reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

500+ tylko dla zaszczepionych na COVID-19?

Z resztą nadal nie rozumiem dlaczego uważacie, że ludzi nie zaszczepionych można pozbawić pomocy. Chyba tylko po to, żeby szantażem finansowym zmusić ich do tego co w Waszym mniemaniu słuszne i najlepsze.

nie traktuje 500 plus jako pomocy a finansowego wynagrodzenia rodziców ze środków publicznych. I uważam że zasadne jest uzależnienie wypłaty od zachowań które rażąco wpływają na życie społeczne.
Na tej samej zasadzie rozumiałbym wstrzymanie 500 plus przy oszustwie podatkowym. Tam społeczeństwo traci finansowo. W przypadku osób nie szczepiących się i nie izolujących społeczeństwo traci jeszcze bardziej bo takie osoby zwiększają ryzyko utraty przez ludzi zdrowia i życia…

Przy czym tak jak pisałam - nie jestem za tym by kogoś na siłę ciągnąć do szczepienia. Ale oprócz szczepienia jest tylko jeden sposób zmniejszenie transmisji - izolacja. A tego osoby nie szczepione także nie chcą. I nie chodzi tu o to co jest moim zdaniem najlepsze, że jak ja to ktoś itp Chodzi o to że osoby niezaszczepione są jedną z przyczyn rozszerzania się wirusa, mutacji wirusa, choroby i śmierci tysięcy osób.
 
Ostatnia edycja:
reklama
nie traktuje 500 plus jako pomocy a finansowego wynagrodzenia rodziców ze środków publicznych. I uważam że zasadne jest uzależnienie wypłaty od zachowań które rażąco wpływają na życie społeczne.
Na tej samej zasadzie rozumiałbym wstrzymanie 500 plus przy oszustwie podatkowym. Tam społeczeństwo traci finansowo. W przypadku osób nie szczepiących się i nie izolujących społeczeństwo traci jeszcze bardziej bo takie osoby zwiększają ryzyko utraty przez ludzi zdrowia i życia…

Przy czym tak jak pisałam - nie jestem za tym by kogoś na siłę ciągnąć do szczepienia. Ale oprócz szczepienia jest tylko jeden sposób zmniejszenie transmisji - izolacja. A tego osoby nie szczepione także nie chcą. I nie chodzi tu o to co jest moim zdaniem najlepsze, że jak ja to ktoś itp Chodzi o to że osoby niezaszczepione są jedną z przyczyn rozszerzania się wirusa, mutacji wirusa, choroby i śmierci tysięcy osób.
"Świadczenie wychowawcze jest wypłacane w ramach Programu Rodzina 500 Plus na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 roku życia, bez względu na dochody rodziny. Świadczenie to ma na celu częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowywaniem dziecka, z opieką nad nim i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych."

Tu masz cytat czym jest i w jakim celu przyznaje się 500+. To, że DJa Ciebie jest to "wynagrodzenie" dla rodziców nijak ma się do założeń programu (zaznaczam, nie mówię to o moim stosunku do świadczenia).

Więc mów co chcesz, odbierając 500+ pobawisz tych pieniędzy dzieci. Które na rodziców wpływu nie mają.

Idąc tym tokiem rozumowania niezaszczepionych powinno się pozbawić wszystkich wypłat z pieniędzy państwowych, na które defakto oni również się składają?

Już nie wspomnę i tym, że powinno się też takich środków pobawić palaczy, piratów drogowych, osoby które uprawiają sporty ekstremalne... Bo każdy kto zachoruje ma to na własne życzenie i nadwyręża finanse państwa?

Wybacz, ale dla mnie to jest absurd.
 
Powtarzam, przeciętny Kowalski nie będzie szukał po tysiącu stronach. Jak chcesz przekonać kogoś do szczepienia to go przekonaj a nie kaz samemu się przekonywać. Przeciętnemu Kowalskiemu jest dobrze tak, jak jest.



I jaki to argument?
Zwykly Kowalski przeczyta ulotkę ibupromu, zesra się ze strachu i tym bardziej nie pozwoli sobie podać leku warunkowo dopuszczonego do użytku. Strzał w stopę jak dla mnie ale ok. Przekonywanie niezłe idzie ;)

Staram się rozróżnić rządząca partie polityczna od problemu pandemii. To, ze głosowali na pis niekoniecznie oznacza, ze głosowali za masowym, przymusowym szczepieniem. Zreszta, jak widać po protestach kobiet, to całkiem duża grupa społeczna, która się z rządząca partia i jej założeniami kompletnie nie zgadza.
Przecietny Kowalski ma dostac na tacy informacje, czy szczepionka jest bezpieczna, bo zakladamy, ze nie ma czasu/checi/wiedzy, by samemu zglebic temat. Ale rozkrzyczane stopnop itp rozpowszechniajace bzdury to przecietny Kowalski zaslyszane bzdury chlonie, jak gabka. Wiecej, chlonie i przekazuje dalej. To tez nie jest ok.

Abstrachujac od wszystkiego. Wchodze dzis do duzego sklepu zrobic zakupy spozywcze. Co druga osoba bez maseczki, moze co piata zamaseczkowana ma zalozona maseczke poprawnie. Co piata, a moze co dziesiata osoba dezynfekujaca na wejsciu rece. Epidemii nie ma.
 
U jednych nie korzystają u innych tak. Znam rodziców, którzy odkładają cała sumę na przyszłość na wkład własny. Takich którzy inwestują, by dziecko zabezpieczyć. A nawet jeżeli pieniądze te rodzice przeznaczą na lepsze obuwie, niż te na które mogli by sobie pozwolić bez tego programu czy nawet jedzenie. To co w tym złego. W końcu wydają je na dzieci.

Z resztą nadal nie rozumiem dlaczego uważacie, że ludzi nie zaszczepionych można pozbawić pomocy. Chyba tylko po to, żeby szantażem finansowym zmusić ich do tego co w Waszym mniemaniu słuszne i najlepsze.
Fajnie. Ja też kupuję twardą walutę. Oczywiście biorę 500+, ale naprawdę nie uważam, żeby rolą państwa było finansowanie mojej córce wkładu własnego, kieszonkowego czy mieszanki mlekozastepczej. Skończmy z fikcją, że 500+ to jakaś „pomoc” jest to zwykła łapówka wyborcza w majestacie prawa. O negatywnych skutkach nie wspomnę. Powiązanie wypłaty tego świadczenia z profilaktyką epidemiologiczną jest awykonalne. Pomysł równie egzotyczny co aneksja Wilna. W ogóle czy ktoś naprawdę to zasugerował czy to majaczenie?
 
"Świadczenie wychowawcze jest wypłacane w ramach Programu Rodzina 500 Plus na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 roku życia, bez względu na dochody rodziny. Świadczenie to ma na celu częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowywaniem dziecka, z opieką nad nim i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych."

Tu masz cytat czym jest i w jakim celu przyznaje się 500+. To, że DJa Ciebie jest to "wynagrodzenie" dla rodziców nijak ma się do założeń programu (zaznaczam, nie mówię to o moim stosunku do świadczenia).

Więc mów co chcesz, odbierając 500+ pobawisz tych pieniędzy dzieci. Które na rodziców wpływu nie mają.

Idąc tym tokiem rozumowania niezaszczepionych powinno się pozbawić wszystkich wypłat z pieniędzy państwowych, na które defakto oni również się składają?

Już nie wspomnę i tym, że powinno się też takich środków pobawić palaczy, piratów drogowych, osoby które uprawiają sporty ekstremalne... Bo każdy kto zachoruje ma to na własne życzenie i nadwyręża finanse państwa?

Wybacz, ale dla mnie to jest absurd.
Pokrycie kosztów to nie refundacja. Jak napisałam wcześniej. To świadczenie dla rodziców. Wydatkiem związanym z wychowaniem dziecka może być cokolwiek. Vide - Nawet jak zagłodzisz dziecko nikt nie może domagać się zwrotu - jedynie dziecko musi pozostawać „na utrzymaniu” uprawnionego.
 
Fajnie. Ja też kupuję twardą walutę. Oczywiście biorę 500+, ale naprawdę nie uważam, żeby rolą państwa było finansowanie mojej córce wkładu własnego, kieszonkowego czy mieszanki mlekozastepczej. Skończmy z fikcją, że 500+ to jakaś „pomoc” jest to zwykła łapówka wyborcza w majestacie prawa. O negatywnych skutkach nie wspomnę. Powiązanie wypłaty tego świadczenia z profilaktyką epidemiologiczną jest awykonalne. Pomysł równie egzotyczny co aneksja Wilna. W ogóle czy ktoś naprawdę to zasugerował czy to majaczenie?
Naprawdę ktoś to zasugerował :) i oczywiście masz racje że to abstrakcja w kontekście wykonania.

natomiast kara finansowa nałożona na osoby nie dopełniające obowiązku szczepień (jeśli takowy będzie) lub nakładanie na osoby nie zaszczepione mocnych ograniczeń do czasu zakończenia epidemii i mających na celu walkę z epidemią (a nieznęcanie się nad tymi osobami co ktoś już tu sugerował)
 
Bardzo ci dziękuję za to co napisałaś. Tu krótkie wyjaśnienie, ale też podaję link, gdzie można poczytać więcej dla zainteresowanych
Warunkowe pozwolenie na dopuszczenie szczepionki do obrotu oznacza bardziej szczegółowy nadzór nad bezpieczeństwem i skutecznością szczepionek w porównaniu do nadzoru prowadzonego dla innych szczepionek.

Któraś z was, przepraszam, ale nie pamiętam, kto to napisał, że w Japonii służba zdrowia ma się dobrze. Niestety już w maju w Osace, ze względu na Covid -19 ,lekarze alarmowali, że służba zdrowia jest na skraju niewydolności. Dlatego również apelowano, żeby zrezygnować z igrzysk, ale kasa okazała się ważniejsza. W maju Japoński Związek Lekarzy powiedział, że z powodu pandemii „niemożliwe” jest zorganizowanie igrzysk. Do Japonii jest zakaz wjazdu obcokrajowców. Rząd Japonii ogłosił stan wyjątkowy w Tokio i trzech okolicznych prefekturach, który potrwa do 22 sierpnia. Wszystko po to, żeby ograniczyć zachorowalność, czy im się uda - zobaczymy.

Jestem za edukacją, a nie za karami. Powiem wam, że na mnie niesamowite wrażenie zrobiła rozmowa z Panią prof. Danuta Naruszewicz-Lesiuk, która mi opowiadała o wprowadzaniu szczepień przeciwko odrze do Polski, jak opowiadała mi o szczepieniu przeciw polio i co obserwowała jako młoda lekarka. dramat rodziców, których dzieci odchodziły. Niesamowita postać.

Pokutuje u nas przekonanie, że sukces programowi szczepień zapewnił peerelowski zamordyzm. Nie do końca jest to prawda. Większość ludzi, którzy wtedy zaszczepili dzieci pamiętało z najbliższego otoczenia zgony okołoporodowe, smierć niemowląt czy kilkorga dzieci w rodzinie na dyfteryt, odrę, koklusz czy „zwykłą grypę”.
 
Naprawdę ktoś to zasugerował :) i oczywiście masz racje że to abstrakcja w kontekście wykonania.

natomiast kara finansowa nałożona na osoby nie dopełniające obowiązku szczepień (jeśli takowy będzie) lub nakładanie na osoby nie zaszczepione mocnych ograniczeń do czasu zakończenia epidemii i mających na celu walkę z epidemią (a nieznęcanie się nad tymi osobami co ktoś już tu sugerował)
Ja poparłabym kary za niedopełnienie obowiązkowych szczepień (tak jak popieram kary za przestępstwa i wykroczenia), ale u nas te kary są czysto teoretyczne. Ludzie nie szczepią dzieci obowiązkowymi szczepionkami i nie płacąc żadnych kar nadal mogą posyłać je do szkoły.
 
reklama
Tak, na przykład światowe media w tym telewizja Polska, BBC…takie tam, wyrwane z kontekstu informacie.
Dodatkowo jeszcze EMA- European Medicine Agency, taki tam europejski bubel. FDA - Food and Drug Administration, prześmieszny odpowiednik EMA tylko ze w Stanach bodajże.
Nalezaloby wspomnieć o tak nieistotnym urzędzie jak Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego…ale co tam. Oni wszyscy się myla i zwodzą nas na manowce!
I to właśnie jest klasyk wyrywania z kontekstu.
 
Do góry