reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 latek do zerowki czy do pierwszej klasy????????

Zerówka czy pierwsza klasa,gdzie posyłasz od wrzesnia swojego 6 latka?

  • zerówka przedszkolna /szkolna

    Głosów: 48 62,3%
  • pierwsza klasa

    Głosów: 29 37,7%

  • Wszystkich głosujących
    77
  • Ankieta zamknięta .
Gabi, ja się zdecydowałam na piłkę do siedzenia. Ale i tak chyba kupię dodatkowo zwykłe krzesło obrotowe do biurka. Do tego kupiłam biurko z regulowaną wysokością i możliwością pochylenia blatu.
Wydaje mi się, że tutaj są dość dobrze opisane wady i zalety siedzisk alternatywnych.
o piłce:
http://www.zdrowebiuro.pl/pilka_do_siedzenia.php
i o klękosiadach
http://www.zdrowebiuro.pl/klekosiad.php
http://dyskopatia.org/klekosiady/klekosiady-zalety-i-wady.html
Ponieważ mam problemy z kręgosłupem kiedyś w pracy siedziałam na klękosiadzie. I nie da się na tym siedzieć długo, bo choć część lędźwiowa odpoczęła, to inne części pleców zaczynają w końcu boleć. Ale jako dodatkowe siedzenie polecam. Wtedy nie wiedziałam, że takie rozwiązanie to na 2 godziny dziennie może być.
 
reklama
Giza, to u Przemka będą dwa języki obce - angielski i niemiecki, czy tylko niemiecki? Nasze podręczniki (Didasko) też bardzo mi się podobają. Klasa u nas też podobna - 24 osoby, pół na pół chłopców i dziewczynek, i same 6 latki.
 
O dzięki kochana.
Hmm piłkę mamy,jakiś czas temu kupiłam.Ale najmniejsza możliwa dziecięca,a Misiek nie sięga nogami do ziemii,więc nie może na tym siedzieć.W ogóle bardzo trudno na piłce siedzieć,nie da rady pisać czy dokładnie rysować.
O piłkę mamy taka 45 cm,a Misiek ma wzrostu 110 i jest za duża Piłka do siedzenia Sitsolution Maxafe 45 zielona (1712506142) - Aukcje internetowe Allegro
A z klękosiadem,to przecież nie wiadomo ile godzin nie będzie tych lekcji odrabiał,a zawsze to zmiana pozycji-w szkole na krześle siedzi.Ale poczytam,co tam mi wkleiłaś:)
A biurko może takie,bo się nad nim już długo zastanawiam? Biurko dziecięce MEIKE - z regulacją !! (1743569464) - Aukcje internetowe Allegro
 
Margot, 2 języki mają - angielski i niemiecki. A w ramach w-f: basen, tenis ziemny, łyżwy / rolki (zależnie od pory roku) i normalny w-f też. Ale nie wiem, czy to wszystko będzie już od pierwszego semestru. To jest szkoła z klasami sportowymi 4-6. Ale widzę, że młodsze dzieci też mają zapewnioną dużą dawkę ruchu.
 
Gabi, ja kupiłam LUKA Biurko dziecięce LUKA - z regulacją wyskokości !! (1743569463) - Aukcje internetowe Allegro ale tam jest błąd w opisie, bo najniższa wysokość to 67, a nie 62. I o te 5 cm jednak trochę za wysokie jest :-( Przemek jest wysoki, ma ok 126cm i na piłce 45 cm dobrze mu się siedzi. Siedząc na piłce może rysować na tym biurku ale tylko przy pochylonym blacie. Na płasko jest już niewygodnie.
Córce kupiłam 35cm. Oglądają na nich bajki na razie i zaletą jest to, że przy oglądaniu się ruszają, anie siedzą jak zahipnotyzowani :-)
 
Dzięki.Trochę dla mnie drogie to biurko,ale i tak za wysokie.Ech dylematy;)
Kurcze,a ja nie znalazłam mniejszej piłki,gdzie kupiłaś?
 
Dzięki.To wcześniej mniejszych nigdzie nie było.Ale dawno kupowałam,przymierzyłam teraz i już jest prawie dobra.Także chyba najpierw kupię biurko i zobaczymy z piłką.A z tym klękosiadem się wstrzymam, żeby sobie klamotów nie mnożyć.Dzięki za pomoc i natchnienie do myślenia;)
 
reklama
Do góry