodrach w poprzek i ruszając nogami robić mu taka fale tez mu się podoba i się śmieje :-)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nie mam żadnego wałka ale posłużyłam się taką małą, twardą poduszką ozdobną i nawet jej się to podoba. Może wyjdą z tego jakieś próby raczkowania :) Na razie nadal potrafi się tylko obracać na boki ale brzuszek się nie przekręci. Ćwiczymy dalej :)
 
Do góry