reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

5msc niemowlę, mało sika

nowamloda12

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Listopad 2018
Postów
211
Cześć dziewczyny :)
Córka do tej pory jadła w dzien co 3-4h. Po 90-120ml. (Wagę ma dobą, a nawet troszke powyżej normy) wtedy pampersa był zmieniany często, bo pampers był pełny. Przed snem o 20 zakładałam suchy pampers i o około 5-6 musiałam już zmienić bo był tak ciężki i mokry. Teraz ma 5msc, od tygodnia może półtorej córka w dzien nie chce prawie wcale jest, je po kilku godzinach jak już naprawdę zgłodnieje np. Ostatni raz o 7 i dopiero o 11-12. W dzien zje może z 2max 3 butelki po 60-90ml i słoiczek. I pojawił się problem taki, ze teraz prawie całe nie sika.. sika ale dużo mniej niż wcześniej. Teraz jak pampers zostanie ostatni raz zmieniony o 20 to mogę zmienić go dopiero na drogi dzien o 10-11 i i tak nie jest pełny. W nocy je max 2 razy po 150ml. Nie wiem czy ona tak mało sika przez to ze w dzien nie chce prawie wcale pic mleka czy coś jej jest. Odrazu mówię, ze dziecko jest radosne, nie płacze, No chyba ze marudzi przed spaniem. Ale po za tym nic niepokojącego nie zauważyłam..
 
reklama
Gdy dziecko nie sika to raczej nie jest dobry objaw. Nie panikuj, na spokojnie ALE może to znaczyć odwodnienie. Poczytaj w necie jakie są objawy, nie bagatelizuje tego. Sprawdź ciemiaczko, czy gałki oczne nie są suche itp bardzo zlr jak tsk malo je, prosze tego nir bagatelizowac
 
Gdy dziecko nie sika to raczej nie jest dobry objaw. Nie panikuj, na spokojnie ALE może to znaczyć odwodnienie. Poczytaj w necie jakie są objawy, nie bagatelizuje tego. Sprawdź ciemiaczko, czy gałki oczne nie są suche itp bardzo zlr jak tsk malo je, prosze tego nir bagatelizowac
Ona sika ale mało, ciemiączko jest ok, oczka tez, nic takiego się nie dzieje z nią gołym okiem widać, ze dziecko jest zdrowe. Poprostu odkad zaczęła mniej jeść to tez mniej sika.. gdy zgłodnieje potrafi zjeść 150ml. To nie jest tak ze nie jest wcale i nie sika. Tylko je ale mniej i siła tez dużo mniej
 
Myślę,że telefon nie zaszkodzi, ale nie martw się..
Uważam,że skoro je mniej, to też nie ma czyn sikać.. To nie najlepiej, że mało je - może np zmień mleko..? Są takie próbki np w rossmanie, będziesz wiedziała, czy się czy nie.
No i - skoro już rozszerzasz diete- może zwyczajnie najadać się słoikiem..
 
A dajesz wodę do picia? Jeżeli zaczęłaś rozszerzać dietę to woda musi być. Moim zdaniem nie masz się czym martwić a brak apetytu może być spowodowany wychodzącymi zębami.
 
reklama
Myślę,że telefon nie zaszkodzi, ale nie martw się..
Uważam,że skoro je mniej, to też nie ma czyn sikać.. To nie najlepiej, że mało je - może np zmień mleko..? Są takie próbki np w rossmanie, będziesz wiedziała, czy się czy nie.
No i - skoro już rozszerzasz diete- może zwyczajnie najadać się słoikiem..
Właśnie odkad zaczęłam jej podawać słoiczki to od
A dajesz wodę do picia? Jeżeli zaczęłaś rozszerzać dietę to woda musi być. Moim zdaniem nie masz się czym martwić a brak apetytu może być spowodowany wychodzącymi zębami.
tak oczywiście podaje jej wodę do picia. Ale faktycznie odkad zaczęłam podawać słoiczek dziennie to właśnie od tej pory tak mało zaczęła jeść melka. Przed słoiczkami normalnie jadła i sikała sporo, a teraz je słoiczki i mało je mleka i malutko sika.. i tak właśnie myślimy ze wychodzą jej zęby, bo strasznie marudzi, ślini się tak, ze przebieramy się 3 razy dziennie i pcha bardzo nerwowo raczki do buzi i gryzie je i drapie paznokciami dziaselka. Tak smaruje jej różnymi żelami, ale żadne Ulgi nie przynosi
 
reklama
Do góry