reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 miesiecy i nie ma oznak zabkowania

reklama
Dziewczyny ratujecie. Mój Mały ma jedynki popsute na górze i dzis byłam u dentysty juz drugiego bo pierwszy powiedział ze nic sie nie da zrobić. A dzis byłam z małym i babka powiedziała ze musi usunąć te zęby. Powiedzcie mi czy nic nie bedzie stałym zębom jak pozbędzie się tak szybko mleczaków?????
 
Marita, myślę, że lepiej je usunąć teraz zanim próchnica zejdzie do stałych zębów. Mojej koleżanki syn miał szybko usunięte wszystkie ząbki mleczne, bo wyrastały mu już takie czarne/ Obawiali się lekarze, że stałe mogą zarazić się próchnicą będąc jeszcze w dziąsłach :baffled:
Popytaj jeszcze innych dentystów i zobacz co ci powiedzą.
 
Marita, moja Ola miała takie czarne ząbki (podobno próchnica butelkowa, ale ci dentyści którzy wgłębili się w temat stwierdzili, że to ubytki szkliwa na skutek zażywania duphastonu w ciąży, bo wychodziły już takie z dziurkami z dziąsla) i miała ząbki lapisowane. Owszem, potem starły się aż do dziąsła i były tylko takie płaskie końcóweczki w sumie to tak jakby ich nie było. Ola więc "zawsze " była szczerbata (brak jedynek i dwójek) i w niczym jej to nie przeszkadzało. Chodziła do przedszkola, dzieciaki jej nie dokuczały, gryzła tylnymi ząbkami. Jedyne z czym miała kłopot, to skórki od chleba, nie lubi ich zresztą do tej pory, podobnie jak czekolady i słodyczy "oblepiajacych ząbki np. ciągutek. Właściwie, to mogli jej też usunąć, bo wtedy nie bolałyby w momencie kiedy podczas jedzenia coś jej się do tych ząbków napchało, a zdarzało jej sie to często pomimo częstego starannego czyszczenia. Może więc lepiej, że lekarze chcą mu te ząbki z próchnicą usunąć- zaoszczędzi mu to wiele nieprzyjemnych chwil. a za parę lat wyrosną przecież piękne zdrowe stałe perełki:tak: A co do zarażenia próchnicą stałych zębów od tych popsutych mleczaków- owszem, to całkiem realna możliwość
 
3 letni synek mojej koleżanki ma to samo, czymś mu po tych ząbkach pomazali i co jakiś czas jeździ do kontroli.
 
On własnie ma takie pokruszone kawałeczki tych ząbków nie są one czarne tylko takie siwe jakby był na nich jakis osad. Jutro idziemy do dentysty i porozmawiam z nią czy nie da sie moze ich zaleczy jeżeli nie to poprostu niech usunie lepiej teraz jak jeszcze jest taki mały bo za dużo i tak z tej wizyty nie będzie pamiętał. Strasznie się boje i nie moge sobie wyobrazić tego wszystkiego, mam nadzieje że bedzie ok i że podejmuje dobrą decyzję. Buziaki Dziewczynki:tak:
 
Maritka, bedzie dobrze, trzymam kciukasu mocno mocno. :tak::tak::tak::tak::tak: a wogóle to jeszcze trzy - czery lata i i tak mleczaki wypadną;-)
 
reklama
Do góry