reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

5 miesięczne niemowle nie chce jeść na rękach

Dołączył(a)
6 Kwiecień 2019
Postów
4
Witam, mam problem z jedzenia naszej 5 miesięcznej córeczki. Malutka jest karmiona piersią od samego początku, od około 2 miesiąca zaczęły sie problemy z jedzeniem. Malutka wyginała sie i odwaracala od piersi a ewidentnie była głodna. Nie zdążyła nawet dotknąć piersi a juz płakała. Bywały karmienia że musiałam ściągnąć i podać butelką. Po jakimś czasie okazało sie że jedynym sposobem żeby mała zazwyczaj zjadła była pozycja na leżąco na łóżku. Bywają dni że i z tym jest problem. Aktualnie córeczka ma 5.5 miesiąca i nie chce jeść na rękach. Próbowałam wszystkiego żeby polubiła takie jedzenie, na marne. Konsultowalam z naszą pediatra ale ona bez zadnwgo badania stwierdziła ze taki jej urok, tak lubi i tyle. Mi to jednak nie daje mi to spokoju. Proszę o poradę czy takie zjawisko może byc normalne? Którejś z Was zdarzył się taki problem? Oraz z jakim specjalista najlepiej się skontaktować. Nie wiem czy lepiej z doradcą laktacyjnym czy z fizoterapeuta.
Proszę o porady.
 
reklama
A coreczka ma gazy/refluks lub jakies inne dolegliwosci brzuszkowe? Bo u nas tak bylo przy skazie?
A moze po prostu nie jest w tych porach glodn? Moze potrzebuje dluzszej przerwy?
 
Czy dziecko odgina się w odwróconą literkę C np leżąc na którymś boku? Czy potrafi samodzielnie wykonać przewrót z pleców na brzuch i czy w ogóle lubi pozycję na brzuszku?
 
Czy dziecko odgina się w odwróconą literkę C np leżąc na którymś boku? Czy potrafi samodzielnie wykonać przewrót z pleców na brzuch i czy w ogóle lubi pozycję na brzuszku?

Córeczka uwielbia leżeć na brzuszku, jak tylko położę ją na mate od razu przekręca się z pleców na brzuszek. Potrafi już od dawna sama na brzuszek sie przekręcić i z brzuszka na plecki. Co do wygnania w literkę C to raczej nie. Jak ją przybliżam do piersi to całe ciało ma prosto na boku tylko samą główkę mocno odpycha i odwraca do tyłu.
 
Córeczka uwielbia leżeć na brzuszku, jak tylko położę ją na mate od razu przekręca się z pleców na brzuszek. Potrafi już od dawna sama na brzuszek sie przekręcić i z brzuszka na plecki. Co do wygnania w literkę C to raczej nie. Jak ją przybliżam do piersi to całe ciało ma prosto na boku tylko samą główkę mocno odpycha i odwraca do tyłu.
To w takim razie nie jest to raczej problem z zakresu fizjiterapii rozwój na ten miesiąc jest prawidłowy trzeba szukać przyczyny w czymś innym albo taki już urok młodej :)
 
Moja córka robiła cyrki przy piersi jak miała refluks. Pomógł nam probiotyk BioGaia, przeszło jak ręką odjął.

Tu możesz poczytać o innych powodach niepokoju przy piersi:


Link do: Pomoc laktacyjna | Lovi.pl

Link do: Dziecko jest niespokojne przy piersi

uVN6p1.png
 
A coreczka ma gazy/refluks lub jakies inne dolegliwosci brzuszkowe? Bo u nas tak bylo przy skazie?
A moze po prostu nie jest w tych porach glodn? Moze potrzebuje dluzszej przerwy?

Może to rzeczywiście refkuks, od urodzenia ulewa praktycznie po każdym karmieniu. Bie są to ogromne ilości, ale jednak. Z wiekiem powinno mijac ulewanie a u niej dalej jest...
 
reklama
Już chciałam napisać, że może to dolegliwości związane z nietolerancją białka, ale widzę, że kas90 mnie uprzedziła :laugh2: Warto jeszcze przyjrzeć się swojej diecie. Może jesz coś, co akurat mu nie odpowiada? :wink: Ja musiałam zrezygnować z moich ulubionych ziół przez okres karmienia piersią.:(
 
Do góry