reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

5 miesięczne niemowlaki jedzą co 2 godziny, czy to nie za często?

do_ro_cik

Aktywna w BB
Dołączył(a)
25 Styczeń 2012
Postów
80
Miasto
wioska pod Wawą
Witam,

mam 5 miesiaczne bliźniaki, skończyły 5 miesięcy 8 października.
Chciałam zapytać, czy to normalne, ze w ciągu dnia jedzą co 2 godziny? Może ich dieta jest za mało kaloryczna?

Karmię je piersią i urozmaicam dietę już od miesiąca.
Jedza 3 posiłki dodatkowe
około 10tej owoc,
koło 14tej warzywo (lub dwa łączone warzywa),
koło 18tej znowu owoc.
Między tymi posiłkami pierś.
Takiego dodatkowego jedzenia zjadają około 50-60 g. Po warzywach daję im jeszcze pierś, czasem tylko popiją czasem zjedzą więcej. Ale porcja warzywa zostaje taka sama - mają dość po 50-60gramach.
Zaczęliśmy też ekspozycje na gluten.

W nocy budzą sie i jedzą 1-2 razy, tylko pierś..
Będę wdzieczna za odpowiedź.
 
reklama
witam, w 5 miesiącu życia dzieci powinny dostać 1 porcję zupki -przecieru warzywnego z dodatkiem kaszy manny jako posiłek dodatkowy, dzieci faktycznie jedzą często ale zgodnie z zaleceniami karmimy je na żądanie więc w tedy kiedy są głodne, jeżeli Pani nie przeszkadza taka częstość karmień, dzieci nie przybierają nadmiernie na wadze, to wg mnie powinna Pani zachować częstość karmień jak dotychczas.
 
Dziekuje za odpowiedź.

Częstotliwość jedzenia pozostała taka sama w dzień, ale zwiększyły się porcje do 125 g dodatkowych posiłków i ten wieczorny o 18tej czasem nam odpada. Za to w nocy dzieci budzą sie juz tylko raz, nad ranem.
Waga wydaje sie podobnie przyrastać jak przed wprowadzeniem jedzenia innego niż mleko.

Chętnie zachowam taką częstotliwość, układa nam to cały dzień i nie jest kłopotliwe, zwłaszcza, ze noc jest przespana i nie trzeba uzupełniać kalorii.

Pozdrawiam serdecznie.
 
Do góry