reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

5 tydz 1 dzien pusty, mały pęcherzyk

Klucha31

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Hej Dziewczyny :)
Pomyślałam, że zwrócę się do Was z prośbą o radę. 1,5 roku temu przeszłam przez łyżeczkowanie, mój pęcherzyk był pusty. Aktualnie ostatnią miesiączkę miałam 30 kwietnia, czyli 5 tydz 1 dzień ciąży. Wczoraj zniecierpliwienie wygrało i wybrałam się do lekarza. Usg pokazało pęcherzyk ciążowy o średnicy 2,5mm, pod pewnym kontem w środku była widoczna mała kropeczka. Na koniec usłyszałam od lekarza, że nie daje szans tej ciąży, że sytuacja wygląda na obumierającą i na moim miejscu nie robiłby sobie nadziei. Wg niego pęcherzyk jest za mały jak na ten etap i ponieważ powtarzalność pustych pęcherzyków jest bardzo rzadka widzi u mnie "grubszy" problem i powinnam zwrócić się do kliniki leczenia bezpłodności. Powiedział, że po poronieniu się mną zajmie i odpowiednio pokieruje. Z tego wszystkiego nie pomyślałam nawet o zabraniu ze sobą zdjęcia z usg. W sumie na koniec naszej rozmowy nie wytrzymałam i polało mi się kilka łez. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że 10 lipca mam zaplanowaną operację wycięcia guza z piersi, który na usg wygląda na raka i tak też został opisany, natomiast biopsja gruboigłowa wykazała zmianę łagodną. Rzecz w tym (dopiero onkolog z polecenia mnie uświadomił), że jak się okazuje biopsja nie jest wiarygodna, ponieważ nigdy nie dotrze do wszystkich komórek ... No to o czym napisałam ma o tyle związek z tematem, że skumulowały mi się problemy zdrowotne ... na dodatek wczoraj w macicy został znaleziony 2 cm mięśniak. Zwyczajnie emocje wzięły górę. Piszę o tym, bo lekarz wyszedł z gabinetu (byłam ostatnią pacjentką) i kiedy pobierano mi krew powiedział mojemu narzeczonemu że emocjonuje się na takim etapie i że to nie potrzebne i że to, że kolejny raz nie wyszło to nie powód do takiej sensacji. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że wykazał się raczej średnią empatią. ufff o ile mi lżej kiedy o tym wszystkim napisałam ;) Dziewczyny, moje pytanie brzmi: co sądzicie o takim "skreślaniu" ciąży na tak wczesnym etapie ? Czy któraś z was miała podobną sytuację ? Aha dodam jeszcze, że moje piersi przestały mi doskwierać. Z objawów został ból brzucha, osłabienie i dyskomfort żołądka.

reklama

aspekt

Fanka BB :)
Rozwiązania
10
Dziewczyny, moje pytanie brzmi: co sądzicie o takim "skreślaniu" ciąży na tak wczesnym etapie ?
Że jest to straszenie. Wg mnie konieczna jest kontrola usg za 2 tygodnie. Nie rób na razie nic z terminem operacji, w ciągu tego miesiąca na pewno sprawa ciąży się wyjaśni. Może poszukaj w internecie informacji o ginekologach-położnikach dla pacjentek onkologicznych? Może ktoś w fundacji Rak'n'roll Ci podpowie:
Link do: Boskie Matki

Klucha31

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Dziękuje za odpowiedź :) dziś udało mi się prywatnie umówić do Pani ginekolog-onkolog z centrum onkologii w Warszawie, kontakt mam z polecenia, podobno jest świetna. I tak jak napisałaś, zostawiłam termin operacji, bo chce być przygotowana na każdy scenariusz. Generalnie mój onkolog, kiedy powiedziałam mu, że niespodziewanie zaszłam w ciąże wzruszył tylko ramionami i powiedział, że on to nie wie co teraz i wziął 200 zł za wizyte. Kurcze.... czy mam aż takiego pecha do lekarzy...

U

użytkownik 180176

Gość
Ja też myślę ,że na takim etapie nie może nic powiedzieć. Powinien Ci zalecić kontrolę za 2 tygodnie.

olcia1718

Rozwiązania
41
Ja bym poczekala na tym etapie jajo ma prawo byc puste. Ale właśnie do innego gin.Moze zrób betę i powtórz po 72? Moze owulacja sie przesunela?

Ewii

Rozwiązania
4
Sprawdź sobie betę czy prawidłowo przyrasta bo w tak wczesnej ciąży na usg nie widać za wiele i lekarz może być w błędzie. Moja koleżanka miała niby puste jajo i lekarz wysłał ją na zabieg ale wstrzymała się i po tygodniu poszła do innego (z lepszym usg) a tam już serduszko biło

klaudka.22

Rozwiązania
0
U mnie nic nie było widać oprócz pęcherzyka i pogrubienego endometrium do 6t4dnIa

Klucha31

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Dziękuje, oczywiście zrobię tak jak radzicie. Przed zabiegiem łyżeczkowania muszę mieć 10000% pewności. Ehhh tak sobie myślę ... nie uważacie, że średnica pęcherzyka 2,5mm to faktycznie zdecydowanie za mało ?

olcia1718

Rozwiązania
41
U mnie zarodek pojawil sie w 6 tyg.
A jakie masz cykle ? byc moze ciaza jest po orosu prostu młodsza

reklama

Klucha31

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
cykle zawsze miałam regularne, 28 dni, w ostatnim miesiącu pozwoliliśmy sobie na z narzeczonym na więcej i skończyło się to tak jak się skończyło. Generalnie mam refleksję, że lekarz nie udzielałby mi takich informacji bezpodstawnie ... jestem skołowana

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
PaulinaRP Uczucie ciągnięcia 18 tydz. Potrzebuję porady 1
P 8 tydz krew Potrzebuję porady 10
K Jasno brązowy śluz 6 tydz ciazy BB położna radzi mamom 9
Anitta013 Brak objawów 10 tydz ciazy przestaly bolec piersi Potrzebuję porady 29
K 6 tydz - brak mdłości Potrzebuję porady 8
H Krew z pochwy 11 tydz Potrzebuję porady 8
agus08 Silna nerwica lekowa , 7 tydz ciazy Potrzebuję porady 15
K 30 tydz silne skurcze ból podbrzusza Ciąża, poród, połóg 19
M 8 tydz ciazy Potrzebuję porady 13
Milenaa0810 35 tydz Ciąża, poród, połóg 3
A Glukoza 97 na czczo 10 tydz ciazy Ciąża, poród, połóg 23
D Okropny ból krocza 26 tydz. - rozejście spojenia łonowego Potrzebuję porady 4
L Niskie betaHCG, małe przyrosty, 8tydz Potrzebuję porady 9
Ewelina271990 9 tydz ciąży plamienia Potrzebuję porady 56
dorota1225 6 tydz i brak echa zarodka. Czy to zle ?? Ciąża, poród, połóg 8
kinia2131 33-37 tydz dziecko nie przybralo na wadze Ciąża, poród, połóg 3