reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

500 plus

@Różyczkowa No właśnie adres zamieszkania ma wpływ na prawo do świadczenia z danego oddziału MOPS. W związku z powyższym zmiana miejsca zamieszkania powoduję utratę świadczenia z danej jednostki MOPS. W necie są zarówno historie, że MOPS kazał zwracać pieniądze (wraz z odsetkami), jak i takie że tylko pomachał paluszkiem :)
Podeślę pani linki do tych historii w necie, bo ja nic nie mogłam znaleźć
 
reklama
Podeślę pani linki do tych historii w necie, bo ja nic nie mogłam znaleźć
Taka sytuacja jak tu opisywana mogła mieć faktycznie miejsce ale przed 1lipca 2019 bo tego dnia przepisy się zmieniły, przed tym dniem rzeczywistości w sytuacji zmiana adresu prawo do świadczenia było uchylane i była podstawa prawna do żądania zwrotu ale obecnie to już nie.
 
Taka sytuacja jak tu opisywana mogła mieć faktycznie miejsce ale przed 1lipca 2019 bo tego dnia przepisy się zmieniły, przed tym dniem rzeczywistości w sytuacji zmiana adresu prawo do świadczenia było uchylane i była podstawa prawna do żądania zwrotu ale obecnie to już nie.
OK, dziękuję za informację. 🙂
 
Dziękuje za odpowiedzi a szczególnie za te które mnie uspokoiliy. ☺️ Nic nie muszę zwracać nikt nic nawet o tym nie wspomniał. Papiery zostały przesłane do mopsu.
 
reklama
Do góry