reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6-7 tydzien ciazy prosze o pomoc

Dołączył(a)
17 Lipiec 2015
Postów
7
WItam wczoraj wrocilam od ginekologa okazało się ze jestem w 6-7 tygodniu ciąży jednak serduszko dzidziusia lekarz stwierdził ze bije zbyt wolno bo 60 na godzine i troszkę jestem tym zmartwiona ponieważ powiedział ze nie daje zbyt dużych szans i ze trzeba przeczekać z 3-4 tygodnie jeżeli do tego momentu nie pojawi się miesiaczka przyjść do niego ponownie strasznie się martwię bo jest to moja pierwsza ciaza na która czekalam czy był ktoś może lub zna podobna sytuacje i wszystko zakonczylo się dobrze i jakie sa szanse ze ciaze utrzymam i wszystko zakończy się tak jak powinno.Przepisal mi również tabletki pregnacare original.Mieszkam w Irlandii. bylabym wdzieczna za jakakolwiek odpowiedz i pomoc . Pozdrawiam
 
reklama
kruszynka spokojnie, jeszcze nic nieprzesądzone. Po pierwsze lekarz nie wróżka i to co mówi to tylko rokowania, więc jeszcze wszystko może się zdarzyć. Po następne serduszko z czasem bije coraz szybciej, więc jeszcze może się rozkręcić. Jeżeli jednak serduszko stanie, to znaczy ze mogły być jakieś poważne wady rozwojowe. Ja bym nie czekała 3-4tygodnie tylko poszła, za parę dni lub tydzień do innego lekarza i zobaczyła jak sytuacja wygląda. Na razie dopóki serduszko bije jest szansa ;-)
 
Dziekuje kate_p7 pocieszylas mnie troszkę :) mam nadzieje ze wszystko zakończy się dobrze :) Jeżeli ktoś jest w podobnej sytuacji lub był a wszystko zakonczylo się dobrze prosiłabym o wpisy zawsze to jakos lzej na serduszku kiedy inni się wypowiadają Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamy czekające na dzidziusia :)
 
Ostatnia edycja:
Nie byłam w takiej sytuacji, ale jak poprzedniczka w takiej sytuacji chyba najlepiej będzie wybrać się i skonsultować z innym lekarzem. A chodzisz do polskiego lekarza czy do Irlandczyka? Bo od znajomych słyszałam, że irlandzcy lekarze mają troszkę inne podejście do sprawy... Trzymaj się i mam nadzieję, że wszystko się dobrze skończy. PS: wiem, że to pewnie niewielkie pocieszenie, ale przeczytaj sobie Kiedy zaczyna bić serce? - Falvit mama pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Chodze do polskiego ginekologa dzięki za pocieszenie i za stronke na pewno wejde i poczytam u mojego dzidziusia serduszko bije tylko 60 na minute i lekarz powiedział ze to za mało i dlatego się zmartwiłam . Mam nadzieje ze będzie dobrze .Pozdrawiam
 
Witajcie ostatnio troszkę siedziałam na internecie i znalazłam taka stronke skopiuje tresc :
"
Na początku szóstego tygodnia zarodek przypomina mały rogalik lub kijankę. W budowie dziecka można już wyróżnić główkę, która stanowi największą część ciała. Pojawiają się zawiązki kończyn, które stale się wydłużają i dzielą na fragmenty – później dadzą one ramiona, przedramiona, dłonie, uda, podudzia i stopy. Serce dziecka bije już od jakichś dwóch tygodni. Można je zobaczyć podczas USG przezpochwowego. Jest już w pełni ukształtowane – składa się z dwóch przedsionków i dwóch komór i bije około 60-70 uderzeń na minutę" skoro tak pisza to jest dużo wieksza szansa niż tak jak mowil lekarz ...wiadomo musze tak i tak cierpliwie czekac do następnej wizyty jednak widocznie bijące serduszko 60 na minute jest na początku jak najbardziej normalnym skoro tak pisza ...:) może troszkę mi ulzylo ale i tak trzeba czekac do następnej wizyty ....Pozdrawiam goraco wszystkie mamusie :)
 
Do góry