reklama

500 plus a komornik

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Tysieńka, 4 Maj 2016.

iwaś
Najlepsza odpowiedź iwaś, 4 Maj 2016
Nie moze. Zgodnie z nowym brzmieniem kpc swiadczenia wychowawcze nie podlegaja egzekucji. ALE jest jeden problem - komornik nie ma informacji skad... Przejdź do pełnej odpowiedzi
  1. Tysieńka

Tysieńka Zaangażowana w BB

Witam kochane
    Pewnie nie jedna z was korzysta z tego programu wiec mam pytanie.
    Mam kolezanke z 3 dzieci ktora jest zadluzona i ma kilku komornikow. Otóż ona zlozyla wniosek na to świadczenie ale obawia sie ze konto zajmie jej komornik. Rozmawiala z jednym z komornikow ze moze przelac nie duza kwote na jego konto w ramach splacania dlugu na to komorniczka ze takowa kwota jest zbyt mala i ani wierzyciela ani ja nie interesuje obecna sytuacja dluzniczki. A kolezanka jest w naprawde ciezkiej sytuacji a mimo to chce splacac dlug. Ogolnie 500 plus to teraz jedyny jej dochod poniewaz pracowala na umowe zlecenia ale sezon w pracy sie skonczyl no i po zawodach...dodam iz jest samotną matką i jej jest naprawde ciezko. Sama jej pomagam bo uwazam ze tak trzeba ale sama nie wiele mam. Jesli macie kochane pojecie jakiekolwiek na temat prosze o odpowiedz. Z góry dziekuje.

2. Najlepsza odpowiedź:
    Post #13981561 by iwaś, 4 Maj 2016
  3. iwaś

iwaś Fanka BB :)

Głosów: 1
    Nie moze. Zgodnie z nowym brzmieniem kpc swiadczenia wychowawcze nie podlegaja egzekucji.
    ALE jest jeden problem - komornik nie ma informacji skad pochodza srodki z rachunku bankowego dluznika. No i zgodnie z orzecznictwem pieniadze wplacone na rachunek traca swoja tozsamosc.
    Dobrze byloby wiec, gdyby kolezanka pobierala swiadczenie w gotowce :)

iwaś, 4 Maj 2016 Najlepsza odpowiedź
  4. reklama
  5. Tysieńka

No tak Droga Iwaś o tym tez czytalam... ale ona tam gdzie to załatwiala jest mozliwosc wyplacania pieniedzy tylko poprzez przelew bankowy. W tym urzedzie nie ma kasy by mogla pobrac gotówke wiem bo sama tam wniosek zlozylam i jest tylko na karte

6. Tysieńka

Iwaś a u ciebie jak zdróweczko? A samopoczucie lepsze? Mam nadzieje ze stosunki z mezem sie poprawily? Pozdrawiam wieczorową porą

7. iwaś

Najlepiej jakby złożyła do komornika wniosek o ograniczenie zajęcia rachunku co do oznaczonych środków.

U mnie chyba lepiej, napisałam tam u siebie w temacie :)

8. Tysieńka

Dziekuje kochana kazda porada jest przydatna
    Twój wątek gdzies mi umknął i nie moge go znalesc dlatego pytalam

9. iwaś

w tym samym dziale trochę niżej :)
    Nie ma za co :)
    taki wniosek powinna nawet znaleźć na stronie kancelarii komorniczej albo bezpośrednio w kancelarii :)

10. Tysieńka

Dziekuję Iwaś caluje

11. reklama
  12. iwaś

Nie ma za co :*

Poleć forum