reklama

5msc-mocno prostuje nóżki

Temat na forum 'Rozwój i zabawy' rozpoczęty przez Danka-i-kinga, 11 Sierpień 2010.

1. Danka-i-kinga

Danka-i-kinga Początkująca w BB

mój synek skończył 5 msc ,jest duzy jak na swój wiek:75cm i 8300 waga.Siedzi
    tylko z podparciem,chwile nawet sam się utrzyma w tej pozycji.Kiedy bawię się
    z nim ,to mocno prostuje nogi i próbuje sie odpychać nogami od moich
    nóg....Czy to normalne w tym wieku?Powinnam mu pozwalać tak stawać podczas zabawy?

2. kari21

kari21 Usmiechnieta_mama

Osobiscie zdaje mi sie ze jest to normalne jezeli nie ma innych prężeń i jakichś odchylen w rozwoju :-). Mam synka z nadmiernym napieciem miesniowym ale mysle ze twoj maluszek tego nie ma. bez obaw. najlepiej zapytaj pediatry na najblizszej wizycie co moze to oznaczac bo jesli ona nie zauwazyla w dziecku nic niepokojacego to pewnie wszystko jest ok ;-)

3. reklama
  4. zielona maupa

zielona maupa Na skrzydłach melancholii

Takie prostowanie nozek jest zupelnie normalne. Moja coreczka zaczela tak sie zachowywac jakies 3 tygodnie temu. A jesli chodzi o siadanie, to pewnie wiesz, ze obecnie uwaza sie, ze dziecko powinno zostawic sie same sobie w tej kwestii. W trakcie codziennych zabawo cwiczen malec wyrabia sobie miesnie i sam uczy sie siadac. Nie zaleca sie sadzania dziecka, bo takie maluszki zaczynaja siadac samodzielnie pozniej niz nie sadzane. Twoje dzieciatko ma jeszcze czas by nauczyc sie siadac.

5. SugarbabyLove

SugarbabyLove Gość

to jest normalne moj tez to od miesiaca gdzies robi ;] hehe siadanie? no moj mały nie siedzi jeszcze niestety ale sie fajnie podnosci i zaczyna raczkowac ;]

Poleć forum