reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

5 poronień + Trombofilia

@renoxd moim zdaniem exacyl jest lepszy. Mi pomagał tamować krwawienia.
Próbowałam obydwa

Tu też się podpisuje pod @aspekt najlepiej też spać z wyprostowanymi nogami i nie podkulac nie do siadu, bo to też wzmaga ciśnienie krwi zwłaszcza w okolicy macicy
 
reklama
Lekarz z dobrym podejściem do pacjenta to połowa sukcesu. Ja jestem zdania że przy krwawieniach trzeba maksymalnie się oszczędzać! Pierwsza ciąża nie przetrwała przy krwiaku teraz leżałam i jestem w 15 tygodniu po krwiaku nie ma śladu
 
Pomimo oszczędzania się, zaczyna pojawiać się bardzo delikatne brązowe plamienie. Czy powinno się zmniejszyć dawkę heparyny z 0.6 do 0.4 na czas tego plamienia? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
 
Pomimo oszczędzania się, zaczyna pojawiać się bardzo delikatne brązowe plamienie. Czy powinno się zmniejszyć dawkę heparyny z 0.6 do 0.4 na czas tego plamienia? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
skonsultujcie to z lekarzem, ja przy dużym krwiaku miałam zmienioną dawkę z 0,6 rano na 0,4 rano i wieczorem. Luteine miałam zwiększoną do 2 x300, encorton 10 rano i 5 w południe.
 
Pomimo oszczędzania się, zaczyna pojawiać się bardzo delikatne brązowe plamienie. Czy powinno się zmniejszyć dawkę heparyny z 0.6 do 0.4 na czas tego plamienia? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Na twoje pytanie nie da się odpowiedzieć tak, czy nie. To zależy jaka jest przyczyna plamienia. Lekarz powinien sprawdzić. Trzeba zrobić badania to na ich podstawie podejmuje się decyzję. Jeśli żona aplikuje luteinę dopochwowo, to plamienie może być wynikiem naruszenia błony śluzowej, bo w ciąży jest mocno rozpulchniona i ukrwiona. To może być wynik niedomogi lutealnej, za niskiego progesteronu. To może być wynik pękniętego naczynka przy tworzeniu trofoblastu, z czego może a nie musi zrobić się krwiak. To może być nadmierny wysiłek. Rozumiem, że 9d początku macie duże dawki magnezu by wyciszać prace skurczowa macicy. To może być polip, który lubi krwawić. To moga być też inne rzeczy. Czy sprawdziliscie kwestie małopłytkowości i czy dawka jest prawidłowo dobrana? Zróbcie badanie anty xa i będzie wiadomo, czy dawka jest prawidłowa, czy ja zmniejszać.

W pierwszej ciąży zmniejszalam dawkę heparyny z 0,6 na 0,4 przy mocnych krwawieniach. Badania na to pozwalały, ale nie odstawialam zupełnie heparyny. Odstawiłam acard i już więcej do niego nie wrocilam. Oczywiście brałam leki rzeciwkrwotoczne i dużo progesteronu.
W drugiej ciąży nie mogłam zmniejszyć heparyny. Miałam zbyt gęsta krew. Rozwniez brałam wiecej progesteronu, ale leków przeciwkrwotocznych nie stosowałam.

To jest niezwykle indywidualne podejście. Mimo złych doświadczeń trzeba wierzyć, że się uda i naprawdę mieć dobrego lekarza
 
Ostatnia edycja:
Pomimo oszczędzania się, zaczyna pojawiać się bardzo delikatne brązowe plamienie. Czy powinno się zmniejszyć dawkę heparyny z 0.6 do 0.4 na czas tego plamienia? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Delikatne brązowe plamienie występuje w wielu ciążach i często jest po prostu objawem rozrastania się kosmówki. Wiem, że Wam się to kojarzy z krwawieniem i narastaniem krwiaka, ale może się okazać, że nic złego się z tego nie rozkręci. Wydaje mi się, że porada @Destino ws. anty-xa jest dobra.
 
Mi przy plamieniach doktor kazał odstaw acard a heparynę brać dalej. Dostałam luteinę 2x1 i duphastpon 3x1.
 
Dziękuję dziewczyny że pytacie :-)

Plamienie występuje codziennie ale jest skąpe. Badanie Anty Xa zrobione. Czekamy na wynik. Morfologia pokazuje że wynik eozynofili jest mocno nieprawidłowy.

wynik: 0.01 norma: 0.02-0.50
procentowo: 0.1%. norma: 1-6%

Podejrzewamy że to przez encorton.

Do lekarza chcemy iść dopiero w piątek. Edyta nie chciała iść wcześniej i się stresować czy serce jest, czy go nie ma - rozumiem ją. Średnio ten okres przechodzi, zarówno psychicznie jak i fizycznie. Woli pójść za tydzień, to będzie początek 8 tygodnia. Będzie wtedy wszystko jasne.
 
reklama
Tym wynikiem eozynofili nie ma co się przejmować. Prawdopodobnie encorton na niego nie wpłynął. Aczkolwiek takie niewielkie odchylenie że można się nie przejmować.
Trzymam kciuki
 
Do góry