reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

5mies i 8kg rozm 74 czy to już nadwaga?!

Dołączył(a)
22 Wrzesień 2016
Postów
5
Drogie mamy! jak w temacie. moj bobo (synek) ma 5 miesiecy i wazy ponad 8 kg. nosi ubranka na 74 i polskie ubranka 80 (tylko rekawy nieco za dlugie) zaczynam sie martwic ze to troche duzo jak na takiego maluszka. co sadzicie? ile wazyly wasze dzieciaczki w wieku 5 miesiecy? oczywiscie zdae sobie sprawe ze chlopcy troche inaczej niz dziewczynki. dodam ze rozwija sie w szybkim tempie, jeszcze nie siada ale przewraca sie na z pleckow na brzuszek i powoli zaczyna pelzac do tylu. je już słoiczki obiadki, podaje mu kaszke ryzowo kukurydzianą i dodaje do niej owoce i mleko humane. posiłków dziennie je 5-6 w tym ok 4 razy mleko 210ml. pije bardzo chetnie soczki rozcienczone z wodą. ile mu nie podam tyle wypije. doradzcie coś mamuśki, może za czesto go karmie? ale to taki głodomor!
 
reklama
A co Ci powiedział wasz pediatra?
Ja mam 15tyg coreczke ktora waży 6.7kg
Tylko, ze my na kp, a po Twojej wypowiedzi wnioskuję, że wy na mm i juz rozszerzacie dietę. Jak dziecko rośnie i przybiera w tym samym centylu to ok.
 
Ostatnia edycja:
Moja córka była tylko na piersi i na 5 miesięcy ważyła 9300 potem już wolniej przybieraja na rok ok 11kg zaczęła się ruszać no taki typ . Natomiast syn dużo wolniej przybieral.
Waga przy urodzeniu 3550 corki. Dziś ma 7 lat jest wysoka i szczupła nigdy nie było problemu z wagą. Taka uroda choć nie powiem śliczna nie była bo i gruba i lysa
 
Zapytaj teściowej jak tatuś wyglądał w niemowlectwie i swojej mamy o siebie. Mój mąż był duży a teraz 2 metry.
 
Myślę że powinnaś sprawdzić centyle. Jak różnica w centylach wagi i wzrostu jest mała to nie powinnaś się martwić.
 
Drogie mamy! jak w temacie. moj bobo (synek) ma 5 miesiecy i wazy ponad 8 kg. nosi ubranka na 74 i polskie ubranka 80 (tylko rekawy nieco za dlugie) zaczynam sie martwic ze to troche duzo jak na takiego maluszka. co sadzicie? ile wazyly wasze dzieciaczki w wieku 5 miesiecy? oczywiscie zdae sobie sprawe ze chlopcy troche inaczej niz dziewczynki. dodam ze rozwija sie w szybkim tempie, jeszcze nie siada ale przewraca sie na z pleckow na brzuszek i powoli zaczyna pelzac do tylu. je już słoiczki obiadki, podaje mu kaszke ryzowo kukurydzianą i dodaje do niej owoce i mleko humane. posiłków dziennie je 5-6 w tym ok 4 razy mleko 210ml. pije bardzo chetnie soczki rozcienczone z wodą. ile mu nie podam tyle wypije. doradzcie coś mamuśki, może za czesto go karmie? ale to taki głodomor!

Hm..moze nie nadwaga, ale z pewnoscia niezbyt dobry bilans. Pamietaj, ze Twoje dziecko teraz rosnie, rozwija sie, dlatego trzeba je karmic jedynie dobra, zdrowa zywnoscia i tez nie rzesadzac z porcjami, bo bedzie mialo problemy potem.
 
Przede wszystkim nie podawaj soczków, nawet rozcieńczonych. Tego się nie robi... Dziecko pwinno pić wyłącznie wodę. Jeśli sok (ale to dla starszych!) to przecierowy i to jako posiłek.
Moim zdaniem je dużo - szczególnie na ten wiek... Ale ocena należy do lekarza i najlepiej udać się do niego, aby zbadał synka.
 
reklama
Do góry