reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

5 tydzień

Dołączył(a)
25 Wrzesień 2018
Postów
8
Witam. Zawsze miałam niereguralne cykle. Ostatnią miesiączkę dostałam 30.07. Na początku września zrobiłam dwa testy ciążowe, oba wyszły negatywne. Bolał mnie brzuch jak na okres ale go nie dostałam. Kilka dni temu zrobiłam kolejny test, wyszedł pozytywny. Dziś udałam się do ginekologa aby potwierdzić ciąże, lekarz w badaniu USG wykrył pęcherzyk ciążowy. Zlecił badanie Beta HCG. Wynik wskazuje na to że jestem w piątym tygodniu ciąży. Czy to może oznaczać że ciąża źle się rozwija? Według wyliczeń na podstawie pierwszego dnia miesiączki powinnam być już w ósmym tygodniu. Bardzo proszę o poradę, martwię się że z ciążą jest coś nie tak.
 
reklama
Skoro masz cykle nieregularne to jest duże prawdopodobieństwo, że Ci się owulacja przesunęła. U mnie tak było. Też miałam nieregularne cykle i w tym cyklu co zaszłam w ciążę owulacja była 24 dnia cyklu. Jakby nie to, że miałam monitoring cyklu też moja ciąża byłaby o ponad tydzień młodsza. Może powtórz badanie bety , żeby sprawdzić czy przyrost jest prawidłowy. :)
 
Skoro masz cykle nieregularne to jest duże prawdopodobieństwo, że Ci się owulacja przesunęła. U mnie tak było. Też miałam nieregularne cykle i w tym cyklu co zaszłam w ciążę owulacja była 24 dnia cyklu. Jakby nie to, że miałam monitoring cyklu też moja ciąża byłaby o ponad tydzień młodsza. Może powtórz badanie bety , żeby sprawdzić czy przyrost jest prawidłowy. :)
Raz moje cykle wynosiły 28 dni, raz 30, 34, 36...
 
Hmm... to niby jeszcze nie miałaś aż takich dużych rozbieżności w cyklach. Ja miałam raz 30 a raz 50 dni także bardzo nieregularnie. Ale skoro na początku września testy były jeszcze negatywne czyli owulacja musiała być później niż w połowie sierpnia tak mi się wydaje. Na razie bym się nie martwiła. :)
 
bHCG wskazuje ze to 5 tydzień, na usg było widać pęcherzyk ciążowy wiec to chyba dobrze. Z tego co wyczytałam w internecie to właśnie ok 5 tygodnia zaczyna być widoczny ten pęcherzyk ... Sama już nie wiem co myśleć
 
bHCG wskazuje ze to 5 tydzień, na usg było widać pęcherzyk ciążowy wiec to chyba dobrze. Z tego co wyczytałam w internecie to właśnie ok 5 tygodnia zaczyna być widoczny ten pęcherzyk ... Sama już nie wiem co myśleć
Mnie w 5 tygodniu doktor nawet usg nie zrobił bo powiedział, że za szybko. Dopiero w 6 tygodniu miałam pierwsze usg. Jest pęcherz jest dobrze i beta też odpowiada temu tygodniowi więc się nie martw. Pewnie na następnym usg już będzie dzidziuś. Trzymam kciuki :)
 
reklama
Do góry