reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

500+ tylko dla zaszczepionych na COVID-19?

Jak czytam to forum to zastanawiam się jak nazwać osoby które twierdzą, że są tylko one że swoją najwyższą prawda, ludzie oświeceni i mądrzy, i płaskoziemcy-antyszczepy-niwyksztalcone-jedzace-widelcem-zupe-jamochłony 😂😂😂 trzeba takim osobna nazwę wymyśleć koniecznie. W końcu lubią wyzywać innych. Może "betonowe głowy"? Pasowało by do ich betonowych przekonań.
 
reklama
Ponieważ sytuacja epidemiczna w innych krajach pogarsza się w związku z ekspansją wariantu Delta, a w Polsce nadal większość osób jest niezaszczepiona, więc trwają dyskusje na temat tego, czy oprócz marchewki, jaką jest m.in. loteria szczepionkowa, powinien pojawić się kij dotyczący ograniczeń dla osób niezaszczepionych. Ciekawa jestem, co na ten temat sądzicie?

Jestem za, jako kolejne obowiązkowe szczepienie. By chronić siebie i byśmy chronili innych.
Tak samo uważam że restauracje / kina / teatry / wszelkie imprezy / samoloty / praca w publicznych placówkach / szkoła / przedszkole itp powinny być tylko dla zaszczepionych (z wyjątkiem osób które z potwierdzonych względów medycznych szczepienia przyjąć nie mogą)

Inne szczepienia obowiązkowe też mamy i one ocaliły życie milionów osób na świecie…
 
Myślałam, ze 500+ jest dla dziecka a nie dla rodzica..?
Karac dzieci za decyzje dorosłych? Brzmi jak Polska.
500 plus jest raczej dodatkiem dla rodzica na utrzymanie dziecka i całkiem sensowne jest uzależnienie pomocy publicznej dla rodziców w zależności od ich decyzji wpływającej na publiczne bezpieczeństwo (czyli zaszczepieniu się).
 
500 plus jest raczej dodatkiem dla rodzica na utrzymanie dziecka i całkiem sensowne jest uzależnienie pomocy publicznej dla rodziców w zależności od ich decyzji wpływającej na publiczne bezpieczeństwo (czyli zaszczepieniu się).
Następna. Weźmiesz odpowiedzialność za powikłania?
 
reklama
Następna. Weźmiesz odpowiedzialność za powikłania?
Nie mam takiej możliwości jako że szczepień ani nie stworzyłam ani w żadnej z firm produkujących szczepienia anty covid nie pracuję.

odwracając kota ogonem: Ty weźmiesz odpowiedzialność za smierć osób które zarazisz świadomie się nie szczepiąc?

I nie, nie zmuszę nikogo do szczepień. Po prostu uważam że w obecnej sytuacji epidemiologicznej osoby nie szczepiące się z wyboru powinny być całkowicie wykluczone z życia publicznego.
 
Do góry