reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

5 miesieczne niemowle nie chce pic wody

Ayashi86

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
15 Marzec 2016
Postów
149
Witam Kochane mamuski i tatusiow (jesli tacy tutaj tez sa;))
Moje dziecie od 2 tygodni dostaje papki, po kazdych papkach daje mu wode do popicia ale on wypija 2 lyki i juz nie chxe a za 5 min krzyczy o mleko. Daje mu melko, wypija max 50-60 ml, wiem ze nie jest glodny skoro przed chwila zjadl cala papke np. Marchewki. Jak mam namowic swojego synka zeby pil wode po papkach????

Napisane na ONE A2003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
a może po prostu ma pełny brzuszek i nie da rady tak od razu po jedzonku pić? Tak nas generalnie ludzi nauczono, że jedzenie trzeba popijać a to tak naprawdę nie jest zdrowe, tzn nie tak bezpośrednio po. Ja sama w życiu nie stosowałam tej metody, nawet jako dziecko nigdy nie piłam bezpośrednio po jedzeniu bo po prostu nie byłąm w stanie.
 
No jak sie nad tym zastanowic to cos w tym jest. Mi tylko kazali dac dziecku pic po jedzonku zeby nie bylo twardej kupki

Napisane na ONE A2003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tylko problem polega tez na tym ze nawet po tej chwili nie chce wody. Placze jak poczuje wode, soczek czy nawet cherbatke [emoji19]

Napisane na ONE A2003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam Kochane mamuski i tatusiow (jesli tacy tutaj tez sa;))
Moje dziecie od 2 tygodni dostaje papki, po kazdych papkach daje mu wode do popicia ale on wypija 2 lyki i juz nie chxe a za 5 min krzyczy o mleko. Daje mu melko, wypija max 50-60 ml, wiem ze nie jest glodny skoro przed chwila zjadl cala papke np. Marchewki. Jak mam namowic swojego synka zeby pil wode po papkach????

Napisane na ONE A2003 w aplikacji Forum BabyBoom
Myslę tak jak osoba wyżej, mały na pewno jest pełny po jedzeniu. 1h po spróbuj jak tak musi się napić. I nie powinno się pic po jedzeniu ponieważ rozrzedzają się soki rzołąkowe i przez to gorzej i dłuzej wszystko jest trawione.
PS: Zaraz dostaniesz baty ;) od innych dziewczyn za zbyt szybkie wprowadzanie pokarmow stałych ,mi to nic do tego. A tak od siebie to polecam do poczytania to Link do: Rozszerzanie diety dzieci – zrób to dobrze! Aktualizacja 2016 i to http://malgorzatajackowska.com/2016/07/15/mleko-to-podstawa-ile-posilkow-podawac-dziecku/
 
Ostatnia edycja:
Myslę tak jak osoba wyżej, mały na pewno jest pełny po jedzeniu. 1h po spróbuj jak tak musi się napić. I nie powinno się pic po jedzeniu ponieważ rozrzedzają się soki rzołąkowe i przez to gorzej i dłuzej wszystko jest trawione.
PS: Zaraz dostaniesz baty ;) od innych dziewczyn za zbyt szybkie wprowadzanie pokarmow stałych ,mi to nic do tego. A tak od siebie to polecam do poczytania to Link do: Rozszerzanie diety dzieci – zrób to dobrze! Aktualizacja 2016 i to Link do: "Mleko to podstawa" czy pięć posiłków?
Nie uważam żeby miała dostać baty. 5 m. dziecko jedzące warzywa to nic dziwnego. Mój od 4 m próbuje warzywa jak skończył 5 je warzywa i owoce.
 
Jakby moj pediatra sie dowiedzial ze daje synkowi papki od 5 miesiaca to by mnie chyba ukamieniowal [emoji23] Ja wiem ze ostatnio pediatrzy krzycza ze trzeba dawac dzieciom stale produkty od 6 miesiaca, ale zauwazcie ze gdy nasze matki wychowywaly nas to myndistawalysmy papki juz 3 miesiacu (przynajmniej tak bylo w mojej rodzinie )

Napisane na ONE A2003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jakby moj pediatra sie dowiedzial ze daje synkowi papki od 5 miesiaca to by mnie chyba ukamieniowal [emoji23] Ja wiem ze ostatnio pediatrzy krzycza ze trzeba dawac dzieciom stale produkty od 6 miesiaca, ale zauwazcie ze gdy nasze matki wychowywaly nas to myndistawalysmy papki juz 3 miesiacu (przynajmniej tak bylo w mojej rodzinie )

Napisane na ONE A2003 w aplikacji Forum BabyBoom
Nasz pediatra tez jest "specyficzny" bo on twierdzi- i tu cytat jego słów "kobieta ma CYCKI po to zeby CYCKAMI karmila. A mleko mm służy do malowania scian"...... Noz sie w kieszeni otwiera jak slyszy sie takie brednie.....
 
reklama
To ciekawe co by mi powiedzial... Ja dostalam mleko 5 dni po porodzie i to tak dziwnie ze nastepnego dnia juz go nie bylo. I moj maluch jest na mm...

Napisane na ONE A2003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry