reklama

5msc-mocno prostuje nóżki

Rozwiązania
0
mój synek skończył 5 msc ,jest duzy jak na swój wiek:75cm i 8300 waga.Siedzi
tylko z podparciem,chwile nawet sam się utrzyma w tej pozycji.Kiedy bawię się
z nim ,to mocno prostuje nogi i próbuje sie odpychać nogami od moich
nóg....Czy to normalne w tym wieku?Powinnam mu pozwalać tak stawać podczas zabawy?

reklama

cukier.wanilinowy

Usmiechnieta_mama
Rozwiązania
0
Osobiscie zdaje mi sie ze jest to normalne jezeli nie ma innych prężeń i jakichś odchylen w rozwoju :-). Mam synka z nadmiernym napieciem miesniowym ale mysle ze twoj maluszek tego nie ma. bez obaw. najlepiej zapytaj pediatry na najblizszej wizycie co moze to oznaczac bo jesli ona nie zauwazyla w dziecku nic niepokojacego to pewnie wszystko jest ok ;-)

zielona maupa

Na skrzydłach melancholii
Miasto
Ottawa, ON, Canada
Rozwiązania
0
mój synek skończył 5 msc ,jest duzy jak na swój wiek:75cm i 8300 waga.Siedzi
tylko z podparciem,chwile nawet sam się utrzyma w tej pozycji.Kiedy bawię się
z nim ,to mocno prostuje nogi i próbuje sie odpychać nogami od moich
nóg....Czy to normalne w tym wieku?Powinnam mu pozwalać tak stawać podczas zabawy?

Takie prostowanie nozek jest zupelnie normalne. Moja coreczka zaczela tak sie zachowywac jakies 3 tygodnie temu. A jesli chodzi o siadanie, to pewnie wiesz, ze obecnie uwaza sie, ze dziecko powinno zostawic sie same sobie w tej kwestii. W trakcie codziennych zabawo cwiczen malec wyrabia sobie miesnie i sam uczy sie siadac. Nie zaleca sie sadzania dziecka, bo takie maluszki zaczynaja siadac samodzielnie pozniej niz nie sadzane. Twoje dzieciatko ma jeszcze czas by nauczyc sie siadac.

S

SugarbabyLove

Gość
to jest normalne moj tez to od miesiaca gdzies robi ;] hehe siadanie? no moj mały nie siedzi jeszcze niestety ale sie fajnie podnosci i zaczyna raczkowac ;]

Wagobunda

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Podnosze temat ☺ synek 7 sperpnia skonczy 5 miesiecy.
Od paru dni kiedy sie z nim bawie lub on czegos bardzo chce silnie prostuje nozki. Kiedy trzymam go na rekach w pozycji lezacej ciagnie glowke do gory i chce siadac,a kiedy mu na to nie pozwalam strasznie sie denerwuje.
pozwalac czy odkladac kiedy zaczyna tak robic?
Oatatnio tez bardziej niz kiedykolwiek chce byc brany na rece i kiedy widzi,ze ktos sie nad nim pochyla wygina sie w luk,podnosi tylek i dolna czesc pleckow bardzo wysoko...
czy to normalne?