reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 miesiecy i nie ma oznak zabkowania

reklama
Czesc dziewczyny.U Dominika narazie dwa zabki,ale juz przeswituja gorne jedynki i prawie przebily sie tzn.sa male dziurki :-D.Mam takie pytanie do was(do zebatych:-)) Jak wy pielegnujecie zabki swoim pociechom?
 
Roszko na razie ma dwa ząbki ( dwie dolne jedynki).
Przebija się zdaje się dolna 3:szok:
Każdego wieczora po karmieniu szczotkujemy te dwa ząbki i przy okazji masujemy szczoteczką bezzębne dziąsełka:tak::-)
Roszko uwielbia mycie zębów, oby mu to juz tak zostało;-)
 
My dalej bezzebni. Ale podobno ja mialam na roczek 4 zeby, ktore wybily sie niedlugo przed nim, wiec moze moje dziecko ma wreszcie cos po mnie, a nie wszystko po tatusiu. :-D
 
Są szczoteczki dla takich małych zębolów :szok: jak to wygląda pliiiisss

Acha i słyszałam "W mamo już jestem", że podaje się fluor .... czy wam pediatrzy zalecili coś takiego ?
 
reklama
Mariolka - np. zestaw szczoteczek firmy Canpol lub silikonowa szczoteczka, którą można założyć na swój palec też Canpol.
My mamy tą drugą .... choć zębów u nas nadal brak :-D;-)

Zestaw do masażu dziąseł i mycia pierwszych ząbków malucha składa się z trzech szczoteczek:
1. szczoteczki do masażu dziąseł - przeznaczonej dla dzieci od 6-ego miesiąca życia. Specjalny kształt i twardość gumowej końcówki pozwalają bezpiecznie masować delikatne dziąsła dziecka;
2. szczoteczki gumowej - o wyglądzie tradycyjnej szczoteczki przeznaczona do mycia pierwszych ząbków od około 11 miesiąca życia. Gumowa końcówka zabezpiecza przed uszkodzeniem dziąseł / pierwszych ząbków dziecka;
3. szczoteczki tradycyjnej - wykonana z miękkiego nylonowego włosia przeznaczona dla dzieci starszych. Jest pierwszą prawdziwą szczoteczką malucha.
 
Do góry