reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

500zł na dziecko a becikowe.

Dołączył(a)
7 Wrzesień 2015
Postów
14
Miasto
Piaseczno
Czy becikowe jakoś koliduje z tym 500zł na dziecko? Wiem, że jak urodzę to dostanę becikowe przez 12miesięcy, ale chciałam też złożyć wniosek o te 500zł na dziecko, wiem, że w obu przypadkach spełniam wymogi uzyskania tych dwóch rzeczy, ale nie wiem czy można dostawać te dwie rzeczy na raz? :-)
 
reklama
Rozwiązanie
W ostatnich ustaleniach Beata Szydło zapowiada, że 3-go lutego 2016 ustawa ma zostać podpisana, pierwsze wypłaty od kwietnia. Trzymajmy kciuki, oby się nie zmieniło. Liczę też na kolejne ułatwienia dla rodzin; podobno kwestie mieszkaniowe są w drugim planie.
coś słabo Pani poinformowana....becikowe to co innego niż zasiłek macierzyński na Zusie lub ewentualnie Krusie....z tego co ja sie orientuję w Krusie to jest 1000 zł co miesiąc ale czy te przepisy weszł już to pewna nie jestem
natomiast 500 zł na dziecko drugie oczywiście to ustawa która jeszcze nie weszła w życie i nie wiadomo czy wejdzie i ma być te 500 zł doliczane do dochodów rodziny.....

becikowe zaś to jednorazowa pomoc pieniężna...to 1000 zł plus jeszcze jeden tysiąc dla tych co kwalifikują sie do zasiłku rodzinnego...\


ja poprostu radzę przejść się do najbliższej Opieki Społecznej i tam Pani wszystko wytłumaczą...powiedzą na co i kiedy składać
 
diablica3010 Przepisy dotyczące becikowe się zmieniły/zmieniają od stycznia 2016, więc nie wprowadzaj w błąd dziewczyny. Ja się ostatnio też już nie interesowałam, więc za dużo nie pomogę. Faktem jest jedynie to, że becikowe i 500zł to dwa niezależne od siebie "byty".

Mininika Rozumiem, że jesteś bezrobotna/studentka i na macierzyński się nie wybierasz? Bo jeśli idziesz na macierzyński i dostaniesz więcej niż 1000zł, to becikowego nie dostaniesz (ewentualnie jeśli wychodzi Ci mniej niż 1000zł, to tylko zostanie wyrównane do tej kwoty). No i jak diablica wspomniała - 500zł jest wciąż w sferze "będzie" ale nie wiadomo kiedy i na jakich zasadach (obecnie mowa jest o warunkach finansowych jak przy becikowym, i że będzie dotyczyło drugiego/kolejnego dziecka)
 
W ostatnich ustaleniach Beata Szydło zapowiada, że 3-go lutego 2016 ustawa ma zostać podpisana, pierwsze wypłaty od kwietnia. Trzymajmy kciuki, oby się nie zmieniło. Liczę też na kolejne ułatwienia dla rodzin; podobno kwestie mieszkaniowe są w drugim planie.
 
Rozwiązanie
Do góry