reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 miesięcy a rozwój mowy

Dołączył(a)
11 Październik 2010
Postów
1
Witam,
Nasze szczęście ma już 6 miesięcy i zaczyna 3 tydzień. Na chwilę obecna wyprzedza wszystkie " standardy fizyczne o 1,5 miesiąca. - czyli m.in raczkuje unosi się na kolanka itp. Jest bardzo silna i energiczna ,ale .... jak miała 3,5 misiąca zaczeła cośtam sobie gadać do mnie po swojemu uzywając " zwrotów " i powtarzając je np a siu , a gi a gi, a gu - potem już tylko z włozonymi pasuszkami do buzi wydawała glośne ciągłe modułowane eeeeeeeeeee i popiskiwała wciągając powietrze. Raz więcej taz mniej w innych dniach prawie wcale. W chwili obecnej wydaje dzwieki piszcząc robiąc bąbelki ustami i charczy i jęczy na swoj sposób nie" mówi" wyrażnie ba , da , ta, ma ..za to " śpiewa " aaaaaa i zakańcza pisknieciem rodem z zespołu pieśni i tańca mazowsze. Czy powinnam się martwić ? Staramy się dużo z nią rozmawiać mówić do niej i spiewać .. ale ona woli słuchać .. coś tam sobie pojękuje po swojemu kiedy jest sama. Słyszałam ,że dzieci u których taka róznica jest w rozwoju fizycznym i psychicznym maja większe " szanse na nadpobudliwośc itp. Nasza mała jest niczym żywe srebro musi miec zajęcie non stop , nawet przy jedzeniu gimnastykuje się dzwiga zabawki , podnosi nogi itd. Czy mam się z nią udać do logopedy ,czy czekac?
 
reklama
LENA moim zdaniem corka jest jeszcze za mala aby okreslic na podstawie rozwoju fiz i psychicznego,ze bedzie nadpobudliwa,moim zdaniem mala rozwija sie w swoim torem,kazde dziecko rowija sie troche inaczej wiec nie masz sie czym martwic
 
Do góry